• YARIM ALTIN
  1.353,22
  % 0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1600
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % 1,02
 • BITCOIN
  360559,669
  % 0,49
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Telegram Open Network (TON) pek yakında kripto pazarında olacak

Telegram Open Network (TON) pek yakında kripto pazarında olacak

İçerikler

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram , konu ile ilgili bilgisi olan kaynaklara göre kendi Blockchain platformunu ve kripto para birimini sunmaya çok yakın. Yeni platformda “Open Network’ veya “Telegram Open Network” (TON) olarak adlandırılacak ve Blockchain teknolojisinin geliştirilmiş bir sürümüne dayanması gerekiyor.

Pavel Durov, kardeşiyle 2013’te Telegram‘ı kurmak için bir araya geldi. Uygulama, uçtan uca şifrelemeye sahip olup, baskıcı rejim altında yaşayan sıradan vatandaşlar için son derece yararlı bir uygulama oldu. Telegram, İran internet trafiğinin % 40’ını oluşturuyor. İran hükümeti, uygulamanın gizlilik özellikleri nedeniyle çok tedirgin, hatta Durov’u teröre yardım etmekle suçlamaktadırlar.

VK günleri

Durov bu durumdan pek te rahatsız değil, hükümetlerin bu tutumlarına alışkın. O ve erkek kardeşi Facebook benzeri sosyal ağı VK’yı kurmuşlardı. VK’yı yönetirken Rusya makamları tarafından baskıya mağruz kalarak platformu Putin’in müttefiklerinden birine satmak zorunda kaldı.

VK elinden zorla alındıktan sonra Durov, Rusya’dan ayrıldı ve tahmini 300 milyon dolar ve 2 bin bitcoin ile birlikte. Tüm servetini Karayip’lere götürdü ve oranın vatandaşı oldu. Ancak, zamanının çoğunu Dubai’de geçirmeye başladı.

Durov, Telegram’ın herhangi bir fiyattan satılmaması konusunda ısrar ediyor, çünkü kullanıcılarının mahremiyeti böyle bir riski almaktan çok değerli olduğunu belirtiyor.

Telegram Open Network (TON) ile ilgili gelişmeler

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram , konu ile ilgili bilgisi olan kaynaklara göre kendi Blockchain platformunu ve kripto para birimini sunmaya çok yakın. Yeni platformda “Open Network’ veya “Telegram Open Network” (TON) olarak adlandırılacak ve Blockchain teknolojisinin geliştirilmiş bir sürümüne dayanması gerekiyor.

Yeni platformun ilk raporları, Telegram’ın yayın bölümü Telegraph’ın eski bir çalışanı olan Anton Rozenberg’den geldi. ‘TON’un baskıcı hükümetler altındakilere yardım edeceğini, çünkü mesajlaşma uygulaması yoluyla yerel olarak para aktarabileceklerini belirtti. Rozenberg, bu durum devletin vatandaşların parası üzerindeki kontrolünü kırmaya hizmet edebilir.’

TON’un para biriminin “Gram” olarak adlandırılacağını ve platformun en popüler mesajlaşma uygulamalarının pek çoğuyla doğal olarak bütünleştirileceği (hangisi ile olacağı henüz belli değil) ile ilgili görüşmeler olduğu söylenmekte. Platform, kullanıcılar için kolay cüzdan sistemi olacak ve kullanıcıların büyük ve hantal bir Blockchain indirmelerini gereksiz kılacak.

TON platformunda, Telegram uygulaması zaten 180 milyon kullanıcıya sahip olduğundan, birçok yeni platformda olduğu gibi çok yıllı bir kuruluş sürecinden geçmek zorunda kalmayacak.

Wirecard ile ortaklık anlaşması

Şifreli mesajlaşma servisinin arkasındaki geliştirme ekibi Telegram’ın yaklaşmakta olan blockchain ekosistemi Telegram Open Netwok (TON) Alman finansal servis sağlayıcısı Wirecard ile ortaklık kurdu . 17 Nisan’daki bir basın açıklamasında haberi açıkladı .

Basında çıkan haberlere göre, ademi merkeziyetçi proje geliştirme için bir bilgi tabanı olarak da işlev gören TON Labs, yeni dijital finansal ürünler geliştirmek için Wirecard ile birlikte çalışacak.

Telegram’ın TON Blockchain Özel Test Modunda Yüksek Hız Gösteriyor:

Global mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Rusya medya kuruluşu Vedomosti’nin 11 Nisan’daki haberine göre, blok zinciri Telegram Open Network ( TON ) hakkında özel bir beta testi başlattığı bildirildi .

Vedomosti’ye göre, Telegram, TON Blockchain’in deneme sürümüne, Rus geliştirici ekipleri de dahil olmak üzere sınırlı sayıda küresel geliştiriciye erişim sağladı .

Gizlilik odaklı şifreli Telegram, 2013 yılında Nikolai ve Pavel Durov kardeşler tarafından kuruldu ve Mart 2018 itibariyle, hizmet 200 milyon aktif kullanıcıyı bir araya getirdi . Geçenlerde, Durov’un 14 Mart’ta resmi Telegram kanalında bildirdiği gibi, Facebook , Instagram ve WhatsApp’ın dünya çapında önemli kesintiler yaşadığı 24 saat boyunca uygulamaya üç milyon yeni kullanıcı kaydolmuştu.

Altcoin ile ilgili diğer makalelerimizi okumak istiyorsanız linke tıklayınız.

Bunlar da ilginiz çekebilir !

Bunlar da ilginizi çekebilir !