Kişisel Bloglara Ne Tür İçerikler Girilebilir ?

kisisel-blog-icerik

 

Günümüzde, internet sektöründe en yaygın olarak kullanılan blog türleri kişisel bloglar ve teknoloji bloglar. Bu tür blog açan kişiler daha kolay makale yazılabileceği ve daha geniş bir ziyaretçi kitlesi hedefi ile bu sektörlere atılıyor. İşte bu yazımızda da kişisel bloglarınız için nasıl makale yazmanız gerektiğini sizlere anlatıyoruz. Siz de bu önemli püf noktaları kayıt ederek blogunuzda eşsiz içerikler oluşturabilirsiniz.

Öncelikle kişisel blog sahibi olduğunuz için kesinlikle bazı bölümlerde kendi hayatınızda yaşadığınız önemli olaylar ile ilgili yazı paylaşımı yapmanız gerecek. Günümüzdeki kişisel blog tarzları kesinlikle kişisel blog anlayışını yansıtmıyor. Örneğin o gün sizin için oldukça önemli bir toplantıya katıldınız ve toplantınız olumlu geçti. Katıldığınız toplantının ne ile ilgili olduğunu, hangi şirket ile görüştüğünüzü belirterek bu tür bir yazı paylaşabilirsiniz. Emin olun ki bu istikrarda ilerleme kaydetmeye devam ederseniz kısa süre sonra sizin de internet ortamında uzun vadeli takipçileriniz olacaktır.

Tabi ki de hayatınızda her zaman bu tür önemli olaylar olmayacak. Zaman zaman hayatınız çok rutin gidiyor olabilir. Bu tür durumlarda da, kendinizi geliştireceğiniz ve okurlarınıza da yararlı olabileceğiniz kategoriler oluşturabilirsiniz. Örneğin siz SEO konusunda uzmansınız ve bu sektör ile ilgili detaylı bilgileri paylaşmak istiyorsunuz. O zaman kişisel blogunuzda “SEO” isimli bir kategori oluşturun ve bu kategoriye her gün düzenli olarak içerik girmeye başlayın. Bu sayede de yine uzun vadeli ziyaretçiler elde edebilirsiniz.

İlgili Makale: A’dan Z’ye Blog Oluşturmak