Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

kripto-para-768x436 (798 x 450)

Kripto para madenciliği yapmak oldukça güçlü yazılımlar sayesinde oluşturulabilecek bir iştir. Dünyada kripto para madenciliğinden kazanç elde eden binlerce insan bulunmaktadır. Bitcoin ve altcoin sistemine dayalı olarak üretim gösteren kripto paraların madenciliğini yapabilmek için, bilgisayarların sürekli olarak açık kalması ve sürekli yazılım programını güncelleyerek üretim aşamasına geçmesi gerekmektedir.

Bu bilgisayarların çalışma sistemlerini kontrol etme amaçlı olarak, ev bilgisayarlarının da bu sisteme dahil edildiği unutulmamalıdır.  Sürekli olarak elektrik kesintisi olmadan düzenli şekilde madencilik yapılarak bitcoin ya da altcoin üretimi yapılabildiği gibi, part time madencilik adı verilen ana bilgisayarın dönem dönem kapatıldığı madencilik işleri de yapılmaktadır.

Kripto para madenciği Türkiye’de ne durumdadır?

Bitcoin madencilik hacmi en geniş olan ülke Çin’ dir. Çin bitcoin madenciliği konusunda oldukça geniş çaplı bir biçimde kripto basımı gerçekleştirmektedir. Ülkemizde bitcoin madenciliği işine dair önemli bilgisayar yazılımcıları da çalışma göstermektedir. fakat ne yazık ki ülkemiz kripto paralar konusunda dünyanın gerisinde kalmış fakat aradaki açığı kapamaya çalışan uygulamalar içerisindedir.

Kripto Para Madenciliği Aşamaları

Kripto para madenciliği yapmak için ilk adımda en önemli aşama kaliteli alt yapısı ve işletim sistemi olan bir ana bilgisayar ağı edinmeniz olacaktır. Bununla birlikte oldukça geniş bir yelpaze diliminde olan kripto paraların hangisini basılması gerektiğine karar verilmelidir. Binlerce altcoin içerisinden size en fazla kar elde edecek olanı bulmanız ve bu konuda karar vermeniz için oldukça fazla araştırma yapmanız gerekmektedir. Dünyada getirisi en yüksek olan başlıca kripto para bitcoin’dir. Altcoin olarak da getirisi en yüksek olan ve oldukça fazla basılan Etherium, Ripple, Coinbase, Binance, Bitmex ve Litecoin’ dir.

Sonuç olarak

Kripto para basımı yapmak oldukça ciddi ve oldukça getirisi yüksek olan bir iştir. Bu iş için rig oluşturmak gerekmektedir. Fakat bireysel olarak evde rig oluşumu yapılamamaktadır. Bunun için hazır şekilde bulunan rigleri uygun fiyatlara kripto para satışları yapan sitelerden ve kripto para madencilik sitelerinden temin edebilirsiniz.  Rig oluşumunu tamamladıktan sonra, sağlam ve kaliteli bir kasa temin etmeniz gerekmektedir. Maliyeti düşük olan fakat kapasitesi oldukça geniş olan bir anakart ile ve minimum 50 GB lık bir hafıza kartı ile basit ve amatör olarak evde kripto para işlemcisi çalıştırma işini sağlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Windows 7 Home