• YARIM ALTIN
  1.289,56
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8635
  % 0,04
 • € EURO
  7,7856
  % 0,73
 • £ POUND
  8,5952
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  0,9781
  % 0,64
 • РУБ RUBLE
  0,0955
  % -0,69
 • BITCOIN
  63461,381
  % 2,46
 • BIST 100
  117.894,06
  % 1,85

Ünlü Bir Youtuber Olup Para Kazanmaya Başla

Ünlü Bir Youtuber Olup Para Kazanmaya Başla

Sosyal medya ve teknoloji almış başını giderken, bunu bir fırsat haline dönüştürüp para kazanmaya başlayan insanların sayısı günden güne artıyor. Sadece içerik paylaşarak para kazanabileceğiniz mecraların en önemlilerinden biri, şüphesiz Youtube. Belki de ilk önce sadece hobi olarak paylaşımda bulunan birçok insan, şu an ünlü birer youtuber. Peki bu insanlar ünlü bir youtuber olmak için hangi adımları izlediler?

 1. Yapmaktan Hoşlandığın Şeylerin Listesini Çıkar

Bu yolda atacağın ilk adım, nelerden hoşlandığını tespit etmek. Çünkü başarıya ulaşmada hoşlandığın bir şeyi yapmak ile sevmediğin bir konu üzerine video oluşturmak arasında büyük bir fark var. Sevdiğin bir konuyla alakalı video içeriği oluştururken daha yaratıcı ve istekli olacağın kesin!

 1. Kanalını Oluştur Ve Videolarını Çekmeye Başla

Ünlü bir youtuber olma yolunda yapman gereken en önemli işi tamamladın sayılır. Konunu belirledin ve artık videonu çekmeye hazırsın. Bunun için ihtiyacın olanlar, video çekme özelliğini kullanabileceğin akıllı bir telefon veya varsa bir kamera ve bir youtube hesabı açmak. Videolarını kırpmak, düzeltmek, müzik eklemek vb işlemler için video editleme programlarını kullanabilirsin. Ancak ilk etapta profesyonel bir editleme programı kullanmak yerine, Youtube’un bizlere sunduğu ücretsiz video oluşturucuda da bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsin.

 1. Videon Hazır, Şimdi Paylaş!

Videonu en son haline getirdin ve paylaşmaya hazırsın. Herkese açık olarak videonu Youtube’da yayınlamaya başla. Daha fazla kitleye ulaşmak ve daha fazla tık almak için, videondaki konunla alakalı Youtube dışında diğer sosyal medya platformlarında videonu paylaşabilirsin. Ya da belli bir bütçe ayırıp Youtube kanalın için reklam verebilirsin. Bu sayede daha çok izlenme alabilir ve abone sayını artırabilirsin.

 1. Para Kazanmak İçin Son Adım

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Youtube kanalından para kazanmak için yapman gereken şey, bir Adsense hesabı açmak ve bu hesabı Youtube hesabınla birleştirmek. Adsense sayesinde belli bir abone ve izlenme sayısına ulaştığında, videoların reklam almaya başlayacak ve sen de para kazanmaya başlayacaksın. Para kazandıkça ekipmanını yenileyebilir, daha kaliteli videolar çekebilirsin. Ünlü bir youtuber olmak ve para kazanmak işte bu kadar basit.

Bunlar da ilginizi çekebilir !