Türkiye’de Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Almanın Yolu

bayebit

Türkiye’den kredi kartı ile Türk şirketinden Bitcoin alabilirmiyim? sorularını çok kişi sormuştur. Bu yazımızda Türkiye’de faaliyet gösteren bayebit isimli borsadan kredi kartı ile nasıl Bitcoin(BTC), Ethereum(ETH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM), Ripple (XRP), Tron(TRX) ve Dogecoin (DOGE) alım satım işlemleri yapılıyor.

Bayebit Nedir?

Bayebit;  Hürtek Bilişim ve Teknoloji Anonim Şirketi çatısı altında kurularak hizmetlerine başlayan kripto para borsasıdır. Aralık 2018 tarihinde açılışını yapan Bayebit, Türkiye’de ilk defa kredi kartıyla kripto para satın alma devrini başlatmıştır.

Bayebit’e üye olarak kredi kartınızla anında Bitcoin(BTC), Ethereum(ETH), Litecoin (LTC), Stellar (XLM), Ripple (XRP), Tron(TRX) ve Dogecoin (DOGE) satın alabilirsiniz. Satın alınan kripto paralar ile Bayebit borsası üzerinden alış-satış işlemleri yapabilir ve satın almış olduğunuz kripto paraları başka borsalardaki cüzdanlara transfer edebilirsiniz.

7 Adet Kripto Para

Kredi Kartı ile Nasıl Bitcoin Satın Alabilirim?

Bayebit.com üzerinde kredi kartıyla işlem yapmak oldukça kolay ve 1 dakikadan az sürüyor; fakat önceden hesap doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Çünkü her hesap sahibi sadece kendi adı ile hesap açabilir ve kendi kredi kartını kullanmak mecburiyeti vardır. Adım adım işlemleri nasıl yapacağınızı anlatalım:

  1. Siteye üye olduktan sonra sağ üst köşede Kredi Kartı İle Satın Al’a tıklıyorsunuz. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Oradaki yönergeleri okuyup uygulayorsunuz.
Kredi kartı ile Satın Al

2. Önce hesap bilgilerinizi doğruluyorsunuz, kimliğinizin ön ve arka yüzlerini ayrı ayrı sisteme yüklüyorsunuz.

3. Kimlik onaylamasından önce veya sonra hangi kripto parayı alacaksanız onun cüzdanını oluşturmalısınız.

4. Kredi Kartı ile Satın Al’ dedikten sonra, sırasıyla aşağıdaki ekranlar karşınıza çıkacaktır.

Kredi Kartı ile Kripto Para Satın Al
Kredi Kartı Doğrulaması

5. Kredi kartınızla ilk kez işlem yapacaksanız kimlik doğrulamasını kesinlikle yapmanız gerekiyor. Kartınızın son 4 hanesi görünecek şekilde Resim Yüklemek İçin tıklayınız kısmına tıklayarak yüklüyorsunuz.

6. Kimlik doğrulaması işlemlerini tamamladıktan sonra seçmiş olduğunuz kripto parayı artık 3D sayfasına yönlendirilerek tamamlayabilirsiniz.

Kullanımı çok kolay, pratik arayüzü ile işlemlerin hızlı gerçekleşmesi bakımından Bayebit.com‘u kullanmanızı öneriyoruz.

Şirket Bilgileri

Hürtek Bilişim ve Teknoloji Anonim Şirketi

Vergi Dairesi: Alemdağ /İSTANBUL

Vergi Numarası: 4641300265

Mersis No: 0464130026500001

Adres

Atakent Mahallesi Alemdağ Caddesi Setur İş Merkezi

NO:392 Kat:2 Ümraniye İstanbul/TÜRKİYE PK:34760

Bunlar da ilginizi çekebilir !