• YARIM ALTIN
  871,94
  % 0,00
 • $ DOLAR
  5,8037
  % 0,01
 • € EURO
  6,4382
  % -0,03
 • £ POUND
  7,5890
  % -0,60
 • ¥ YUAN
  0,8222
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,0911
  % 0,01
 • BITCOIN
  42039,161
  % -1,59
 • BIST 100
  108.011
  % -0,71

Facebook, iş ilanları vermenize olanak sağlayan Jobs özelliğini kullanıma sunuyor

Facebook, iş ilanları vermenize olanak sağlayan Jobs özelliğini kullanıma sunuyor

 

Facebook, işverenlerin kendi sayfaları vasıtasıyla iş ilanları vermelerine imkan sağlayacak. meslek arayanların uygulama içerisinden verilen meslek ilanlarına başvuru yapabildiği yeni bilhassa Facebook, başvuruları mesajlaşma platformu Messenger üstünden işverenlere iletecek. Linkedin için tehdit oluşturacak bu yeni güncelleştirme ile Facebook, işveren ve iş arayanları buluşturmak istiyor.

Facebook sayfasına sahip bir firmaysanız iş ilanları vermenin ücretsiz olduğunu ve herhangi bir limitle sınırlandırılmadığını da belirtelim. Bununla birlikte iş ilanlarının haber akışında da önünüze çıkabileceğini ekleyelim. Facebook’un reklam ve iş platformlarının başkan yardımcısı konumunda olan Andrew Bosworth, hali hazırda meslek ilanlarının Facebook arasında yer almaya başladığını da belirtti.

Şimdilik iş aradığınızda aklınıza gelen ilk platform Facebook olmasa da, sosyal medya devinin büyüklüğü ve kullanıcı sayısı düşünüldüğünde yakın gelecekte iş ilanları hakkında Linkedin’i ve benzer platformları geride bırakması sürpriz olmayacaktır.

Meslek ilanları hakkında Linkedin ve Facebook’u ayıran en mühim nokta ise işverenlerin Linkedin üzerinden orta ve üst düzey yeteneklere sahip kalifiye çalışanlar araması. Kısacası Linkedin meslek ilanı vermek için daha profesyonel bir platform olsa da, toplumun sırf küçük bir kesimi için kullanım kolaylığına sahip.

Facebook için hedeflenen ise hem küçük, hem de büyük şirketlerin aklınıza gelebilecek herhangi bir meslek için yeni uygulama sayesinde iş ilanları verebilmesi. Çarşamba günü itibariyle kullanıcılara sunulan özellik şimdilik sadece Amerika ve Kanada için kullanımda.

Bunlar da ilginizi çekebilir !