eBay.com’da Satışa Sunulan En İlginç Ürünler

eticaretgunluguebay

eBay İnternet üzerinde açık artırma usulü ile satış yapan en büyük alışveriş sitesidir. Ülkemizde bu sistemle faaliyet gösteren GittiGidiyor.com’un eBay’dan esinlenerek kurulduğu bilinmektedir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyar’dır. San Jose California’da 3 Eylül 1995’de kurulmuştur. Bugün 18. kuruluş yıl dönümüdür. Şirket merkezinin bulunduğu ABD dışında Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İran, İrlanda, İtalya, Kore, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, İngiltere ve Türkiye’de faaliyet göstermektedir. En popüler ödeme şekli PayPal olmakla birlikte Western Union, kredi kartları ve bankalar arası para transferi de bazı satıcılar tarafından kabul edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere eBay’da satışa çıkan birbirinden ilginç ürünlerden bahsedeceğiz.

İşte o birbirinden ilginç ürünler ve hikâyeleri;

61 Yaşındaki Büyükanne 🙂 ;

eticaretgunlugubüyükanne

Bir ürünü satışa sunarken gerçekçi şeyler yazmak en önemli olan şeydir. Büyükannesini satan bu küçük kız da büyükannesi için “sinir bozucu, dırdırcı” gibi ifadeler de kullanarak arada sırada “tatlı ve sevimli” olduğunu da ifade etmiş. Bu ilan her ne kadar bir şaka olarak verilse de, birçok insan bu ilana başvurmuş ve 20.000 dolardan daha fazla bir teklif yapılmış; ancak internet sitesi satış politikaları gereği bu ilanı yayından kaldırmış

Hayali Arkadaş

Bir eBay kullanıcısı Joe adlı hayali arkadaşını eBay’de satışa çıkarmış. Tamamen hayal ürünü olan hayalet arkadaş’ın satışa çıkarılma sebebi ise yaşlanması. Bu ilana toplam 31 başvuru oldu, sonunda 3000$’a satıldı. Şimdi Joe’nun adı Wacky.

Hayalet Kavanozu

eticaretgunluguhayaletkavanoz

Evindeki bir kavanozun içinde hayalet olan biri onu satışa çıkarmış ve ilana hayalet içinden kaçarsa sorumluluk bende değildir gibi şeyler yazmış… 7 günün sonunda satın alınan kavanoza 50.922$ fiyat verilmiş ancak veren kişi ödememiş…

Alnına Reklam İlanı Veren Adam

Bir adam, 30 gün boyunca alnına yazılacak bir reklam için eBay’de açık arttırma açmış. Reklam veren şirket ya da kişi, bu adama bir dövme ya da yazı gönderecek ve adam da 30 gün boyunca alnında bu reklam ile dolaşacak. Reklamın içeriği tamamen gönderene bağlı olacak, şirket ismi, internet sitesi adı ya da bir logo olabilir. Açık arttırma 322 dolar ile son bulmuş.

Vampir Avcısı Kiti

eticaretgunluguvampiskit

Son dönemde ön plana çıkmış olan True Blood ve Vampire Diaries gibi diziler olsa da zamanında Angel ve Buffy diye vampir avcısı diziler de vardı. Bu vampir avcısı kitini alan kişi tam 4.500 $ ödedi.

Britney Spears Sakızı

Britney Spears’ın bir otelden çıkarırken yere düşürdüğü sakızı alan biri, internette satışa sununca 239 $ para kazandı.

Çörek

eticaretgunluguçörek

eBay’in açık arttırmaya çıkan en ilginç ürünlerinden biri, bu sıra dışı çörek olmalı. İnternetten açık arttırmayla çörek satışı da mı olurmuş demeyin; bu çöreğin diğerlerine göre oldukça farklı bir özelliği var: O da üzerindeki yüz ifadesi.

Papa’nın Şapkasına Benzeyen Doritos

Bunu kim alır demeyin, ünlülerin ‘aşırı’ hayranları olduğu gibi papa’nın da vardır bir ‘aşırı’ hayranı… Eh, ne de olsa her kör satıcının bir kör alıcısı çıkarmış… Bir eBay kullanıcısı bu cipse tam 1209$ ödedi…

Komple Satılık Kasaba

ABD’ nin kuzeyinde bulunan Wauconda kasabası, eBay üzerinden komple satılığa çıkarılmış. Kasabanın kendine ait posta kodu, yönetim binası, restaurantı, barı, cafesi, benzin istasyonu, küçük bir oteli ve birkaç tane evi var. Satış için hedef fiyat 1.1 milyon dolar; şu ana kadar 108 teklif yapılmış ve en yüksek teklif 370.000 dolar.

Nükleer Sığınak

eticaretgunlugunükleersığınak

Bir satıcı eBay üzerinden tam teşekküllü bir nükleer sığınak satıyor! Satıcının verdiği bilgilere göre İngiltere’de 1950’li yıllarda soğuk savaş esnasında olası nükleer saldırılara karşı bir gözetme noktası olarak kurulan bu orijinal nükleer sığınak, resmen 1959 yılında kullanılmaya başlandı. 1991 yılına kadar İngiliz ordusuna bağlı 3 görevlinin aktif olarak kullandığı sığınak, daha sonra ihtiyaç olmadığına karar verilmesi nedeniyle kullanılmamaya başlandı.

750 El Bombası ve Bir Sovyet Roket Atarı

eticaetgunlugubomba

 42 yaşındaki David Sampson, birçok etkisiz hale getirilmiş silahı eBay üzerinden satmış. Sahip olduğu bu mühimmatların çoğunu yasal yollarla edinmiş olsa da David, Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma Alman Luger tabanca, çift namlulu bir pompalı tüfek ve bir adet antik Belçika yapımı tabanca bulundurmaktan 5 yıl hapis yatmış.

Uçak

İngiltere’nin Somerset bölgesinde yaşayan 39 yaşındaki Neil Banwell,eBay açık artırma sitesinde rastladığı 1980 yapımı Harrier Jump Jet XZ494 model jet uçağa 20 bin dolar ödeyerek satın aldı./Posta

eBay sadece dünya devi bir internet sitesi olma özelliği ile değil bu tip ilginç ürün seçenekleri ile de epey konuşulan bir firma. Gittigidiyor’u satın almasıyla birlikte ülkemizde marka bilinirliğini her geçe gün artıran eBay, daha pek çok eğlenceli yazıya konu olacağa benziyor.

İlginizi çekebilecek yazılar

Ebay’ın kullanıcı sayısı artarken geliri azaldı!

Alibaba.com’un Kurucusu Jack Ma; Sahte Ürünler Orjinalinden Daha İyi???

Dünya’daki İhracat Verileri Işığında Neden E-İhracat

İhracat Neden Önemlidir?

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

e-İhracat’ta Çifte Vergilendirme

e-İhracat ve Katma Değer Vergisi Uygulaması

Yurtdışına e-İhracat ve Kurumlar Vergisi

e-İhracatta Gerçek Kişilerin Vergilendirilmesi Nasıl Olmaktadır?

E-İhracat Modelleri

E-İhracat’a Devlet Destekleri

E-İhracat’a başlamadan önce bilinmesi gereken hukuki düzenlemeler

10 Adımda E-İhracatçı Nasıl Müşteri Bulur?

Dijital Ürün Üreten Kişi ya da Firmalarda Vergilendirme Nasıl Olacak?

KOSGEB’in Verdiği Destekler

TÜİK Verilerine Göre İhracat % 10,2 Düşüşte

Bunlar da ilginizi çekebilir !