• YARIM ALTIN
  1.059,19
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  6,1496
  % 0,08
 • € EURO
  6,6873
  % 0,00
 • £ POUND
  7,9553
  % -0,45
 • ¥ YUAN
  0,8766
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,0946
  % 0,51
 • BITCOIN
  55445,693
  % -4,13
 • BIST 100
  115.171,2700
  % 0,71

Altcoin alımı nasıl yapılır?

Altcoin alımı nasıl yapılır?

İçerikler

Altcoin alabilmek için öncelikli olarak bitcoin alımı yapmak gerekmektedir. Almak istediğiniz altcoin Türk borsalarında yer alıyorsa, buradan işlem yapabilirsiniz. Fakat geniş çaplı altcoin yatırımı yapmak için yurt dışında bulunan altcoin borsalarından birine üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinin ardında bitcoin alımı yapmalı ve bu borsaya altcoin almak üzere bitcoin gönderimi gerçekleştirmelisiniz.

Binance Borsası

Altcoin alımı yapmak için dünyada en geniş ve en güvenilir altcoin borsası olan Binance borsasını önerebiliriz. Binance’ ın özelliklerinden bir tanesi de kimlik doğrulaması olmadan işlem yapılmasına izin verilmesidir.  2 BTC değerine kadar işlem yapılmasına Binance izin vermektedir. Eğer 2 BTC ve üzeri işlem yapmak istiyorsanız Binance kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Binance borsasına üye olduktan sonra kimlik fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz halinde maksimum bir hafta içerisinde kimlik doğrulaması onayı almış olursunuz. Bu sayede 2 BTC değeri üzeri bitcoin ve altcoin alımlarında sorun yaşamadan alım yapabilirsiniz.

Altcoin yatırımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler !

Altcoin yatırımı yaparken, seçeceğiniz para biriminde destekçilerini toplayabilmiş ve arkasında büyük topluluklar bulunan altcoinleri tercih etmeniz oldukça işe yarayacaktır. Faal olarak istikrarlı şekilde bitcoin ile beraber yükselme yaşayan ya da onun etkisinde dalgalanma hareketleri gösteren önemli altcoinler de bulunmaktadır. Bu altcoinler yatırım yapmak için ideal ve güvenilirlik sıralamasında ilk onda bulunmaktadır. Hem yerel borsada hem de yabancı borsalarda varlığını kanıtlamış durumdadır. EtheriumRippleCardanoTronIOTABNC coinleri en güvenilir ve piyasada kendini ispatlamış olan en önemli altcoinlerdir. Piyasa dalgalanmaları istikrarlı sürdüğü için takibi kolay, yatırım kazanç elde etme işlemleri oldukça zevklidir.  Ani yükselme yaşamak isteyen ve zaman kaybetmeden kripto para borsasında kendini bulmak isteyen kişiler ilk yüz altcoine de bakabilir. Ani sıçrayışlar yapması muhtemel ilk yüzdeki bitcoin ile büyük riskler alıp kazancınızın neredeyse 50 katına kadar paranızı bir gecede katlayabilmek de sizin altcoinden beklediğiniz yatırım amacını oluşturmaktadır.  Altcoin alımı yaparken bu altcoinlerin hepsinin bulunduğu borsaların web siteleri incelenerek, kripto paranın ekiplerine ve piyasa dalgalanmalarına bakarak, kendiniz analiz oluşturmalı ve ona göre yatırım yapmalısınız. Bu sayede kazançlı bir altcoin borsası oluşturulmasına imkan sağlamış olursunuz.

Altcoin ile ilgili diğer makalelerimizi okumak istiyorsanız linke tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Bunlar da ilginizi çekebilir !