Poloniex Exchange Nedir? Nasıl Kullanılır?

Poloniex

İçerikler

Poloniex Exchange firması, Bitcoin exchange işlemi yapan diğer firmalara oranla çok daha ayrı bir yerde bulunmaktadır. Kullanımı kolay ve rahat olan Poloniex Exchange sistemi, bitcoin ve bunun yanı sıra bir hayli altcoini Exchange yapabileceğiniz güvenli bir ortamı size sunmaktadır. Altcoin alıp satarak kazanç ele geçirilmesini de sağlayan Poloniex Exchange sistemi, oldukça kolay kullanılan ve güvenli siteler arasında yer alan bir platformdur. Bitcoin yükleyebileceğiniz, bu sayede satış yaparak kazanç ele geçirebileceğiniz bir sistemi size sunan Poloniex Exchange, para kazanmak için en ideal sistemlerden biridir.

Poloniex Exchange Kullanımı

İngilizce olarak hizmet veren bir sistem olan Poloniex Exchange, dil meselesi olmayan kullanıcıların kolayca anlayabileceği ve hemen işlemlere başlayabileceği bir sistemdir. Bu sistemde bitcoin ve altcoin uygulamaları yapılmaktadır. Alım satımlar da buna dahildir. Bir hayli bitcoin ve altcoini Exchange başka bir deyişle alım satım, değişim yapabileceğiniz Poloniex sistemi, kullanımı kolay bir sistemdir. Sayfadaki yönlendirmeler size bu manada yardımcı olacaktır. Anlamadığınız ve işin içinden çıkamadığınız vaziyetlerde da deneyimli kişilerden yardım alabilirsiniz. Sistemi daha çok kullanarak çözmeniz gerekmektedir. Burada yapacağınız işlemlerde tecrübe etmek ve bu şekilde sistemin işleyişini çözmek oldukça ehemmiyetlidir. Hem pratik yapabileceğiniz hem de sitenin kuramsın kavrayabileceğiniz tecrübe yolu ile Poloniex Exchange sistemini kısa müddette anlamanız olası olacaktır.

Poloniex ile nasıl işlem yaparım?

1- Para (Depozito) Yükleme

deposit

Deposits/withdrawals  seçeneğine tıklayıp hangi coini yüklemek istiyorsak onun deposit adresini kopyalanız lazım doğru coini tıkladığınızdan emin olun ve deposit adresini de tek tek kontrol edin aksi durumda paranız hesabınıza geçmez, mağdur olursunuz.

2-Para Çekme

para-çekmek

withdrawals (Çekme işlemi) seçeneğiyle paranızı çekebilirsiniz.  Adress kısmına nereye gönderim yapacaksanız o cüzdanın adresini yazmanız yeterlidir. Tabiki işlem ücreti de ödemeniz gerekmektedir. 0,0005000 BTC işlem ücreti kesmektedir.

3- Satın alma

satin-alma

buy: Satın alma bölümü

price: Satın alacağınız ürüne ne kadar ödeyecekseniz bu bölüme onu yazıyorsunuz

amount: Kaç adet alacaksanız onu yazıyorsunuz

total: btc,eth veya dolar toplamda ne kadar harcama yapılacağını gösteren tablo

4- Satış İşlemi

satis

sell: Satış bölümü

price: Satacağınız ürünü  kaça satacaksanız bu bölüme onu yazıyorsunuz

amount: Kaç adet satacaksınız onu yazıyorsunuz

total: btc,eth veya dolar toplamda ne kadar harcama yapılacağını gösteren tablo

5- Alış/Satış Emri Verme

stop-limit

Stop/limit : Alış/Satış Emri verme

Örneğin bir coini aldınız belli bir fiyata geldiğinde tehlike görüyorsunuz veya fırsat görüyorsunuz şu fiyata gelince dur şu fiyattan al yada sat emri vererek işleminizi yapabilirsiniz.

örnek

Stop: 0.0500 btc 

Limit:0.0999 btc

Amount: 200 ltc

Örneğin 0.0148 btc fiyatında ltc aldınız daha da yükselir hissediyorsunuz ama zararda emek istemiyorsunuz bir risk aldınız bu risk içinde emniyet kemerlerinizi bağlamak istiyorsunuz 0.0500 btc seviyesine inerse dur. 0.0999 seviyesinden 200 tane ltc elden çıkart emri vermiş olursunuz.

6- Grafik seçenekleri büyüteç kullanımı :

zoom bölümünden kaç saatlik kaç günlük haftalık veya coin’in ilk piyasaya sürüldüğü zamandan bu zamana kadar gidebiliyoruz

H degeri saattir arkadaşlar, D gün, W hafta, M ay

Candlesticks: Bu bölümde mum grafiğinde her bir mumun kaç dakika saat günü temsil edeceğini seçiyoruz

Bunlar da ilginizi çekebilir !