• YARIM ALTIN
  855,21
  % -0,14
 • $ DOLAR
  5,6963
  % -0,03
 • € EURO
  6,3030
  % -0,03
 • £ POUND
  7,3369
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  0,8075
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,0891
  % -0,03
 • BITCOIN
  43742,579
  % -5,32
 • BIST 100
  106.805
  % 0,02

Cuma Gününden İtibaren Bitcoin için Yeni Ufuklar

Cuma Gününden İtibaren Bitcoin için Yeni Ufuklar

Avrupa, Amerika ve Asya’daki bankalarla “Kripto paraları düşürmek için her şey” yapan Binance CEO’su CZ, Afrika’nın uygulanmasında lider olabileceğini söyledi. Ana Kripto değişimi, Uganda’da bir ofis açmayı düşünüyor ve bu hikâyeyi, bugünün Bitcoin’ inde kısa bir süre içinde ele aldık. Ayrıca, Bahreyn’de kriptos spikes ile yapılan online ticaret, Gürcistan’da lüks gayrimenkullarBitcoin kazanmak için satılıyor. Bütün bunlar, başka bir düşüşle Mayıs ayında gerçekleşti.

Uganda’da Büro Açacak ve Resmi Olarak İşletilecek

Binance, Uganda’da yeni bir ofis açma olasılığını düşünüyor, şirketin CEO’su Changpeng Zhao, ülkenin başkent Kampala’da Mayıs ayı sonunda gerçekleşen Afrika Bloklaşma Konferansı 2018’de ortaya çıktı. Hareket, ticaret platformunun Afrika milletinin ekonomik dönüşümünü destekleme ve Kripto para istihbarat teknolojisi uygulaması yoluyla gençlerin istihdamını artırma planlarının bir parçasıdır. Önde gelen Kripto Para birimlerinin Japonya, Hong Kong ve Malta’da ofisleri var ve Bermuda’da küresel bir uyum merkezi kurmayı planlıyor.

Zhao, Binance gibi şirketlerin yardımıyla “Uganda, 4. Sanayi Devrimi’ne katılabiliyor, daha sonra birçok yeni iş açılacak ve ülkeye yatırım akışı artacak” dedi. “Bu konferansı izlerken, Afrikalıların Kripto para birimi ve Blockchain teknolojisini tanıtmaktan duydukları heyecantan çok etkilendim. Kripto para birimlerinin sadece halkın artan ilgisinden değil, aynı zamanda Afrikalı bankaların ve hükümet yetkililerinin birçok temsilcilerinin de aktif desteğinden yararlandığını görmek şaşırtıcıydı ”dedi.

Genişleyen Ufuklar

Nisan ayında Binance CEO’su, Afrika’nın bir Kripto Para inovasyon merkezi olan Crypto Savannah, geleceğin Doğu Afrika endüstrilerini inşa etmek için çalışan bir kuruluş olan Msingi ve “Made in Africa” Girişimi ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bir de yazı yazdı Twitter’da, Changpeng Zhao “iş ve Uganda’ya getiren yatırımların binlerce olacak.” Vaat “Afrika daha fazla haber bekleyin!” Diye yorumlarda ekledi.

Kampala’daki konferansta yaptığı açıklamada Zhao, Avrupa, ABD ve Çin’deki bankaların çoğunun kripto paraları eleştirdiğini ve bunları ezmek için elinden geleni yaptığını belirtti ve ekledi: “Bana göre Afrika’nın Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojilerinin uygulanmasında lider bölgelerdir ” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir !