• YARIM ALTIN
  885,58
  % 0,75
 • $ DOLAR
  5,7439
  % 0,47
 • € EURO
  6,3236
  % 0,07
 • £ POUND
  7,1549
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  0,8070
  % 0,54
 • РУБ RUBLE
  0,0895
  % 0,60
 • BITCOIN
  58352,375
  % 3,54
 • BIST 100
  100.237
  % -0,10

Yeni Küresel Kripto Birimi Bitcoin Olmayabilir

Yeni Küresel Kripto Birimi Bitcoin Olmayabilir

Küresel bir kripto olarak yeni para birimine artık acil bir ihtiyaç var ama Donald Trump’ın eski danışmanına baktığımızda yorumlarına göre bitcoin olmayacak.

Teknolojik komplikasyonlar, bitcoin’ in sınırlı olduğu anlamına geliyor, ancak bunu yapan teknoloji inanılmaz derecede önemli hale gelebilir, diyor Gary Cohn.

Dünyanın ilk kripto para birimi olan bitcoin, dijital para birimi için tüm işlemlerin daimi bir kaydı olarak hizmet veren bir çevrimiçi hesap defteri olan blockchain’i kullanan ilk kişi oldu.

Bitcoin ‘in benimsenmesi arttıkça, işlemlerin kaydedilmesi için gereken süre ve maliyetler gibi, teknolojisiyle ilgili birkaç kusur ortaya çıkmıştır.

Yeni Küresel Kripto Birimi üretmek veya üretmek için gerekli olan enerji de inanılmaz derecede yoğun ve uzman bir bilgisayar donanımı gerektiriyor.

2009’da bitcoin’ in kuruluşundan bu yana 1.500’den fazla kripto para birimi geliştirilmiştir.  Her biri blok zincirinin yeni operasyonları ile bu sorunların üstesinden gelmeye çalışılmıştır.

Daha önce yatırım bankası Goldman Sachs’ın başkanlık rolünü üstlenmiş olan Bay Chon’un yorumları, Yeni Küresel Kripto Birimi analistler tarafından küresel bir para birimi olarak kullanılmaya uygun olmadığının bir başka nedeni olarak, bitcoin için sürekli bir belirsizlik hâlioluştu.

Eski işvereni, bir bitcoin ticaret masasını açan ilk büyük Wall Street bankasıdır.  Müşterileri cryptocurrency konusunda hevesli bir şekilde baskı altına almıştır.

Birimi önümüzdeki haftalarda hayata geçirilecek olan operasyon, bankanın ilk dijital varlık tüccarı Justin Schmidt tarafından yönetilecek.

“Geçen 18 ay boyunca kripto paralara dikkat çeken herkese büyük bir sürpriz gelmemeli” diye yazdı. Cryptocurrency perakendeci eToro’nun analistlerinden Matthew Newton ve geçen hafta haberlerin patlak verdiği The Independent gazetesine verdiği demeçte; “Geleceğe dönük bir finans kurumunun bu teknolojiyi anlaması ve muazzam potansiyelini kabul etmesi gerekiyor” dedi.

İlginizi çekebilir  Bitcoin Değerleri 6 Haftadır Düşüyor

Bitcoin ötesine bakıldığında, Bay Cohn, küresel bir kripto para birimi için gerekli olan zorlukları karşılayabilecek bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.“Daha kolay anlaşılan bir kripto para birimi olacak” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir !