• YARIM ALTIN
  1.353,22
  % 0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5345
  % 0,28
 • € EURO
  8,9837
  % -0,40
 • £ POUND
  10,4413
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,1600
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,1016
  % 1,02
 • BITCOIN
  384978,288
  % 7,06
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Kripto Borsası Sepeti Nasıl Yapılır?

Kripto Borsası Sepeti Nasıl Yapılır?

Eğer kripto para işinde yeniyseniz ve kararlı yatırımlar yapmak istiyorsanız; cebinizde yatırım yapmak için bulunan paranın sadece yüzde kaçı gibi bir oran vermek yerine, sizi zorlamayacak cebinizi yormayacak tutarlarla bu piyasaya yatırım yapmanız gerekmektedir. Yatırım yapmak için on bin liranız bulunuyorsa maksimum bin lirası ile kripto paraya yatırım yapmanız size her açıdan kazanç sağlayacaktır. Çünkü kripto para yatırımı yapmak her ne açıdan bakılırsa bakılsın riskli bir yatırımdır. Risk ne kadar büyük olursa getiri de o kadar büyük olur mantığı ile hareket etmektedir. Kripto paralar piyasada on yıldır bulunmasına rağmen yeni bir yatırım aracı sayılmaktadır ve getirisi olan en riskli yatırım portföyüdür. Çünkü bitcoin ve altcoin fiyat aksiyonları günlük, saatlik ve ani dalgalanmalar ile hareket eden bir eğilim içerisindedir. Dünyadaki hiçbir devlet kripto paraları nasıl vergi regülesi edeceğini henüz planlamamıştır. Sürekli olarak kendini yenileyen teknoloji ile uzun süre de ani dalgalanmalara göre yatırım yapılması gerekecektir.

Yatırımı ne şekilde dağıtmalısınız?

Yatırım için planlanan maksimum rakamınızı bilinçli şekilde yatırım aracı olması açısından kripto paralara kontrollü şekilde dağıtılmalıdır. Bitcoin ve altcoin arasında dağılım yapmak için eşit şartlardan yararlanmak gerekmektedir. Yatırım yapılacak yüzde onluk paranın yüzde ellisi bitcoin’e ve diğer yüzde ellisi de yatırılması planlanan altcoin’lere dağıtılırsa, zarar görmeniz halinde bu zararın altından oldukça kolay ve çabuk kalkabilirsiniz. Bir yandan zarar görürken diğer yandan da elde edeceğiniz kar, o zararı anında kapatacaktır. Bitcoin hala kendini ispatlayabilmiş bir yatırım aracı değildir. Ünlü kripto para borsa yazarlarına göre hala sosyal bir deney düzeyindedir. Çünkü bitcoin’in çıkış amacı bugünkü mevcut parasal düzene alternatif olarak geliştirilmiş bir düzen olarak ortaya çıkan emtiyadır. Paranın başında yöneten insanların olmadığı, dünyada merkez bankalarının bulunmadığı ve tamamen yazılımla regüle edilen, arzının değiştirilemediği şeffaf bir düzen kurma deneyi olarak gözlemlenebilmektedir.

Sepet oluşturulurken Bitcoin’den arta kalan yatırım parasını altcoin’lere dağıtmak da oldukça önemlidir. Eğer uzun vadeli ve güvenli bir yatırım içindeyseniz; ilk on sırada yer alan altcoin’lere parayı dağıtmak oldukça akıllıca bir seçim olacaktır. Çöp projeler ve ölen altcoin’lerde zaman harcamak yerine en mantıklı yatırım ilerlemesi altcoin’lerde ilk on sırada bitcoin’e bağlı istikrarlı şekilde gerçekleşen altcoin’lere yoğunlaşmaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Bunlar da ilginizi çekebilir !