Instagram Bundan Böyle Geçmişteki İletileri Gösterecek

instagram
Aylık yaklaşık 400 milyon civarı aktif kullanıcı sayısı olan sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcıları için yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

2010 yılında kurulan firma bildiğiniz gibi kısa bir sürede insanların beğenisini sağladı. 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı. Facebook tarafından satın alındıktan sonra da kendini geliştiren platform Facebook’un ‘Tarihte Bugün’ özelliğine benzer bir özellik geliştiriyor.

Facebook’taki özelliğin tıpatıp aynı olan bu özellik, zaman çizelgesi olarak adlandırılacak, ayrıca geçmişteki fotagraf ve video gibi paylaşımları, arkadaşlık geçmişlerinizi gibi bilgileri sunacak ve yeniden yayınlamak ister misiniz? şeklinde sorular sorarak hatırlatma yapmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Facebook’tan farklı olarak Instagram, söz konusu paylaşımları ya da bilgileri bir kolaj (kesyap, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kağıdı keçe ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan bir resimleme tekniğidir)çözümü beraberinde kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Oluşturulan yeni özellik kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılması beklenmektedir.

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !