• YARIM ALTIN
  883,47
  % -0,21
 • $ DOLAR
  5,7375
  % 0,14
 • € EURO
  6,3657
  % -0,03
 • £ POUND
  6,9809
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  0,8146
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,0865
  % 0,17
 • BITCOIN
  58915,271
  % -3,21
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

Bir Blogun Ana Konusu Neye Göre Belirlenmelidir ?

Bir Blogun Ana Konusu Neye Göre Belirlenmelidir ?

 

Bloglarda önemli olan noktalardan birisi de, şüphesizdir ki blogun hangi konu üzerine yazılacağıdır. Sonuç itibari ile yazacağınız içerikler, sitenize gelen ziyaretçiler ve daha birçok şey sitenize bu konu üzerine giriş yapmaktadır. Bu yüzden öncelikle hedef kitlenizi belirlemelisiniz ki blogunuza daha kolay bir konu bulasınız.

Eğer ki belirlemeye bir noktadan başlamak isterseniz, hitap etmek istediğiniz yaş grubunu seçmelisiniz. Örneğin 0-5 yaş grubuna hitap etmek istiyorsanız bir çizgi film sitesi, 5-12 yaş grubuna hitap etmek istiyorsanız oyun ve eğitim sitesi, 12-40 yaş grubuna hitap etmek istiyorsanız da geniş detaylı bir sosyal platform hedefleyebilirsiniz. Tabii ki, bu alanlar ilgi alanları ve yeteneklerinize göre daha da özelleştirilebilir.

Hitap etmek istediğiniz kitlenin nüfus yoğunluğu da sizin için oldukça önemli olabilir. Örneğin otomotiv sektöründen ilerleyecek olursak bir Honda Civic model üzerine bir blog açmaktansa, direkt olarak araba sektöründe bir blog açmak ve Honda Civic’i de alt kategori olarak eklemek, sitenize gelen ziyaretçileri çok ciddi bir oranda arttıracaktır. Bir diğer nokta ise, sitenizdeki konu ile ilgili bilgi düzeyinizdir. Her insan, istediği kategori altında makale yazma işlemlerini gerçekleştiremez. Bu yüzden sitenizdeki konu ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir. Yazar ve editörlere para vermektense, kendinizi ait  hissettiğiniz sektörde yoğunlaşıp makaleleri kendiniz büyük bir özen ile hazırlayabilir, bu sayede hem maddi anlamda tasarruf edebilir hem de sitenizin içerik kalitesini oldukça yoğun bir şekilde arttırabilirsiniz.

İlgili Makale: A’dan Z’ye Blog Oluşturmak

İlginizi çekebilir  Kişisel Bloglara Ne Tür İçerikler Girilebilir ?
Bunlar da ilginizi çekebilir !