izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  488825,657
  % 3,64
 • BIST 100
  %

Döviz kurlarına göre kripto para değerlendirmesi

Döviz kurlarına göre kripto para değerlendirmesi

Türkiye her ne kadar resmi para birimi Türk Lirası olmasına rağmen ne yazık ki çift kurlu bir ülkedir. Dünyadaki her ülkede olduğu gibi dolar para biriminden oldukça fazla etkilenmektedir. Dışa bağımlı bir ülke olma yolunda dolarda meydana gelen en ufak bir yükseliş bile Türk Lirası’ na oldukça fazla şekillerde yaptırım olarak yansımaktadır. Otomotiv sektörü ve dijital ürünler başta olmak üzere dışarı bağımlı bir ülkeyiz. Bu durum da ülkemizin dövize endeksli yaşamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla herkesin de yaşam kalitesi, hayata bakışı dolar tarafından etkilenmektedir.  Piyasalardaki ciddi etkilenmeler, hareketli geçen seçim süreci ve önümüzde yer alan ekonomik açıdan kaygılar, hayatımızı ciddi anlamda etkilemektedir.

Dünya ekonomisine bakacak olursak, Avrupa’ daki ekonominin de uzun zamandır iyi gitmediği gerçeğini söyleyebiliriz. Çoğu Avrupa ülkesi büyümekte oldukça zorlanmaktadır.  Amerika ekonomisine göz atacak olursak, Amerikan borsalarının da en ufak bir manipülasyonla anında düşüp yükselmesine şahit olabilirsiniz. Bu durum istikrarlı bir düzenin ekonomiye hakim olmadığını göstermektedir.

Dünya ekonomisinde Türkiye’ nin bulunduğu durum oldukça değişmiş durumda. Türkiye cari açık veren bir ülke ve dışarıdan borçlanarak hayatını idame ettirmektedir. Bu nedenle dışarıdan alınan döviz ile ayakta duran bir ülkedir. Fakat artık dünya ekonomisinde de para bolluğu bulunmamaktadır. Hem Amerikan Merkez Bankası hem de Avrupa faizleri artırmaya başladı. Piyasada para kalmayınca borçlanma maliyetleri de artmaya başladı. Bununla birlikte doların yönü de önümüzdeki aylarda yukarı bir grafik izleyecektir.

Bitcoin 2019 yılının Ocak ayından itibaren yerinde saymaya başlamıştı. Ani düşüşün ardından gelen bu yerinde sayış bitcoin borsasında olan kişileri bir hayli endişelendirmişti. Yaz ayına girilmesi ile birlikte bu yerinde sayma işlemi bitti ve kısa adımlı sıçrayışlar başladı. Bitcoin ve alt coinlerde dönem dönem sonunu kestirememe durumları meydana geldiği zamanlarda piyasada uzun soluklu bir durgunluk yaşanabilmektedir. Döviz kurlarının değişken grafiklerine bağlı olarak kripto paraların da kendine özel borsaları bulunmaktadır. Bu borsalar ülkelerin bağlı bulunduğu borsalardan bağımsız olarak işlese de ülkelerde meydana gelen manipülasyonlar sonucunda sıçrayışları yakalayabilmektedir.  Bu nedenle kripto para yatırımcılarının dünya ekonomisini güncel olarak takip etmesi önem arz etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

360 Total Security
Bunlar da ilginizi çekebilir !