• YARIM ALTIN
  883,52
  % -0,22
 • $ DOLAR
  5,7379
  % 0,14
 • € EURO
  6,3677
  % -0,01
 • £ POUND
  6,9833
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  0,8145
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0865
  % 0,22
 • BITCOIN
  58621,647
  % -3,55
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

DigixDAO (DGX) Coin Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Satın Alınır?

DigixDAO (DGX) Coin Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl Satın Alınır?

 

Ethereum tabanlı bir coin olan DGX, iyi bir Blockchain taban yapısına sahiptir ve bunu sonucu olarak da piyasalarda daha az dalgalanmaya maruz kalmaktadır. Borç alıp-verme, fatura ödeme, ödeme yapma gibi birçok işlem bu platform üzerinden yapılmaktadır. Kahve, hamburger gibi hızlı tüketim ürünlerinin alınması da bu coin ile gerçekleşebilir. Ethereum alt yapısı ile hazırlanan bu coin, diğer coinlerin finansal ürünleri için de bir temel oluşturacak yapıya sahiptir. Kripto para borsalarında DGX kısaltması ile işlemlerine devam eden bir kripto paradır. DigixDAO, iki farklı tokene ayrılmıştır. Bunlar DGX ve DGD olarak adlandırılır. Ancak, genel proje DGX’dir. Bu tokenin sahipleri için Singapur tonozunda 1 gram altın saklanmaktadır. DGX, yüksek talebin üstesinden gelinebilecek şekilde pazardaki yerinde yaratılmıştır. Bu nedenle DGX, tamamen kararlı bir yapıya sahiptir ve fiyatı altın fiyatıyla endeksli olarak hareket etmektedir. 1 DGX, 1 gram altın fiyatı ile sınırlandırılmıştır. DGX’in özelliği, blok zincirinde ve akıllı sözleşmeler ile altın satın almak sadece token satın almaktır. Satın alma işleminden sonra defterde satın alma kaydı tutulur. Hiçbir üçüncü tarafa gerek duyulmadan, altın almayı güvenli hale getiren bir sistemdir.

#DGX Neden İhtiyaç Duyulur?

Bir ayı pazarı olduğunda para DGX’e çevrilerek elde tutulacak ve tekrar piyasaya girmek istenildiğinde kolayca piyasada işlem yapmaya devam edilecektir. Kripto para pazarına bakıldığı zaman fiyatların sürekli dalgalandığı görülmektedir. Fiyatlar hakkında kimse önceden bilgi sahibi değildir. Güncel haberler kripto para pazarını sürekli etkilemektedir. Çin’de böyle bir durum söz konusu değildir. DGX piyasaya ilk çıktığında, fiyata geçmeden fonları depolamak için en istikrarlı yeri garanti eden kararlı bir tokendir. Kullanıcıların karlarını güvence altına alması için DGX, istikrarlı bir fiyatı olan bir tokenle projelerin kendi pazarlarında bu kriptoyu kullanabilecekleri bir alana girerler. DGX, kripto para piyasasında sadece riskten korunmak için değil, minimum ücret ve güvenli bir şekilde altın satın almak için kullanılan mükemmel bir yöntem olacaktır. DGX büyük bir pazarı hedeflemektedir. Ayrıca her iki saniyede kendisini güçlendirecek potansiyeli olan çok büyük bir faktördür. Kullanıcıların kazanç sağlamaları için de DGD kullanılır.

İlginizi çekebilir  Tether (USDT) Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Alınır?

#Yatırım İçin DGD

Buraya kadar yatırımcıların DGX’in güvenliğinden ve gelecekteki alabileceği kullanımlardan istifade etmesi konusu anlatıldı. DGX’in alınıp satılmasından ve depolanmasından elde edilen tüm ücretler DGD sahipleri arasında paylaşılmaktadır. Hali hazırda 2 milyon DGD tokeni bulunmaktadır. Daha fazla da üretilmeyecektir. DGX’in giderek kullanılmasının artması, daha fazla yatırımcının bundan kar elde etmesi, DGD’nin pazar payını da arttırmaktadır. DGD fiyatları üç ayda bir artmaktadır. DGD sahipleri toplanan ücretlerden DGX üzerinden ödüller alırlar.

#DigixDAO Nasıl ve Nereden Alınır?

DigixDAO (DGD) coin birkaç yabancı borsada işlem görmektedir. Livecoin, Gate.io, OKEx ve Liqui bu borsalardan bazılarıdır. Türk borsalarında henüz yatırım yapılamayan DGD coin ile bu yabancı borsalarda işlem yapılabilir. İlk 30 kripto para içinde yer alan bu coin sürekli yükselen bir grafik çizmektedir. Yurtdışı borsaların işlem maliyetlerinden yakınanlar dolaylı yoldan DGD coin alımı yapabilirler. Bunun için öncelikle yurtiçi borsasında bir hesap açmak gerekir. DGD coin satın almakiçin öncelikle yurt içinde faaliyet gösteren Paribu borsasında hesap açılmalıdır. Bunun için sitenin ana sayfasına gidilerek buradaki form doldurulur. Hesaba oluştur denildiğinde, kayıt olurken verilen telefon numarasına bir doğrulama kodu gelir. Gelen kod ilgili yere girildikten sonra hesap oluşturulmuş olur. Bir sonraki adımda kimlik bilgilerinin girilmesi ve hesabın onaylatılması gerekir. Tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildikten sonra hesabın onaylandığına dair ekrana bilgi gelir. Artık bu hesaba para yatırarak kripto para alım-satımı yapılmaya başlanabilir. Paribu hesabına TL yatırılır ve bu TL ile Bitcoin alınır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra DGD coin alıp satılabilen bir borsada hesap açılır. Bunun için yurtdışı borsalarından güvenilir olan Binance seçilebilir. Binance hesabı oluşturmak için sitenin resmi sayfasına gidilir. Kullanıcı bilgileri girildikten sonra hesap oluşturulur ve bu hesaba Paribu hesabından BTC transfer edilir. BTC’ler Binance hesabına geldikten sonra, DGD/BTC yazan link tıklanarak istenilen miktarda DGD coin satın alınır.

İlginizi çekebilir  Alcoin kategorisindeki Augur (REP) : merkezi olmayan tahmini pazar nedir?
Bunlar da ilginizi çekebilir !