• YARIM ALTIN
  1.286,13
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8655
  % 0,07
 • € EURO
  7,7815
  % 0,65
 • £ POUND
  8,5976
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  0,9778
  % 0,62
 • РУБ RUBLE
  0,0954
  % -0,80
 • BITCOIN
  63320,155
  % 2,15
 • BIST 100
  117.570,29
  % 1,57

Güvenilir Yurtdışı bitcoin borsaları

Güvenilir Yurtdışı bitcoin borsaları

Yurt içindeki bitcoin borsaları sadece bitcoin ve belirli alt coinleri kapsamaktadır.  Ayrıca bu borsalardan dünyadaki diğer borsalara transfer yapma eğilimi oldukça sınırlı imkanlarla olmaktadır. kredi kartı ile bitcoin alımı yapılmamaktadır. Bu gibi kısıtlı nedenler nedeni ile ülkemizdeki bitcoin borsaları yerine yurt dışındakilere rağbet oldukça fazla olmuştur.

Yurt dışındaki Bitcoin Borsalarının Avantajları

 • Tamamında olmasa da bir kısım bitcoin borsalarında kredi kartı ile alım yapılabilir.
 • Dünyadaki tüm borsalar arasında bitcoin transferi gerçekleştirilebilir.
 • Çeşitli kişisel ödemelerinizi tıpkı gerçek para gibi, kripto paralar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. (Bahis ödemeleri, yurt dışı alış veriş ödemeleri, vazdeli hesaplara yatırım yapmak amaçlı vb. )

Yurt Dışındaki Önemli Bitcoin Borsaları

Yurt dışında Binance kendini kanıtlamış ve oldukça güvenli bitcoin ve altcoin borsası olarak oldukça rağbet görmektedir. Binance, kullanıcı sayısındaki hızlı artış nedeni ile dönem dönem üyelik onaylamalarını askıya almaktadır. Bu nedenle sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Bunun dışında eğer başka altcoinlere yatırım yapmak isterseniz ya da borsalar arasında para transferinin kolay yapılmasını isterseniz Bitit Borsası da takibe oldukça uygundur.  Bitit Borsası’ nın en önemli özelliği kredi kartı ile bitcoin ve alt coin alımına olanak vermesidir. Bu nedenle çok tercih edilmektedir.

Dünyanın en güvenilir bitcoin borsası olarak Coinbase örnek gösterilmektedir. Bunun amacı da şimdiye kadar uğramış olduğu birçok saldırının güvenlik duvarlarından ötürü aşılamamış olmasıdır. Aynı zamanda Poloniex, Kraken ve Bitmex borsaları da dünyada en güvenilir on borsa içerisinde yer almaktadır. Kısa ve uzun yatırımlarda, al satlarda; altcoin transferlerinde, alışverişlerde kolaylık sağlayan; bitcoinin aktif kullanılması amacıyla çalışmaları sürdüren dünyadaki önemli bitcoin borsası isimleri arasında yer almaktadır.

Dünya üzerinde bitcoin işlem hacimlerinin büyük bir bölümü yukarıda bahsi geçen bitcoin borsalarında dönmektedir. Bu nedenle oldukça popüler borsa isimlerini oluşturmaktadır.  Her borsanın kendine özel kuralları ve al sat yapma özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca binlerce altcoin arasından her borsanın kendine özel belirlemiş olduğu ve popüler olan altcoinleri de bulunmaktadır. Sizler de bitcoine başlamak için öncelikli olarak kendinize en uygun olan borsayı özelliklerine göre belirleyerek ister kısa vadede isterseniz de uzun vadede al sat yapımına başlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !