• YARIM ALTIN
  1.222,06
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7423
  % 0,48
 • € EURO
  7,5805
  % 0,95
 • £ POUND
  8,4906
  % 0,76
 • ¥ YUAN
  0,9486
  % 0,36
 • РУБ RUBLE
  0,0985
  % 0,77
 • BITCOIN
  64302,593
  % 1,01
 • BIST 100
  109.111,34
  % 0,94

Google Play Storede Hesap Nasıl Açılır?

Google Play Storede Hesap Nasıl Açılır?

İçerikler

Google Play Store, Google’ın Andorid için geliştirmiş olduğu çevrimiçi dağıtım ve satış platformudur. Android cihazlarınız için ihtiyaç duyduğunuz binlerce uygulama arasından istediğinizi yükleyip kullanamaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamaların birçoğu ücretsiz olup, ücretli olarak kullanabileceğiniz uygulamalarda bu markette mevcuttur.

Google Play Store Kuralları

Google Play Store kullanmak için uyulması gereken belirli kurallar mevcut. Bunlardan ilki yaş kısıtlamasıdır. En az 13 yaşında olmanız gerekmektedir. Yine de 18 yaşınızdan küçük ve 13 yaşınızdan büyükseniz ebeveyninizden iznini almanız gerekmektedir. İkinci olarak temel kullanım gereksinimlerini karşılamanız gerekmekte; bu uyumluluk gereksinimlerine uygun bir cihaz ve çalışan bir internet erişimi anlamına geliyor. Bir diğer kural ise otomatik olarak gelen güncellemeleri almanız gerekmektedir. Google Play Store belirli içeriklere veya hizmetlere erişebilmek için; sizden isminizi, adresinizi ve faturalama yapabilmek için bazı bilgilerinizi paylaşmanız isteyebilir. İçerik kullanma lisansı kapsamında ise size açıkça verilmemiş tüm haklar, unvan ve menfaatler Google ile lisans verenlerine aittir. Kullanıcı bilgilerinizi güvenli şekilde korumalı ve kimse ile paylaşmamalısınız ayrıca diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini, bunlara hesap adları da dahil, toplamamalısınız. Kötü amaçlı yazılımlara ve güvenlik sorunlarına karşı sizi korumak için Google, cihazınızdan bilgi alabilir, sizi bir uygulamanın güvenli olmadığı konusunda uyarabilir, bu uygulamanın cihaza, verilere ya da kullanıcıya zararını tespit ederse cihazdan kaldırabilir veya cihazınıza yüklenmesini engelleyebilir. Bu korumayı kaldırmak tabi ki cihazınızın ayarlarında yapacağınız bir değişiklikle devre dışı bırakılabilmektedir.

Google playstore kullanmak

Google playstore kullanmak ise yalnızca birkaç dakikanızı alacak kolay bir işlemdir. Bunun için bir Google hesabınız olması yeterli. Eğer bir Google hesabınız yoksa: Cihazınızın “Ayarlar” menüsünü açıp, “Hesaplar” menüsünden “Hesap Ekle” ye dokunun. Karşınıza gelen sayfadan “Google”ı seçip, “Yeni” seçeneğini işaretledikten sonra, gelen yönergeleri takip edin. Google hesabınızı mobil olarak değil de bilgisayarınızdan almak istiyorsanız adres çubuğunuza https://accounts.google.com/SignUp?hl=tr yazın ve açılan sayfada istenilen bilgileri verdikten sonra yönergeleri takip edin.

Google playstore hesap açma işleminiz bittikten sonra istediğiniz uygulamayı indirebilir ve keyifli oyunlarıyla eğlenebilirsiniz. Tabi ki seçenekleriniz uygulamalar ve oyunlar ile sınırlı değil, filmler, kitaplar, gazetelik ile vakit geçirebilecek birçok şey bulabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !