Binance, milyonlarca dolarlık BNB Coini tedavülden kaldıracak

bnb-coin

İçerikler

Kripto para borsası Binance, dört ayda bir (Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim) dönemlerinde milyonlarca dolarlık BNB coini yakacak.

Kripto para borsası Binance‘nin coini olan BNB coin yakım tarihi yaklaşıyor. Bilindiği gibi Binance borsası, her çeyrek dönemin ardından belirli bir BNB miktarını erişilemeyecek bir adrese göndererek dolaşımdaki arzını azaltıyor. Yakma işlemi dönemi takip eden ayın 15. gününde gerçekleştiriliyor.

Enson ne zaman tedavülden kaldırma işlemi gerçekleştirilmişti?

Kripto para borsası Binance, en son 15 Nisan 2019 tarihinde BNB coin yakmıştı. O günkü toplam değeri 15.6 milyon dolar olan yaklaşık 830.000 BNB’yi dolaşımdan kalıcı tedavülden kaldırdı. Şimdi borsa, önümüzdeki hafta 15 Temmuz 2019 tarihinde tedavülden kaldırma işlemi devam edecek..

Binance, bu tedavülden kaldırma işlemini toplamda 100 milyon BNB coin kalana kadar sürdürecek. Şu anda 188 milyon adet BNB coin mevcut. Bugüne kadar yaklaşık 12 milyon BNB coin tedavülden kaldırıldı. Bunların toplam değeri bugün 402 milyon dolar ediyor.

Tedavülden kaldırma işleminin kriteri nedir?

Tedavülden kaldırılacak BNB coin miktarı, son 3 aylık dönemdeki (Nisan, Mayıs, Haziran) işlem hacmine göre değişkenlik göstermektedir.

Daha önce kaç defa tedavülden kaldırma işlemi gerçekleşti.

Bundan önce, 7 defa tadavülden kaldırma işlemi gerçekleşmiştir. Bunlar sırasıyla, 986 bin, 1.8 milyon, 2.2 milyon, 2.5 milyon, 1.6 milyon, 1,6 milyon ve 830 bin BNB coini bir daha kullanılmamak üzere tedavülden kaldırmıştır.

Ücretsiz Üyelik İçin tıklayınız

binance.com üzerinden Bitcoin ve Alcoin Alımı Kullanıcı Rehberi

Bunu okuyorsanız,  blok zincir teknolojisi, kripto para birimleri ve genel olarak borsalar hakkında bir şeyler biliyor olmalısınız. Yeniyseniz bitcoin hakkında biraz bilgi edinmek istiyorsanız içeren Adım Adım Bitcoin makelemi okuyun . Bu kılavuzda, Binance Exchange’in artılarını ve eksilerini özetleyeceğiz ve ayrıca Binance Exchange’in dijital para birimi olan Binance Coin’i (BNB) nasıl alacağınız konusunda adım adım rehberlik edeceğim; ticaretinizi kolaylaştıran bir girişim olan Binance’den gelecekte iyi bir kazancınız olabilir. Devamı için tıklayınız

Windows 8.1
Bunlar da ilginizi çekebilir !