• YARIM ALTIN
  855,21
  % -0,14
 • $ DOLAR
  5,6963
  % -0,03
 • € EURO
  6,3030
  % -0,03
 • £ POUND
  7,3369
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  0,8075
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,0891
  % -0,03
 • BITCOIN
  43742,100
  % -5,32
 • BIST 100
  106.805
  % 0,02

Japonya’da Blockchain Borsalarına Dava

Japonya’da Blockchain Borsalarına Dava

Japonya’da bir grup avukatın, Kripto para birimi değişiminin müşterilere verilmeyen Kripto paralar üzerinden bir Blockchain davası açtırılıyor. Bu Kripto Paraların müşteriye ait olduğunu belirten grup, Kripto borsalarının iş uygulamalarını değiştirmeyi ve davacılar için Kripto Paraları geri almayı hedefliyor.

Bir grup avukat, Japonya’daki kripto borsalarının çoğunluğuna karşı müşterinin Kripto paralarını saklı tutmak için Blockchain davası açıyor. Kripto sahiplerini, borsalardan kripto paralarını elde etmek için ülke çapında temsil etmek isteyen bir dava danışmanı oluşturdular. Grup 31 Mayıs Perşembe günü açıkladı: Bu, çoğu değişimin ve topluluğun amacı orijinal sahiplerine verilmeyen Kripto parayı geri getirmektir.

“Blockchain’e yatırdığınız Kripto Para, borsaya değil, kullanıcıya ait olmalıdır”, avukatlar, yatırımcıların davaya katılmaları için oluşturdukları web sitesinde açıkladılar.

Japonya’daki Blockchain Borsalara karşı dava taahhüdü oluştu ve bu Kripto paraları müşterilere vermemeye karar verilirse, bu “Kripto paralar borsalarda olacak, ve borsalar bunları kullanmakta ve kârlı hale getirecektir” diye detaylandırılmıştır.

Ayrıca, bu kripto paraları müşterilere önemli bir süre sonra vermeyi kararlaştırırlarsa, kullanıcılar bu dönemde fayda sağlayamazlar, ancak “değişim, bu dönemde işletme kârlarını [Kripto paralarla] arttırabilir.”

Blockchain kullanmak için yasal bir dayanak olmadığını belirten avukatlar, borsaların şu anda müşterilere çatallı madeni para vermeyi isteyip istemediklerini yargılamanın “sağlıksız” olduğunu belirtti:

Bir döviz karşılığında sanal bir para yatırırsanız, borsadaki sözleşmeniz banka mevduatına benzer olacaktır. Bu nedenle, yatırılan sanal para biriminin sabit olduğu durumlarda, bölümün oluşturduğu Kripto paralar size değil, başkasına aittir. Başka bir deyişle, borsaların bunu verme yükümlülüğünün olduğu doğal bir yorumdur.

Avukatlar, bir grup davacıdan Kripto madeni paralarla ilgili talep aldıklarını söylüyorlar. Durumu araştırdıktan sonra, Kripto Para elde etmek için borsalar ile ilgili önemli bir yasal sorun bulundu.

Bu, kripto para birimleriyle ilgili ilk yasal dava değildir. Duyuruları, daha önce Ocak ayında saldırıya uğradıktan sonra Tokyo bölge mahkemesinde bulunan Sikkegole aleyhinde dava açtıklarını açıkladı.

Kripto Para davası için, grubun ücreti, kazanan bir yargılama veya çözüm bulunması durumunda, Kripto paraların %20’si kadardır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !