• YARIM ALTIN
  1.367,40
  % 1,05
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6515
  % 1,55
 • € EURO
  9,0886
  % 1,16
 • £ POUND
  10,5865
  % 1,40
 • ¥ YUAN
  1,1723
  % 1,01
 • РУБ RUBLE
  0,1025
  % 0,88
 • BITCOIN
  381369,197
  % -1,09
 • BIST 100
  1.537,57
  % -0,29

FinansCap ile Kazanç Fırsatı Nedir? Nasıl Çalışır?

FinansCap ile Kazanç Fırsatı Nedir? Nasıl Çalışır?

FinansCap Nedir?

Finanscap, katılımcıları ile beraber ‘iş fikri’ olup ancak yeterli sermayesi olmayan girişimcilere destek sağlayan dayanışmaya dayalı bir yapılanmadır.
FinansCap “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” anlayışı doğrultusunda çalışır; bir nevi küçük sermayesi alan kişilerin mevduatlarını, yatırım yapmak isteyenlerle buluşturmaktadır.
FinansCap, herkesin birbirini İMECE modeliyle destekleyerek kazanç elde etmelerini sağlayan ticaret modelidir. Ticari anlayışında sadelik ve netlik vardır.

FinansCap Nasıl Çalışır?

FinansCap, desteklenmeye değer fikir sahiplerini Girişimci, bu fikirlere yatırım yapanları da ‘Katılımcı’ olarak tanımlamaktadır.  Ve herkesin kazanmasını sağlayacak, kâr odaklı işler yapar.
FinansCap, desteklenecek projeleri arar, bulur ve kârlı olabileceğini düşündüklerini değerlendirmek üzere portföyüne dahil eder. Sonra bunları, uzman ekipleriyle analiz etmektedir. Proje Destek Kurulu’nun onayından geçerse proje desteklenecek projeler arasına alınır.
FinansCap, projeye destek verilmesi aşamasında da işi riske atmadan uzman ekiplerini sürece dahil ederek, fiilen projelerin yönetiminde yer alır. Elde edilen sonuçların tüm taraflar için ‘kârlı’ ve ‘güvenli’ olduğundan emin olunana dek, üretim-uygulama süreçlerinde bulunmaktadır.
Bütünü oluşturan tüm parçalar hedeflenen kazancı sağladığında, gelir bölüşülür
FinansCap katılımcılarla beraber oluşturulan ‘ortak güç’ sayesinde, katılımcılar adına yeni girişim ve fikirlere yatırım yapar.  Böylece FinansCap, geliri herkes için sürekli hale getirir ve yatırımlardan elde edilen aylık kazancı, katılımcılar arasında bölüştürerek, herkesin yatırımı oranında kazanmasına olanak sağlayan ‘sürdürülebilir’ bir sistem ortaya koyar

Finanscap’ın Desteklediği Projeler

Öncelikle Katılımcılarının projeleri ile ilgilenen FinansCap, ulusal ve uluslararası düzeyde, kazanç sağlayacağına karar verdiği tüm projelere destek olur.

      Bu projelerin üst başlıkları şu şekildedir:
 • Teknolojik Projeleri
 • Bilimsel Projeleri
 • Savunma Sanayi Projeleri
 • Eğitim Projeleri
 • Sağlık Projeleri
 • Tarım ve Hayvancılık Projeleri

  *Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve diğer mevzuatlara uygun olduğu sürece…

FinansCap’a Katılmanın Avantajları

1. Tüm Projelerden İntifa Hakkı Kazancı

FinansCap katılımcıları tüm projelerden elde edilen kârdan intifa hakkı kazanılar. Katılımcılar, sisteme girmenin avantajlarını bir ömür kazanca çevirecek olan intifa haklarının  değer artışlarından da ayrıca kazanırlar.

Intifa-Hakki

İntifa Hakkı Nedir? Herhangi bir eşya üzerine mal sahibinin hak ve yetkilerini bir başkasının yararlanmasına olanak tanıyan, kanunlarca güvence altına alınmış haklardan biridir.  İntifa hakkı sözleşmesinde aksi hükümler belirtilmediği sürece, intifa hakkı sahibi başkasına devir edebilir. Ancak miras bırakamaz.  Gerçek kişilerin ölümü halinde, tüzel kişilerin ise 100 yıllık sürenin dolması durumunda intifa hakkı son bulur.

2. Katılımcılarının ‘Kâr Ortağı’ olduğu, risksiz model

FinansCap, yeterli sermayesi olmayan proje sahiplerine “yeni ortaklar edinme” şansı tanıyarak, hayallerini gerçekleştirme imkânı sunarken; iyi fikirler arayan yatırımcılara da, “yeni seçenekler” sunarak; yepyeni yatırım imkânları oluşturur. “Birlikten kuvvet doğar” ilkesiyle yola çıkan ve İMECE mantığıyla tasarlanmış bir iş modeli ortaya koyan FinansCap kurduğu ticari aileye dâhil olan herkesin işin “kar ortağı” olduğu bir sistem sunar. Ve elde edilen kazancı, aile üyeleri arasında (katılımcılar) bölüştürür

3.Proje Türüne Göre Aylık Kazanç Sağlanabilmesi

FinansCap, katılımcılarına projenin kategorisine göre yatırım süresi boyunca herkese aylık kazanç sağlar.

4. Uzman Ekipleri ve Tecrübesiyle Risk Faktörünü Ortadan Kaldırması

FinansCap, geliştirdikleri iş modeliyle, katılımcılarına GÜVENLİ KAZANÇ imkanı sunar. Bunu, içinde yer aldığı tüm projelerin yönetiminde yer alarak yapar. Hedef, risksiz kârlılığı güvence altına almak olduğu için, uzmanlık alanına giren projelerin içinde katılımcılarına güvenli bir kazanç sunmaktadır.

5. Herkese Açık Bır Platformda Varlık Gösterme

FinansCap, katılımcıları kolay erişebilecekleri bir platform üzerinde bir araya getirmiştir. Bu platform hem yeni katılımcı (yatırımcı) olma olanağı sunarken, hem de destek almak isteyen tüm girişimciler için elverişli bir ortamdır.  Bu ortam aynı zamanda, potansiyel katılımcıların vizyon elde etmeleri ve finansmana erişmeleri açısından da ayrıca önemlidir.

6. Şeffaf Bilgilendirme

FinansCap, bağımsız bir denetim şirketi tarafından her 3 ayda bir denetlenir. Denetim raporları ise, tüm katılımcılara ŞEFFAF bir şekilde paylaşılır.

7.  Alternatif Katılım Yöntemleri İle Yatırım Oranında Kar Etme İmkânı

FinansCap, tüm girişimcilere özgürlük tanımıştır. Katılımcılar, birikimlerine uygun bir katılım tipini seçerek sisteme dahil olur. Çünkü tüm profiller için farklı katılım paketleri bulunur. Katılımcılar, 3-6-9-12 ve 15 aylık sürelerle yatırım yapabilirler. Yatırımları sonucunda desteklenen proje süresince, yatırım miktarları ile doğru orantılı bir şekilde kâr elde ederler. Yatırım süresi sonunda, yatırdıkları anaparayı geri alma hakları vardır.

8. Her Şeyin Yasa Güvencesi Altına Alınması & Muhatabın Net Olması

Proje sahibi ile katılımcı arasındaki ilişkinin her detayının mevzuatlar çerçevesinde şekillenerek ‘güvence’ altına alındığı sistemde aracı rolünü üstlenen FinansCap, taraflar arası sorun yaşanma ihtimalini kaldırıyor.

9. Tüm Katılımcılara Ücretsiz Web Sitesi

FinansCap’ın önemli getirilerinden biri de, sistem içindeki tüm aile üyelerine, kendi domainlerinde ücretsiz web sitesi hizmeti vermesidir. Katılımcılar hem bu web sitesi ile kendilerini Dünya’ya tanıtma olanağına sahip olur, hem de ürün ve hizmetlerini FinansCap Ticaret Ailesi’nin diğer üyelerine sunabilme fırsatı yakalarlar.

10. Tanıtım Ve Reklam Olanağı

Tüm katılımcılar ürün ve hizmetler için, FinansCap’ın ulusal ve küresel çaptaki tanıtım, pazarlama ve reklam olanağından doğrudan faydalanabilirler.

11. Küresel Finansmana Erişim, Yeni Pazarlara Açılım
FinansCap Ticaret Ailesi ne dâhil olanlar; ulusal ve küresel pazarlarda, ürün ve hizmetlerinin pazarlama ve satışını yapabilirler. Çünkü uluslararası katılımcıların da yatırım yapabildiği FinansCap, girişimcilerin küresel finansmana erişimini kolaylaştırır. Ve bu sınırsız habitat, başta proje sahibi olmak üzere tüm katliamcılara yepyeni avantajlar ve fırsatlar sunar.

