Webmaster Forumu İle İlgili Herşey!

webmaster-350-x-200 (450 x 189)

İçerikler

Webmaster Forumu açmak ile ilgili aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir çalışmadır. Webmaster Forumu ile alakalı yapmış olduğumuz tüm paylaşımların hepsini sizler için derledik. Umarız paylaşımlarımızın faydasını görürsünüz.

Webmaster Forumu Nedir ?

Günümüz teknolojileriyle gelişen ve büyük bir sektör haline gelmiş olan “bilişim” ve “internet” sektörü, büyük pazarlar oluşturmakta ve bu pazarlara insan çekebilmektedir. Aynı zamanda internetin gelişimiyle doğan internet sitesi açığı da webmasterlar sayesinde kapatılmaktadır. Peki webmasterlar kutsal saydıkları bu bilgileri nerelerden ikamet ettirmektedirler? İşte burada eğitim yuvaları dışında devreye giren nokta; webmaster forumları ve portalları olmuştur.

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

Webmaster forumları, hem site yöneticileri hem de ziyaretçiler açısından oldukça önemli ve değerli bir ortamdır. Çünkü forum yöneticileri, bu tür geniş kitlelere hitap eden bir forumu yönettikleri için emin olun ki durumlarından oldukça memnunlardır. Bu memnuniyetlerini de, ziyaretçilerine sundukları kaliteli ve seri hizmetler ile ortaya çıkarırlar. Ziyaretçiler de zaten genellikle web site geliştirme işi ile uğraşan kişilerdir. Bu kişiler, genellikle forumları E-Ticaret işlemleri için tercih ederler. Dolayısıyla bu kadar fazla webmaster bulunan başka platform kesinlikle olamaz. Buradan da anlaşılacağı üzere Webmaster Forumları, herkes için oldukça değerlidir.

Webmaster Forumu Açarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bu yazımızda sizlere bir webmaster forumunda olması gerekenler ve projenin  başında nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle webmasterların nelerden hoşlandığını ve beklentilerinin neler olduğunu bir webmaster olarak dile getirmeye başlayayım.

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster forumları anlık kullanıcı sayıları birden artabilen ve standart olarak aktif platformlardır. Bu isteğin karşılanması için belirli kapasitelere ve altyapılara ihtiyaç duyarlar. Şimdi bu altyapı ve özelliklere değinelim;

Webmaster Forum Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Webmaster forumumuz için gereken bir kısım gereci hazırladık. Hosting ve altyapı seçimimizi gerçekleştirdik.

İşte bu nokta da asıl önemli olan yere gelmiş bulunmaktayız.

Webmaster Forumu Kurmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir ?

Biliyorsunuz ki bir web sitesi kurmak için neredeyse bir servet gerek. Tabii ki de eğer sitenizde ve projenizde istediğiniz başarıya ulaşabilirseniz, bu ücretin tamamını sadece 1-2 ay içerisinde de geri kazanabilirsiniz. Bu durum, forum siteleri için de aynı durumda. Günümüzdeki kaliteli ve oldukça fazla aktif üye sayısına sahip olan Webmaster Forumları’nı görünce, insan ister istemez bu tür bir projeye atılmak istiyor. Ancak diğer site projelerinde de olduğu gibi sadece bir domain – hosting satın alarak istediğiniz yerlere gelmeniz oldukça zordur. Bunun için zaman ayırdığınız kadar bütçe de ayırmanız gerekecek.

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

Uzun süredir sitemizdeki diğer “Webmaster Forumu” yazılarını da takip ettiğinizi umarak artık bir forum oluşturma zamanınızın geldiğini düşünüyoruz. Genellikle bu işler çocuk oyuncağı değildir ve proje konusunda tam bir yol haritası çizmeden önce kimse işe atılmak istemez. Çünkü bu süre içerisinde yaptığınız çalışmalar genellikle oldukça yetersiz olur. Ne yaptığınızı bilmediğniz için de sadece boşu boşuna çapa harcamış olacaksınız. Bunun yerine şu an, derin bir yol haritası oluşturarak ilk adımınızı atmış olabilirsiniz.

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Webmaster Forumları, genel olarak sadeliği ve şıklığı ilke haline getiren forumlardır. Anlayacağınız, bu tür amaç ile kurulmuş bir forumda, kırmızının ve diğer renklerin cırtlak tonunu görmeniz neredeyse imkansız. Şu da bir kesin ki, bir forum sadece renklerinden ibaret değildir. Dolayısıyla forumunuz saçma renklere sahip olsa da, içerik kalitesi yönüyle oldukça zenginse piyasada iyi bir yer tutacağına emin olabilirsiniz.

Forumunuza Maskot Belirleyin

Maskotlar, internet sitelerinin yüzleri haline gelmiş olan nesne veya canlılara verilen isimdir. Eğer ki maskot kavramını daha da açacak olursak, genellikle logonun bir kısmını oluşturan ve sitenin içeriği ile alakalı olan resim öbeği olarak da adlandırabiliriz. Ayrıca genellikle forumların icon bölümünde de bu maskotlar ile karşılaşmak mümkündür.

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumların gelişmesiyle birlikte, ranklara verilen önem de artmaya başladı. Aslında şimdiki webmaster forumlarına bakacak olursak ranklardaki renkliliğin seviye olayının kullanımının azaldığını göreceksiniz. Bu yazımızda sizlere webmaster forumunuzdaki rankları neye göre hazırlayacağınızı anlatacağız. 

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Her internet sitesi ve sektörü için geçerli olduğu gibi bu sektörlerde de başarıya ulaşmanız için iyi bir efor harcamanız gerekecek. Çünkü sıfırdan oluşan bir internet sitesinin, arama motorlarında ilerleyerek ilk sıraya yükselmesi gerçekten oldukça zor ve zaman gerektiren bir iş. Siz de webmaster forumunuz üzerinde iyi ve uzun süreli çalışmalar gerçekleştirerek, Türkiye’nin sayılı platformlarından birine yöneticilik yapma şansı elde edebilirsiniz.

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

Bildiğiniz gibi reklamlar, sitelere giriş yapan ziyaretçilerin sayısını önemli derecede etkilemektedir. Dolayısıyla internet sitesi geliştiren kişiler, sitelerinin tanınması amacıyla ilk olarak genellikle bu tür aktiviteler ile ziyaretçilerini arttırmayı hedeflemektelerdir. Genel olarak reklam ücretleri çok aşırı olmamakla birlikte bazı iyi ve yüksek kaliteli internet siteleri, reklam alanlarını çok uçuk fiyatlar üzerinden satışa sunabilmektedir. Burada doğru olan, reklamverenin hem bütçesine hem de beklentilerine uygun olan internet sitesindeki uygun reklam alanını seçmelidir.

İlginizi çekebilecek yazılar!

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

PTC Siteleri Nedir? Kimdir? Nasıldır? Kazandırır mı?

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Tapatalk Uygulaması: Form Konularını Anlık Göndermekte

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

NFC (Yakın Alan İletişimi) Nedir?

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Webmaster Forumu Kurmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir ?

Webmaster Forum Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Açarken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

Webmaster Forumu Nedir ?

Google Webmaster Tools Nedir?

Elinizdeki Websitelerini Daha Kolay Satın

Forumları Forum Yapan Nedir ?

Forumunuza Maskot Belirleyin

Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Bunlar da ilginizi çekebilir !