• YARIM ALTIN
  878,99
  % 0,01
 • $ DOLAR
  5,7140
  % 0,00
 • € EURO
  6,3127
  % 0,00
 • £ POUND
  7,1419
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  0,8026
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0889
  % -0,04
 • BITCOIN
  58667,494
  % 1,33
 • BIST 100
  100.339
  % -1,56

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

E-ticaret söz konusu olunca, girişimciler için ayrıcalıklı, farklı içerikler üretmek gereği ortaya çıkıyor. Bazı içerikler tutulurken, bazıları da hızlı bir ivme kazanarak yükselişe geçiyor. İşte o yükselişten payını alan içeriklerden birisi de yemek videoları! Sosyal medya, yemek fotoğraflarına epey bir ciddi talep gösteriyor.

Durum böyle olunca, yemek bloggerları da giderek artıyor ve bu alan bir sektör olmaya başlıyor. Yemek içeriklerine olan talep artışı, yemek içerikleri üreten şahısların sayısını da hızla artırıyor. Yemek bloggerları hem yazılı hem de sözlü içerikler üreterek bu ürünü satın alanların dikkatini çekiyor.

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

Yiyecek videoları neden ve nasıl bu kadar ilgimizi çekiyor? Nedeni ise internetin gelişimi, yemek fotoğrafı paylaşımı gibi bir kavramı hayatımıza soktu. Gün içinde çevrenizdeki kişilerin yemek fotoğrafı paylaştığına şahit olmuşsunuzdur. Hatta kendiniz de onlara dahil olabilirsiniz. Özellikle yeni nesil, yediği güzel yemekleri başka insanlara gösterme ihtiyacı hissediyor. Bir önceki kuşak ise yapmış oldukları yemekleri insanlara göstermenin heyecanını yaşıyorlar. Bu durumun e-ticaret dünyasına da göze çarpan yansımaları olmaktadır.

İnsanlar yemek videolarını hem eğlenceli hem de bilgi verici olarak görüyor. İnternet, hayatımıza çok fazla yenilik getirirken, herkes o yeniliklerin merkezinde olmak için gayret gösteriyor. Özellikle muhteşem tariflerin yer aldığı yemek videoları; bazen dikkat çekici mekanların ya da belli mekanlara özgü lezzetlerin tanıtıldığını da izliyoruz. Kısacası kullanıcılar zaten görsel içeriklere çok fazla daha ilgiliyken, hayatımızın en önemli ihtiyacı olan yemek fikri de hepimizin dikkatini çekiyor.

Peki bu durumun e-ticarette faydaları nelerdir? Eğer siz de markanızı, mekanınızı çok değişik kitlelere ulaştırmak istiyorsanız yemek bloggerları ile ortaklıklara gidebilirseniz. Bilhassa mutfak ürünleri satan bir markanız varsa, durum sizin için çok daha keyifli olacaktır. Belirli kanallara sponsor olabilirsiniz ya da sıfırdan başlayarak yeni bir video kanalı oluşturabilirsiniz. Enteresan yemek tarifleri mutlaka şahısların ilgisini çekecektir. Yemek konusu asla eskimeyecek bir alandır. Bu alandan yarar sağlamak istiyorsanız, hedef kitlenize hitap edebilecek doğru kanalları bulmanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir  Türkiye ilk 7 ay içerisinde en çok neleri aradı

İlginizi çekebilecek yazılar!

Adım Adım E-Ticaret

Kaliteli Youtube Video Oluşturmak

Kaliteli Video Düzenleme Programları

YouTube’ye Kaliteli Videolar Yüklemenin Yolları

En Popüler Video İzleme Ortamı Neden YouTube ?

YouTube, Vergi Kesintisi Uygulayacak Mı?

13 Madde de Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Firmalar Sosyal Medya Uzmanına Neden İhtiyaç Duyar?

Sosyal Medya Tarihçesi Kronolojik (İnfografik)

Ürünlerinizi Sosyal Medya’da Pazarlayın !

Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

Sosyal Medya Hitlerinin Zararları Nedir ?

Sosyal Medyanın E-Ticaret’e etkileri

Sosyal Medya İnsanı Şahinleştiriyor mu?

Sosyal Medya Nedir?

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouNow Ne Kadar Kazandırıyor ?

Periscope’den İki Yeni Özellik !

Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

Telefondan YouTube İstatistiklerini Takip Etmek

Whatsapp’a “Alıntı” Özelliği Eklendi

Twitter’dan Yeni Bir Özellik

Hobinizi E-Ticaret ile Satın

Bunlar da ilginizi çekebilir !
YORUMLAR YAZ
 • Aliye3 sene önce
 • İyi fikir