Bitcoin’in boğa koşusu: 2017’ye göre farklı bir koşu

bitcoin (798 x 450)

İçerikler

Bitcoin şu anda çok önemli bir aşamadan geçiyor. Beş basamaklı aleme yelken açtı, fiyatı psikolojik sınır olan 10 bin dolar engelinin üzerine çıktı. Bu BTC’nin küresel olarak kabul gördüğünün kanıtıdır.

Mevcut fiyat artışını ne yönlendiriyor? 

Kripto ticaret alanındaki insanların % 99’u 2018 ayı piyasasının sona erdiğine ikna olmuş durumda. Şahsen, 2017’nin sonlarındaki boğa döngüsüne kıyasla farklı bir şeylerin devam edeceğine inanıyorum. Bu gözlemlerden ayrıca, tekrar 6 bin dolara, 8 bin dolara veya hatta 10 bin doların altına geri dönmeyeceğimiz sonucuna varıyorum. Bundan böyle 10 bin doların altında bir bitcoin görmeyebiliriz. Bu heyecan verici değil mi? Bitcoin almanın neden her zaman iyi bir zaman olduğu konusunda 4 tartışma vereyim.

Perakende para ve kurumsal para:

Bitcoin, Kasım 2017’de 10 bin dolar engelini aşınca, medyada yutturmaca ortaya çıktı. Tüm büyük haber gazeteleri Bitcoin’in yükselişi ve Bolckchain’in gerçekte ne olduğu ile ilgili ciddi yazılar yazdılar. Bitcoin, sosyal medya üzerinde de tsunami etkisi yarattı, ardından dijital para tavsiye edenler türemeye başladı. Ana akım medya Bitcoin’in yönünü belirlemeye çalıştı. Burada hafızanızı tazelemekte fayda var. Bitcoin 2 gün içerisinde 11.700 dolardan 17.350 dolara çıktı. Böyle bir yükseliş hiçbir döviz kurunda gerçekleşmemiştir. Ve sonra birçok kişi 19 bin dolardan Bitcoin satın aldı. Bitcoin 2018 yılında ayı piyasası aşağı doğru bir iniş söz konusu olduğunda paralarını kayıp etmiş oldular. 

Çılgın 2017 boğa koşusunun yalnızca son bölümünde, Bitcoin satın almak belki de akıllıca oldu. . Aşağıdaki grafiği inceleyecek olursak; 

Bu grafikte, bitcoin’in mavideki değer artışının tarihçesi ve boğanın kırmızı renkte çalıştığı, BTC’yi satın almanın o kadar akıllıca olmadığı tek zaman, BTC’nizi 19.000 dolardan satın almanın muhtemelen akıllıca olacağı kanıtlanıyor. BTC çok uzak olmayan bir gelecekte 20 bin dolara ulaştığında

Kırmızı kutu, 2017 geç boğa koşusunu ve BTC satın almak için yanlış zamanı gösterir. Mavi’ler ise Bitcoin’in 10 yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürdüğünü göstermektedir. Başka bir deyişle, Bitcoin’in varlığındaki diğer tüm periyotlarda, gelecekteki muhtemel getirilere baktığınızda Bitcoin satın almak iyi bir fikirdi. Öyleyse Bitcoin harika bir değer yatırımı olacaktır. Ve bu durum tam olarak şu anda Finansal kurumların keşfettiği ve kabul ettiği şeydir. 2017 boğa koşusu tamamen yutturmaca ve perakende para ile ilgiliyken, bugünkü değer artışı ise kurumsal parayla ilgilidir.

Jeopolitik koşullar

Kurumsal paraların kripto paranın etki alanına girmesi ile önemli nedenlerden bir tanesidir. Uluslararası siyasi rekabet giderek daha da dengesizleşip gerginlikler artıyor. Burada ABD’nin Çin’le olan ticaret savaşından, Brezilya’da popilist Bolsonaro’nun seçilmesinden ve hiperenflasyon bulunan ülkeler (Anjantin gibi) Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde, muhtemelen AB’deki zayıf konumunu istikrara kavuşturmak için vergi artışının bir sonucu olarak İtalya’da ekonomik eşitsizliği karşı kütlesel protestoların arttığını görüyoruz.

Politik-ekonomik belirsizliğin sonucu nedir? 

Altın fiyatındaki bir aylık seyir

Altın fiyatındaki dengesizlik. Finansal Kurumların ve güvenli yatırım arayan kişilerin dolara olan güveninin düşmesinin bir sonucu olarak paralarını bitcoin’e yatırmaları konusunda açık bir işarettir. Ama sadece Altın’ta değil. Bitcoin, güvenli ve güvenli bir değer saklama aracı olarak görülme ligine yavaş yavaş giriyor. Volatilitesine rağmen. İnsanlar anlıyor: Altta yatan Bitcoin ağı artık kapatılamıyor, fiyat yükselmeye devam edecek, topluluk açık kaynak kodlu, ilham alabiliyor ve ölçeklenebilirlik ve işlem hızı sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Bitcoin muhtemelen dünyanın dijital nakit uygulaması olmayacaksa, belki teknoloji geleceğindeki Altın’ın yerini alabilecek, dünyanın yeni dijital değer deposu haline gelebilir. Bunu söylerken Altın, 7 milyar trilyon dolar değerinde, Bitcoin ise 200 milyar dolar pazar sınırının hemen üstünde.

Facebook’un Kripto Para ile dans etmesi.

Mark Zuckerberg’in kripto ile dans etmesi Bitcoin ve kripto alanı için olumlu. Facebook sonunda dijital paralarının çalışmasını sağladığında bu, insanların ilk önce dijital uygulama-parasını kullanmaya başlaması için muazzam bir araç haline gelecektir ve muhtemelen mevcut engelleri kıracak: gerçek merkezi olmayan kripto var. Cryptocurrency ve Blockchain kelimelerinin yazı tahtası ve son basın bülteninde Facebook’un 18 Haziran’da yayımlanan dünya çapındaki basın bültenlerinde kullanılması bile, merkezsizleştirilmiş olsun ya da olmasın, büyük ilgiyi ve sonunda kriptoya olan güveni ve kabulüne yardımcı olur.

Kaspersky Labs tarafından Şubat 2019’da yapılan bir anket bize insanların yaklaşık yüzde 13’ünün kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kullandığını gösteriyor. Çalışma, 22 farklı ülkede 12.000’den fazla tüketiciden gelen yanıtları bir araya getirdi. Bunların Batı’nın en iyi ekonomik ülkeleri olduğunu varsayarsak, rapor, kripto ödemelerinin gerçekten gerekli olduğu hiperflasyon ülkelerinde kaç kişinin kripto kullandığını göstermiyor. Bu konuda daha sonra.

Coinmap’ten gelen veriler Bitcoin’i dünya çapında kabul eden işletmelerin Aralık 2013’ten bu yana yüzde 702 oranında arttığını gösteriyor. Milyonlarca kullanıcı Facebook ve Whatsapp’ı bir ödeme aracı ve değer deposu olarak kullanmaya başladığında, bu uygulamaların dışında kullanıcı sayısı hızla artacaktır. Bu bana bankacılık uygulamalarının ilk aşamasını hatırlatıyor. Bir hafta süren havale işlemleri vardı. Şuanda belki bu süre birkaç güne düşmüş olsa da yine de istediğiniz an para transferini gerçekleştirememekteyiz. Kripto para ile para transferi çok kolay, ellerindeki telefon uygulamaları ile bile para transfer etmenin güvenli ve kolay olduğunu anlamaya başladılar.

Bitcoin’e ihtiyaç duyan insan sayısı artacak !

Paralarını hiper enflasyona karşı korumak isteyen kişiler için gerçekten kripto paralar güvenli limandır.

Coin.dance’den elde edilen veriler, Arjantin’deki haftalık Bitcoin hacminin artmaya devam ettiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bu eğilim Venezüella gibi aynı yüksek enflasyonlu ekonomide olan ülkelerden farklı değil. Ayrıca, giderek daha fazla eticaret sitesi veya şirket bu ülkelerdeki tahsilatlarını kripto para ile sunmaya başlamıştır. Aslında, Güney Amerika’nın kuzeyindeki BTC kabul eden firma sayısı altı yıl önce olduğundan çok daha farklı görünüyor.

Kripto paraya olan ilgi, haftalık olarak arttığından, ana akım medya kuruluşları için önemli hale gelmesi mantıklı. Şuan finansal kurumlar aracılığı ile kripto yatırımı yapan büyük para yığınları kripto piyasasına girmektedir.

Bitcoin’in 10 bin doların üzerindeki son hamlesi, ‘boğa güreşinden farklı bir zemine sahip ve yukarıda belirtilen nedenlerden ve dinamizmden dolayı, son boğa güreşi, 2017’den daha sürdürülebilir.

Kripto piyasası ciddileşiyor ve olgunluk dönemine doğru hızla büyüyen bir sıçramaya başladı

Bankalar ve finansal kurumlar, artan değerin artan anlayışıyla birleşirler ve onları yenemediğiniz zaman, onlara katılma yoluna gedecektir.. Ve Facebook kopyalamaya çalışıyorlar ve bazı bankalar JPM Coin gibi yapıyorlar. Bu son gelişmeler kriptoya olan güveni arttırmaktadır. 

Umarım bu yazı site Bitcoin satın almanın her zaman olduğu gibi iyi bir fikir oluğunu anlatmıştır.  (Bu benim fikrim, maddi tavsiyem değil) Bitcoin ve kripto umarım asla merkezileşmez, sıkıcı, öngörülebilir ve modası geçmiş olmaz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Windows 7 Pro
Bunlar da ilginizi çekebilir !