12. Proje Destekte Katılımcılara Öncelik

FinansCap Ticaret Ailesi üyelerine sunulan bir diğer avantaj da; kendi erişim ve projelerine destek alma önceliğine sahip olmalardır.

13. Kârlı Projelerde Katılımcılara Ekstra Pay

FinansCap Ticaret Ailesi üyeleri ayrıca; FinansCap’ın desteklediği kârlı projelere doğrudan (ya da bağımsız olarak) ortak olabilirler.

14. Sistem İçindekilere Özel Avantajlar, Alışveriş İndirimleri

FinansCap ‘lılara sunulan bir diğer avantaj da; hem sistem içindeki ürün ve hizmetlerden; hem de anlaşmalı kurumların ürün ve hizmetlerinden özel indirim oranları ve ek avantajlarla yararlanabilmeleridir.

15. İşgücü Temininde Öncelik

Sistemin desteklediği projeler (iştirakler vb.) için gereken işgücü ya da FinansCap Ticaret Ailesi üyelerinin kendi faaliyet alanlarında ihtiyaç duydukları işgücünün temininde de, FinansCap üyelerine öncelik sunulur.

16. Üretim Planlama Desteği

FinansCap’ın sunduğu bir başka avantaj da; her şeyin merkezi bir planlama çerçevesinde yönetilmesidir. Büyük miktarlarda üretim kararları almadan önce, ürün veya hizmetlere olan talep test edilir. Böylece proje sahibi de katılımcı da herhangi bir olumsuz sürprizle karşılaşmaz

17. Bayi Verme ya da Varolan Bayi Ağlarından Yararlanma İmkânı

FinansCap ’a dâhil olanların sahip olduğu bir diğer önemli avantaj da bayilikler konusundadır. FinansCap katılımcıları, erişemedikleri pazarlarda faaliyet gösteren diğer aile üyelerine bayilik vererek pazarlama ve satış ağlarını genişletebilirler. FinansCap Ticaret Ailesi’ne dâhil olanlar ayrıca, FinansCap sistemindeki ürün ve hizmet üreticilerinin, kendi bölgesindeki bayiliğini de alabilirler. FinansCap’ın desteklediği veya iştiraki olduğu projeler kapsamındaki bölgesel bayilikler ya da distribütörlükler konusunda da FinansCap Aile Üyelerine öncelik tanınır.

18. Taahhüt Kazancı Güvencesi

FinansCap, katılımcılarının intifa haklarını, ay bitiminde %30 kar ödeyerek geri almaya taahhüt eder. FinansCap ‘ta, 15. Ayin sonunda, intifa haklarını satmak isteyen katılımcılar, eğer 15 ay içinde intifa hakkı %30’dan daha az değerlendiyse %30 karla FinansCap’a atabilirler. Şayet %30 dan daha fazla değerlendiyse gerçek değeri üzerinden satabilirler.

FinansCap Güvenilir mi?

FinansCap kurulduğundan beri toplam 208 proje başvurusu yapılmış, 43 adetine proje desteği sunulmuştur. FinansCap toplam katılımcı sayısı 219’tir. Finanscap güvenilirliğini kanıtlayan birkaç unsur vardır; 3 Ayda bir bağımsız bir şirket tarafından denetletmesi, yatırıma değer projelere destek sunması, desteklemiş olduğu projelerin yönetiminde yer alması gibi…

FinansCap hakkındaki yorumlar nasıldır?

FinansCap, internet üzerinden arama yaptığımızda herhangi bir olumsuz yoruma rastlanmamıştır.

Finans Cap üye olma

Katılımcı olabilmek için sponsorunuzun olması gerekmekte. Aşağıda iletişim bilgilerimi iletmiş olacağım oradan ulaşarak gerekli tüm destekleri alabilirsiniz. Ayrıca, projesi olan bir kişi projesine destek bulabilmek için Proje Başvuru Formunu doldurmak zorundadır.  Proje destek başvurusu yaptıktan sonra değerlendirme sürecine alınır. belli bir süre bekletilir.  Proje, değerlendirme kriterlerine uygun olması durumunda projeye destek verilir.

UYARI : Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !