• YARIM ALTIN
  883,44
  % -0,21
 • $ DOLAR
  5,7334
  % 0,04
 • € EURO
  6,3644
  % -0,09
 • £ POUND
  6,9792
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  0,8138
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,0863
  % 0,03
 • BITCOIN
  58770,500
  % -3,51
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

Sosyal medya platformları, günümüzün vazgeçilmezleri arasına girmiş durumda. Her gün, sabah uyandığımızda ilk işlerimizden birisi sosyal medya hesaplarımızı kontrol ederek gelen bildirim ve mesajları yanıtlamak oluyor. Ayrıca yine günümüzün geri kalanında da, sosyal medyayı sık bir şekilde kullanmaktan vazgeçmiyoruz. Haliyle de sosyal medya hesaplarımız, bizler için adeta bir kimlik niteliği taşıyor. Dolayısıyla bu hesapların korunması ve başka birilerinin eline geçmemesi bizim için oldukça önemli.

İlk olarak şunu bilmelisiniz ki, sosyal medya platformları kullanıcılarını korumak amacıyla farklı IP’lerden yapılan girişleri kayıt altına almaktadır ve gerektiği zaman da bu bilgileri, savcılık ve adliye saraylarına vermektedir. Dolayısıyla hesabınızı çalan kişiyi veya kişileri bulmak imkansız değil. Ancak bu sizin için son durum olmalı. Çünkü eğer hesabınızı zaten yeterince güvenli bir şekilde hazırlarsanız, bu tür korsanlar, açıklarıyla hesabınıza giriş yapmayı başaramazlar.

Öncelikle sosyal medya hesaplarında kullandığınız mail adresi veya mail adresleri kesinlikle sizin tarafınızdan kullanılmakta olan ve şifresini bildiğiniz hesaplar olmalı. Sizin rastgele oluşturduğunuz mail adresleri boşta olabilir ve bu boş mail adreslerini kayıt altına alan kişiler, istedikleri şekilde hesabınızı ele geçirebilir. Telefon numaranız da, mevcut olarak kullandığınız güncel numara olmalı. Çünkü herhangi bir olumsuz durum veya işlemde, sosyal medya platformu zaman zaman sizinle bu telefon numarası üzerinden iletişime geçebilmektedir. Son nokta ise, her zaman güvenli ve mümkünse harf, sayı ve işaretlerden oluşan şifreler oluşturun ve kullanın. Hackerlar, çeşitli yöntemler ile bu tür şifreleri ele geçiremezler ve dolayısıyla yine hesabınızı çalmaktan vazgeçerler. Yine de bu konu ile ilgili endişeleriniz dinmediyse ve halen daha hesabınızı daha güvene almak istiyorsanız, bir siber güvenlik uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Sosyal Medyanın E-Ticaret'e etkileri

İlginizi çekebilecek yazılar!

13 Madde de Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Firmalar Sosyal Medya Uzmanına Neden İhtiyaç Duyar?

Sosyal Medya Tarihçesi Kronolojik (İnfografik)

Ürünlerinizi Sosyal Medya’da Pazarlayın !

Sosyal Medya Hitlerinin Zararları Nedir ?

Sosyal Medyanın E-Ticaret’e etkileri

Sosyal Medya İnsanı Şahinleştiriyor mu?

Sosyal Medya Nedir?

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouNow Ne Kadar Kazandırıyor ?

Periscope’den İki Yeni Özellik !

Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

Telefondan YouTube İstatistiklerini Takip Etmek

Whatsapp’a “Alıntı” Özelliği Eklendi

Twitter’dan Yeni Bir Özellik

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

Hobinizi E-Ticaret ile Satın

Bunlar da ilginizi çekebilir !