izmir escort bayan

 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  489090,631
  % 3,70
 • BIST 100
  %

Satoshi Nakamato Kimdir?

Satoshi Nakamato Kimdir?

Satoshi Nakamato kimdir diye başlamadan önce belirtmek isteriz ki bu isim bir takma addan oluşmaktadır. İsmin ve soy ismin kelime anlamına bakılacak olursa oldukça bilinçli ve zekice seçilmiş bir takma ad olduğu görülecektir.

Satoshi; hızlı düşünen ve zeki anlamına gelmektedir. Naka; orta anlamında ve “mato” sözcüğü de başlangıcında olan kuruluşunda olan anlamlarına gelmektedir. Kadın, erkek ya da birkaç kişiden oluşan bir grup olup olmadığı hakkında bir bilgi henüz sızdırılmamıştır.

Satoshi Nakamato Blockchaini tasarlayan kişi olarak kabul edilmektedir. 2007 yılında kodlarını yazmaya başlamış ve 2008 yılında tüm dünya ile bu teknolojiyi paylaşmıştır. Bu sayede blockchain teknolojisinin varlığından tüm dünyayı aynı anda haberdar etti. 2010 yılına kadar dünya üzerinden kendine katılan diğer yazılımcılarla birlikte bitcoini geliştirmeye ve bitcoin madenciliği üzerinde çalışmalara devam etti. 2010 yılında aktif bir şekilde yazılımcılar ile çalışırken bir anda ortadan kaybolmuştur.

Yazılımcılar ile çalıştığı süre zarfında kendine dair hiçbir ipucu vermemiştir. Buna rağmen ortadan kaybolmasının ardından diğer yazılımcıların da tahmini üzerinde Japonya’ da yaşadığı ve 37 yaşında olduğu ileri sürülmüştür. İngilizce’ yi ana dili olarak kullanması ve kripto para protokolünün de İngilizce olarak hazırlanması nedeni ile Japon olamayacağını iddia eden birçok yazılımcı bulunmaktadır. Satoshi nin bir anda ortadan kaybolmasının ardından birçok isim Satoshi Nakamato olduğunu iddia etti. Fakat bu kişiyi bir kişiye mal etmek yerine grup olabileceğini öngörmek günümüzdeki en yüksek ihtimaller arasında yer almaktadır.

Craig Wright Gerçek Satoshi mi?

Günümüzdeki en yakın isim ise Bitcoin SV yöneticisi olan Craig Wright’ dir. Craig Wright, ABD Patent Enstitüsüne başvuru yaparak, Satoshi Nakamato’ nun kendisi olduğunu iddia etmiş ve Bitcoin’ in patentini üzerine almak istemiştir. Bu haberin ardından bitcoin borsası hızlı bir yükseliş yaşamış ve borsada değer kazanmıştır. Fakat Craig Wright’ in Satoshi Nakamato olduğunu ispatlaması gerekmektedir. 2019 yılının haziran ayının son haftası Craig Wright’ in Florida mahkemesine kendinin Satoshi Nakamato olduğunu ispatlaması yönünden oldukça yoğun geçecektir. Bu durum da bitcoin değerlerinin hızlı şekilde yükselişte kalmasına ve yaz ayının sonuna kadar da bu grafiğin artış göstermesine yardımcı olacaktır.

Adobe
Bunlar da ilginizi çekebilir !