• YARIM ALTIN
  969,47
  % 0,68
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9159
  % 0,45
 • € EURO
  6,5574
  % 0,38
 • £ POUND
  7,6929
  % 0,35
 • ¥ YUAN
  0,8616
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,0960
  % 0,40
 • BITCOIN
  51191,558
  % 0,65
 • BIST 100
  122.619,7700
  % 0,94

Video içerikler e-ticaret işinde ne gibi avantajlar sağlar?

Video içerikler e-ticaret işinde ne gibi avantajlar sağlar?

Dijital dünyanın yükselen değerlerinden birisi olan video içerikleri, e-ticaret sitelerinin de reklam ve pazarlama stratejilerinin mühim bir tarafını oluşturmaktadır. Müşterilerle etkileşim sağlamak için ürün konusu için bilgilendirici videolar kullanmak, e-ticaret piyasası oyuncuları açısından izlenmesi gereken faydalı bir metod olabilir. Kullanıcılar, blog yazılarına ve görsellere oranla video içeriklere daha çok ilgi gösteriyorlar. Görsel hafızayı harekete geçiren video içeriklerin kavranması, diğer içerik türlerinden daha az zaman aldığı için de tercih ediliyor olabilmektedir. Bununla birlikte video içerikler, başka işlerle ilgilenmenin önünde bir engel de yaratmıyor. Bu gibi nedenlerle video, kullanıcılar için epey bir iyi bir içerik seçeneği oluşturuyor.

KOBİ’ler, büyük şirketlere kıyasla düşük bir maliyetle ürün videosu hazırlayarak işletmelerinin büyümelerine katkıda bulunabiliyor. Pazardaki rekabette öne geçmek ve marka değerinizi artırmak için video içerikleri, şirketiniz için yoğun şekilde önemli bir rol oynuyor. Siz de e-ticaret siteniz için videolar hazırlayabilir ve rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. işte video içeriklerin e-ticaret işinizde size sunduğu öteki avantajlar…

Bedava tanıtım

Sosyal medya platformlarını üretken bir biçimde kullanmak bir e-ticaret sitesine artı puan olarak geri dönüş sağlayabilir. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler ile ilgili kısa ve eğlenceli videolar çekerek satışlarınızı artırabilirisiniz. Bilhassa Facebook, Twitter, YouTube benzeri sosyal medya mecralarda yayınladığınız videolar, dönüşüm oranlarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Markanız yada ürünlerinizle ilgili hazırladığınız ilgi çekici ve bilgilendirici videolar, internet kullanıcıları nedeni ile paylaşılma potansiyeli taşıyor. Bu da viral yollarla tanıtım yapmanızın önünü açabiliyor. Dolayısıyla videolar, sizin ulaşamadığınız hedef kitlelere de bu içeriklerin ulaşmasını sağlayabiliyor. Sırf sosyal paylaşım yoluyla, yüksek bütçeler ayırmadan potansiyel müşterilerinize pratik olarak ulaşabilirsiniz.

Marka kıymeti

Video paylaşımlarının artması bilinirliğinizin artarak çoğalması anlamına geldiğinden, marka değerinizin de şekillenmesinde yoğun şekilde büyük bir rol oynuyor. Marka imajınıza katkıda bulunmak ve kullanıcı zihninde olumlu bir algı yaratmak istiyorsanız paylaşmaya yönlendiren ve kıymet sunan videolar hazırlamanızda büyük yarar mevcut.

Alıcı sadakati

Video içeriklerinizin talep çekici ve merak uyandıran türden olması marka bilinirliği ve değeriniz artırdığı bunun gibi ,internet kullanıcılarının güvenini kazanma şansınızı da artırabilir. Satın alanların ihtiyaç duydukları anda sizin ürünlerinizi görmelerini ve yine satın alma davranışı sergilemelerini bu yolla sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizin güvenini kazandığınızda ise sadakatini de kazanabilir ve böylece gelirlerinizin artış göstermesini sağlayabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !
YORUMLAR YAZ
 • dudullu kurye3 sene önce
 • değerli paylaşımınız için teşekkür edrim.