Liquid Exchange, Telegram’ın Yeni Kripto Para Birimi Ön Satışını Başlattı

gram-ton (798 x 450)

Telegram’ın yeni kripto para birimi Gram, 31 Ekim’de yapılacak olan büyük çaplı lansman öncesinde 10 Temmuz’da Japon Borsası Liquid by Quoine’den satışa çıkardı ve satış 31 Ekim’e kadar devam edecek.

Gram, USDC ve USD karşılığı olarak satışa çıkarılmıştır. Yatırım yapmak için en az 5 Gram satın alınması gerekmektedir. Satıştaki kuru 4 dolar civarlarında seyretmektedir. Şuan ne kadar Gram satışı gerçekleşeceği tam olarak net olmamakla birlikte, 12 milyon 500 bin Gram satışa sunulmuştur. Ön satıştaki Gram’ların tamamı satılırsa yaklaşık 50 milyon dolarlık satış gerçekleşmiş olacak.

Satılan coin’ler Telegram’ın oluşturduğu Blockhain platformu TON tamamen yayınlanana kadar transfer edilemeyecek, alış-satışı olmayacak, çekim işlemi de yapılamayacak.

2018 yılında yatırımcı arayışları sırasındaki kuru 1,33 dolarlık fiyatın yaklaşık 3 katı bir bedelle Liquid’de halka satılmaya başlandı. Telegram, geçtiğimiz yıl toplamda 1.7 milyarlık yatırım almıştı.

Gram satın almak için tıklayınız

Telegram Open Network (TON) pek yakında kripto pazarında olacak

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram , konu ile ilgili bilgisi olan kaynaklara göre kendi Blockchain platformunu ve kripto para birimini sunmaya çok yakın. Yeni platformda “Open Network’ veya “Telegram Open Network” (TON) olarak adlandırılacak ve Blockchain teknolojisinin geliştirilmiş bir sürümüne dayanması gerekiyor.

Pavel Durov, kardeşiyle 2013’te Telegram‘ı kurmak için bir araya geldi. Uygulama, uçtan uca şifrelemeye sahip olup, baskıcı rejim altında yaşayan sıradan vatandaşlar için son derece yararlı bir uygulama oldu. Telegram, İran internet trafiğinin % 40’ını oluşturuyor. İran hükümeti, uygulamanın gizlilik özellikleri nedeniyle çok tedirgin, hatta Durov’u teröre yardım etmekle suçlamaktadırlar. Yazının devamı için tıklayınız

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Windows 7 Enterprise