Eticaretin Olmazsa Olmazı ENTEGRASYON

Ekran Alıntısı

Ülkemizde hızla büyüyen eticaret hacmi ile, sunmuş olduğumuz çözümlerin  tüm eticaret yapanlara faydası olacağını düşünüyoruz.

Kısaca yaptığımız işlerden bahsedeyim;

Entegra, internet ortamında satış yapan firmaların, satış yaptıkları tüm eticaret platformlarına ürünlerinin otomatik olarak aktarılması ve tüm platformlardan gelen siparişlerin tek panel altından yönetilerek faturalandırılması sağlayan bir program.

Örnek verecek olursak: 

A firmasının satmakta olduğu 1000 çeşit ürünü var, ürünlerini kullandığı Mikro muhasebe yazılımında tutuyor ve dükkanında perakende olarak satıyor, internet ortamında da ekstra personelleri vasıtası ile  Muhasebe programlarına girdikleri 1000 çeşit ürünü tek tek eticaret sitesine, n11 mağazasına, gittigidiyor mağazasına, hepsiburada mağazasına aylarca uğraşarak ekliyor. Tabi bunları ekledikten sonra dükkanda perakende olarak bir ürün satıldı ve stoğu bittiyse personellerin yine bunları her an takip edip biten ürünleri tüm platformlardan kaldırması lazım. Eğer fiyat değişti ise fiyatları da tabi.

Bu platformlardan gelen siparişleri yine personeller tek tek platformlara girip önce müşteri bilgilerini tek tek kopyalayıp muhasebe programlarında cari oluşturma işlemini yapıyor. Sonra Muhasebe programından bir sipariş oluşturarak müşterinin carisine satın aldığı ürünü ekleyip faturayı yazdırıyor. Bu işlemi her satış platformundaki her sipariş için tek tek yapıyor.

İncelemelerimize göre hızlı bilgisayar kullanan bir personelin bir ürünü eğer resim açıklama ve fiyatlar belli ise bir satış platformuna eklemesi ve listeleme işlemini tamamlaması yaklaşık 15 dakika. Dolayısı ile personelin günde 8 saat çalıştığını ve başka hiçbir iş yapmadığını düşünürsek 1000 ürünü (kendi eticaret sitesi, n11, gittigidiyor, hepsiburada, sanalpazar, epttavm) tüm pazaryerlerine sadece yüklemesi 7 buçuk ay sürmekte. Sonuç itibari ile Eticaret sektörünün gün geçtikçe gelişmesi ve rekabetinde artmasıyla 10 larca personel tutarak bu işi yapmak ve kar elde edebilmek imkansız hale gelmekte.

Entegra Entegrasyon sistemlerimiz ile Eticaret üzerinde satış yapan veya Eticarete yeni adım atmak isteyen firmalara bu işlemlerin tamamını sıfır hata ile aynı anda otomatik olarak sağlayan bir çözüm sunuyoruz. Bu çözümlerimizi de farklı ihtiyaçları olan müşteri tiplerine göre 3 farklı hale getirdik.

  1. Müşteri tipi (Muhasebe programı kullanan) : Hali hazırda stok tutan ve bu stoklarını ve faturalarını muhasebe yazılımları ile yöneten (Akınsoft, Mikro, Logo, Eta, Netsis, Nebim, Nethesap vb. ) firmalar.
  • Bu tür müşterilere, eski alıştıkları muhasebe programlarını hiç bozmadan Entegra’yı entegre ediyoruz. Entegra, müşterinin muhasebe yazılımı ile internette satış yaptığı e-Pazaryerleri platformları arasında köprü vazifesi olmakta ve her dakika muhasebe programını kontrol ederek ürün stok ve fiyatlarında herhangi bir değişiklik var mı, yeni bir ürün eklenmiş mi ya da kapanmış mı diye kontrol ederek değişikliği aynı anda tüm satış platformlarına aktarmaktadır.  Tüm satış platformlarından gelen siparişleri de her dakika kontrol ederek tüm müşteri carileri ile birlikte muhasebe programına otomatik olarak kayıt etmekte ve sipariş oluşturmaktadır.
  • Sistem hangi platformdan sipariş alırsa alsın, anında stok düşerek tüm platformlardan güncelleme işlemiş yapmış olur.
  • Bu müşterilerimizin eğer hali hazırda kurulmuş olan bir eticaret var ise sistem e-ticaret sitesine de entegra olarak çalışmaktadır. Eğer bir eticaret sistemi yok ise Entegra tarafından tüm hosting vs hizmetleri karşılanarak paket içerisinde Entegra ile bağlı B2b ve B2c özellikleri ile eticaret sistemi ekstra ücret alınmadan verilir. Müşteri isterse bayilerine xml de vererek B2b üzerinden sipariş alabilir. Günümüzde artan Dropshipping hizmetlerini sağlayabilir.
  1. Müşteri tipi: (Kara düzen çalışan) : Herhangi bir ticari yazılımı kullanmadan stoklarında ki ürünleri akıllarında tutan ve hem perakende hem internetten düzensiz olarak ürün ekleyen ve satan.
  • Bu tür müşterilerimiz Entegra yı kullanmaya başladığı anda tüm ürünleri bizim tarafımızdan satış platformlarından alınarak Entegra’ya girilir. Müşterinin fatura tasarımına göre Entegra ya fatura şablonu tasarlanır. Böylece ekstra bir programa ihtiyaç kalmadan müşteri Entegra üzerinden hem ürünlerini yönetir hem stok tutabilir. Hem de tüm platformlardan gelen faturalarını topluca görerek yazdırabilir.
  • Bu müşterilerimizin eğer hali hazırda kurulmuş olan bir eticaret var ise sistem e-ticaret sitesine de entegra olarak çalışmaktadır. Eğer bir eticaret sistemi yok ise Entegra tarafından tüm hosting vs hizmetleri karşılanarak paket içerisinde Entegra ile bağlı B2b ve B2c özellikleri ile eticaret sistemi ekstra ücret alınmadan verilir. Müşteri isterse bayilerine xml de vererek B2b üzerinden sipariş alabilir. Günümüzde artan Dropshipping hizmeti sağlayabilir.
  1. Müşteri tipi: (Stok tutmayan Tedarikçi Xml leri ile çalışan): Stoklarında herhangi bir ürün tutmayan tedarikçilerin xml lerini kendi sitesine ve e-pazaryerlerine tanımlayarak satış yapan.
  • Bu tür müşterilerimiz Entegra’nın esnek xml import yapısı sayesinde her tedarikçi için ekstra ücret ödemeden istediği kadar tedarikçi xml ini Entegraya tanımlatabilir. Tedarikçilerin xml leri otomatik olarak Entegra tarafından devamlı güncellenir. Tedarikçiden gelen yeni ürünler otomatik olarak Pazar yerlerinde satışa çıkar. Ürün fiyatları, stok adetleri gibi değişiklikler otomatik olarak algılanır ve anlık olarak platformlara yansıtılır.
  • Bu müşterilerimizin eğer hali hazırda kurulmuş olan bir eticaret var ise, sistem e-ticaret sitesine de entegra olarak çalışmaktadır. Eğer bir eticaret sistemi yok ise, Entegra tarafından tüm hosting vs hizmetleri karşılanarak paket içerisinde Entegra ile bağlı bir eticaret sistemi ekstra ücret alınmadan verilir.

Entegra’nın bu genel özellikleri yanında. Eticaret sitesi olmayan ve Entegra tarafında ekstra ücret talep edilmeden sağlanan Entegre Eticaret sitesi ile ürünlerin Google Merchant reklam entegrasyonları, Cimri, Bilio, Akakçe, Alve gibi fiyat karşılaştırma sitelerine de entegrasyon sağlamaktadır.

Yaklaşık 2 yıl önce hazır hale getirip paket olarak satışa sunduğumuz sistemimiz kısa zamanda beklentilerimizin üzerine çıkarak aktif 300 üzerinde aktif mutlu müşteri sayısına ulaşmıştır.

Eticarete yeni adım atmak isteyen kobiler Muhasebe – Eticaret – e-Pazaryerleri entegrasyon sistemlerinin tamamına sadece Entegra’dan hizmet alarak çözüm getirebilmekte ve bu iş için 3 farklı firmayla çalışmak zorunda kalmamaktadır. Böylece hem maliyeti düşmekte hem de Entegra’ya yıllık cazip bir bedel ödeyerek eticarete başlama fırsatı bulabilmektedir. Eticarete pazaryerlerinin de gücüyle başlamak için büyük yatırımlar yapmak yerine her sene ödenen yıllık sabit makul fiyatlarımızla devamlı hizmet almakta ve kazan-kazan bir yapı oluşturulmaktadır.