• YARIM ALTIN
  1.222,06
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7419
  % 0,47
 • € EURO
  7,5788
  % 0,93
 • £ POUND
  8,4854
  % 0,70
 • ¥ YUAN
  0,9470
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,0982
  % 0,58
 • BITCOIN
  64639,294
  % 1,56
 • BIST 100
  109.111,34
  % 0,94

Hobinizi E-Ticaret ile Satın

Hobinizi E-Ticaret ile Satın

Stresli hayat koşullarında hobiler stresi kafamızdan atarak, rahatlamayı ve keyifli vakit geçirmeyi sağlar. Her insanın zevkleri ve yetenekleri yönünde hobisi vardır. Bu hobiler kimi zaman dağcılık, yüzme, gastronomi, doğa gözlemciliği bunun gibi  dış ortamda yürütülen hobiler vardır. Bunun dışında el sanatları, resim, pastacılık, tasarım gibi kapalı alanlarda olup da ticareti yapılabilecek hobiler de olabilir.

Birçok insan hobilerini uzman iş hayatının getirdiği stresi yenmek için yapsa da hobilerini iş biçimine getirmiş kişilerin sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. bununla beraber yaptığı hobinin ticari kıymeti olduğunu ayrımına varmayan oldukça çok insan bulunduğu gibi, tercihen hobilerini ticarete dökmek istemeyenler de bulunmaktadır. Sevmediğiniz işi yapmaktansa yada yaptığınız işin size uygun olmadığını düşünmektense tutkuyla bağlı olduğunuz hobinizi işiniz durumuna getirebilirsiniz.

E-ticaretin gücü

Hobilerini işi olmasını isteyenlerin yardımına e-ticaret koşmaktadır. E-ticaret kavramının hayatımıza girmesiyle bundan sonra eski tip ticaret anlayışı da rafa kalktı. Ticaret sırf kiralanmış veya satın alınmış dükkanlarda fiilen yapılan nakit ve mal alışverişi olmaktan öte; internetin yaygınlaşmasıyla bundan sonra akıllı telefonlarla, bilgisayarlarla ve tabletlerle sanal mağazalardan sanal nakit ile yapılan alışveriş durumuna de bürünmüştür. Bu nedenle hobilerinizi gerçekleştirmek için e-ticaret çok fazla büyük bir platformdur.

Fikir önemlidir!

Hobinizi e-ticarete dönüştürmek için bir fikirle başlamanız gerekmektedir. Bu fikir, hobinizi nasıl e-ticarete dökeceğiniz meselesinde ufak görünse de gerçekte her şey bir fikirle başlar. Hobiniz daima ticari nitelikler taşımalıdır. Mesela, hobisi amatör dağcılık olan birisi bu hobisini ticarete dökmekte zorlanabilir lakin hobisi resim yapmak olan birisi yaptığı tabloları e-ticaret üzerinden satabileceği için düşünce konusunda zorlanmayacaktır.

Fikriniz konusu için araştırma yapın:

Düşüncenizi ticarete dönüştürmek için detaylı bir araştırma yapmalısınız. ‘Bu fikri önceden hayata geçiren girişimciler var mı?’, ‘Bu hobimi e-ticarete dökersem bana kâr sağlar mı?’ ‘Bu hobiyi e-ticarete dönüştürebilmek için gerekli malzemeyi, sıkı çalışmayı sağlayabilir miyim?’ bunun gibi kafanızdaki soruları yapacağınız araştırma ve çevrenizdekilere düşünce danışarak cevaplamalısınız. Bu aşama ile hobinizi e-ticarete dökme yolundaki düşünce aşamasını aşmış olacaksınız.

E-ticaret yapacağınız online dükkanınızı açın:

E-ticarette bir dükkan kiralamanız yahut satın almanız gerekmiyor. Hobi ürünlerinizi sanal mağazalarda satacağınız için yapılması gereken en sağlam adım sanal mağazaların nasıl oluşturulacağı, geliştirilileceği ve güncelleneceğidir. İlk aşamada bir internet sitesi yaratmayı masraflı ve ya uğraştırıcı bulabilirsiniz. Bu noktada, hali hazırdaki internetten satış sitelerini araştırabilirsiniz. Ülkemizde sanalpazar, gittigidiyor, n11 gibi sitelerde kâr sağlayarak kendi internet sitenizi kurabilirsiniz. İnternet sitesi kurabilmeniz için hazır e-ticaret sistemleri satan firmalardan yardım alabilirsiniz ya da www.eticaretgunlugu.com’dan yardım alabilirsiniz.:) Bu sayede internet sitesinin kurulmasının birlikte, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve site dizaynı bunun gibi konularda da bilgi edinebilirsiniz. Hobinizi e-ticarete dönüştürmüş olsanız bile o şekilde bırakmamak gerekir. Müşteri çekmek profosyonellik gerektirir.

Pazarlamaya önem verin:

Yalnızca internet sitesini kurmak yada bir platformda satış yapıyor olmak sizi başarılı kılmaz. E-ticaret sistemini kurduktan sonra müşterilerin gelmesini beklemek ve bu aşamada hiç bir şey yapmamak yaptığınız emeğin çöpe gitmesine neden olabilmektedir. Bunun için işinde başarılı e-ticaret kuruluşundan sosyal medya pazarlama danışmanlığı alabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram bu gibi platformlarda açacağınız hesaplar için size daha başarılı pazarlama planı sunar.

Başarılı bir ödeme sistemi:

Müşterilerin dikkat edeceği en önemli nokta güvenilirliktir. Bunu sağlamak için ise güven veren internet sitesinin yanı sıra ödeme şekilleri de önem teşkil eder. Bunun için bir e-ticaret kuruluşundan siteniz için online ödeme sistemi hayata geçirilmelidir. Çağımızda neredeyse her online alışveriş sitesi online ödemeyi destekliyorken sizin de hobilerinizi sunacağınız bu internet sitesinde bu imkanın olması önemli bir adım olur.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Adım Adım E-Ticaret

Kaliteli Youtube Video Oluşturmak

Kaliteli Video Düzenleme Programları

YouTube’ye Kaliteli Videolar Yüklemenin Yolları

En Popüler Video İzleme Ortamı Neden YouTube ?

YouTube, Vergi Kesintisi Uygulayacak Mı?

13 Madde de Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Firmalar Sosyal Medya Uzmanına Neden İhtiyaç Duyar?

Sosyal Medya Tarihçesi Kronolojik (İnfografik)

Ürünlerinizi Sosyal Medya’da Pazarlayın !

Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

Sosyal Medya Hitlerinin Zararları Nedir ?

Sosyal Medyanın E-Ticaret’e etkileri

Sosyal Medya İnsanı Şahinleştiriyor mu?

Sosyal Medya Nedir?

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouNow Ne Kadar Kazandırıyor ?

Periscope’den İki Yeni Özellik !

Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

Telefondan YouTube İstatistiklerini Takip Etmek

Whatsapp’a “Alıntı” Özelliği Eklendi

Twitter’dan Yeni Bir Özellik

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

Bunlar da ilginizi çekebilir !