• YARIM ALTIN
  884,14
  % 0,57
 • $ DOLAR
  5,7377
  % 0,36
 • € EURO
  6,3188
  % 0,01
 • £ POUND
  7,1475
  % 0,09
 • ¥ YUAN
  0,8062
  % 0,44
 • РУБ RUBLE
  0,0894
  % 0,53
 • BITCOIN
  58380,658
  % 2,96
 • BIST 100
  100.237
  % -0,10

Aeternity Coin (AE) Nedir?

Aeternity Coin (AE) Nedir?

Aeternity Coin, blok zinciri teknolojisini kullanan ve Ethereum’a bağlı olan bir kripto dövizidir. Esas amaç, kripto para birimlerini mevcut blok zincir tabanlı kripto para birimlerine kıyasla daha güvenli ve daha hızlı hale getirmektir. Bazı sektörler için bu çok önemli ve kazançlıdır.  Aeternity rakipleri Bitcoin ve Ethereum’a karşı rekabet avantajına sahip oldu.

Şirket şu anda 137.959.304 USD’lik bir piyasa değerine sahiptir. 1,823,610 USD tutarında ticaret yapılmaktadır ve günlük olarak jeton başına 0,59 dolarlık bir fiyatla işlem görür (7 Aralık 2017 itibariyle). Döviz, Liqui, Mercatox, EtherDelta ve HitBTC dijital borsalarından edinilebilir.

Aeternity Coin – Kripto Dövizi

Aeternity Coin’in geliştiricileri, kripto para birimlerini geliştirmeyi kendilerine bir hedef olarak belirlediler. Bu amaç için dört farklı yeni teknoloji geliştirdiler: Unique Governance, Oracle, Consensus and State Channels. Eşsiz yönetim, pazar tahmini ile ilgilenen bir sistemdir. Genel olarak tahmin piyasaları,  menkul kıymet ticareti gibi bazı alanlarda bilgi akışlarını iyileştirmek için kullanılır. Oracle ile bağlantılı olarak, bu, “Oracle” ye bir soru sorması için, harekete geçme olasılığı verilecek şekilde çalışır.

Kullanıcılar oy kullanabilir ve sonuçlara göre hisse senedi satın alabilir. Karın dağıtımı, tahminlerin hesaplanması ve anketler değerlendirildikten sonra açıklanır. Bu sonuçlar özellikle “akıllı sözleşmeler” olarak için faydalıdır. Bunlar platformdaki herhangi bir işlem detayı içeren veya herhangi bir işlemde bir ön koşul gerektiren önkoşul ile ilgili dijital sözleşmeler, program kodlarıdır. Oracle’nin sonuçları bazı şirketler için çok karlıdır, örnek verirsek, sigorta şirketleri daha hassas poliçeler sunabileceğinden, sigorta endüstrisi gibi belirli endüstriler için çok karlıdır.

Aeternity’in rakiplerine göre geliştirdiği önemli şey, işlemlerin hızıdır. 386 saniyede işlem gerçekleştirmek mümkündür. Muhtemel uygulamalar arasında, Nano ve mikro ödemeler, akıllı sözleşmeler, yan zincirler, çok oyunculu video oyunları, gıda endüstrisinde şirketler için yatırım öngörüsü, yalan detektörleri ve genel olarak tahmini pazarlar yer almaktadır. Uygulamanın tüm bu alanları cok düzenli ve hızlı bir şekilde çalışmalıdır. i386, Bitcoin tarafından kullanılan Intel Xeon i968’den cok daha güçlü ve Aeternity denetimine ek olarak geliştirildi.

İlginizi çekebilir  bitclubnetwork.com ile Bulut Madenciliği

Devlet Kanalı “, kullanıcılar arasındaki tüm işlemleri ve etkileşimleri doğrular, bu sayede artık blok zincirindeki herkese görünür olmayan teknolojidir. Tüm Aeternity sistemine ”Consensus” eklenmiştir. Bu, kullanıcıların bir sonraki bloğun geçerliliğini kabul edebileceği anlamına gelir.

Aeternity Coin – Şirket

Şirketin başkanı Ethereum’un geliştirilmesinde de görev alan Yanislav Malahov’dur. Aeternity Vakfı’nı kurduktan sonra, diğer kripto dövizlerini geliştirmeye odaklandı. Aterernity, veri koruması, veri güvenliği ve düşük işlem maliyetleri üzerine odaklanmaktadır. Veri koruması söz konusu olduğunda, veri güvenliği gibi, işlemlerin kesinlikle anonim kalması birçok şirket için son derece önemlidir. Veri kaybı birçok şirket için felaket olabilir.

İşlem maliyetlerinin düşük kalması gerçeğiyle “devlet kanalı” teknolojisi ile garanti altına alınmaktadır.

Sonuç

Aeternity, diğer para birimlerindeki eksiklikleri belirleyerek, bunları yeniden isleyerek ve düzelterek akıllı bir sistem kurmuştur.

Bu, rakiplerine göre onlara muazzam bir rekabet avantajı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda diğer teknolojilerin daha fazla geliştirilmesi için belirleyici bir rol oynuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !