Telefonda Bitcoin Mining(Madenciliği) Nasıl Yapılır

mining

İçerikler

Bitcoin son zamanlarda en çok kullanılan sanal paralardan bir tanesi olarak dile getirilen Bitcoin kullanımı, fertlerin bilgi sahibi olması ile beraber her geçen gün artmaktadır. Dijital platformlarda dünyanın her yerinde para akışı sağlamak ve alım-satım yaparak ticaret gerçekleştirmek mananına gelen Bitcoinler, tüm bu işlemleri fiyatsız yapabildikleri için de kullanıcılara cazip gelmektedir.

İnternet üzerinden ve bilgisayarla yapılan Bitcoin mining (Madenciliği) işlemleri, son derece zahmetli, kelime ayıklama işlemleri olarak da bilinmektedir. Ancak Bitcoin madenciliği zor bulunan ve zahmet gerektiren işler olarak da bilinmektedir.

Telefonla madencilik yapmak hem telefona zarar verir hem de zordur

Bitcoin alım-satım işlemi yapmadan da Bitcoin mining ile kazı yaparak para kazanma olanağı oluşturulmaktadır. Ancak genel olarak Bitcoin ile kazı yapmak zor bir işlem olduğu için bireyler para kazanma noktasında Bitcoin alım-satım işlemlerini seçenek etmektedir. İnternet geçmişinde oluşan rakamlar ve sayılar üzerinden gerçekleştirilebilen Bitcoin mining işlemleri telefonun işlemcisinin kasılıp ve ısınmasına neden olmaktadır.

Telefon ömrünü kısaltan bu uygulama pek çok uzman tarafından pozitif olarak karşılanmasa da telefonun bataryasının da yıpranmasına kapı araladığı bilinmektedir. Üstelik telefondan yapılan mining işlemlerinin fertlere çok fazla gelir sağlamadığı da ispat etmiş vaziyettedir.

Telefona oranla bilgisayar üzerinden daha fazla yapılabilmekte

Bitcoin para birimi toplamak ve ham Bitcoin ele geçirmek yerine oluşturulan Bitcoin mining işlemleri, telefona oranla bilgisayar üzerinden daha kolay yapılabilmektedir. Bitcoin mining işlemleri zor ve zahmetli işlemler olarak da bilindikleri için telefonda bu tarz işlemlerin oluşturulması, bilgisayar ortamına göre daha zor olabilmektedir.

Bilgisayarda oynanan bir talih oyunu veyahut iddianın yeniden aynı şekilde bilgisayar içerisinde samanlıkta iğne arar şeklinde aranması, son derece zahmetli olarak da düşünülebilmektedir. Bu yüzden Bitcoin mining işlemlerinin cep telefonlarında yapılması çok da pratik olarak karşılanmamaktadır. Ancak yeniden de telefon üzerinden kazı yapan ve başarılı olan pek çok fert bulunmaktadır.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !