• YARIM ALTIN
  872,39
  % -0,03
 • $ DOLAR
  5,7816
  % -0,12
 • € EURO
  6,4670
  % 0,28
 • £ POUND
  7,7321
  % 1,61
 • ¥ YUAN
  0,8249
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,0923
  % 0,61
 • BITCOIN
  41749,105
  % 0,66
 • BIST 100
  111.634
  % 1,38

Teknoloji Firmaları İçin E-ticaretlerini Canlandıracak Fikirler

Teknoloji Firmaları İçin E-ticaretlerini Canlandıracak Fikirler


Tüm dünyada bulunduğu gibi Türkiye’de de e-ticaret pazarının lideri olan elektronik alternatifler, gelişen teknolojilerle birlikte kendilerini hızla yeniliyor. Her yenilikle beraber de yeni cihazlar tanıtılıyor ve kişilerin bu ürünlere olan merakı gittikçe artıyor. Trilyon dolarlarla ölçülen e-ticaret pazarının hemen hemen yarısını kaplayan teknolojik alternatifler üstünden bir e-ticaret hizmeti sunacaksanız bazı ipuçlarıyla etkinliğinizi geliştirebilir ve satış trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Ürün Niteliklerini İyi Açıklayın

Piyasaya yeni çıkan bir teknolojik ürünü pazarlamanın maksimum yollarından biri, ürünün özelliklerini en fazla şekilde açıklamaktır. Bu ürünü satın alanların anlamayacakları terimlerle bilgi karmaşası yaratmak yerine hangi özelliğin pratikte ne işe yarayacağını ve hayata ne gibi ekstra özellikler katacağını kolay bir biçimde anlatmak, alıcı ile e-ticaret firmasının müşterek paydada buluşmasına destekçi olacaktır. Kaliteli, orijinal ve doyurucu içerikler dolayısıyla da arama motorlarındaki görünürlüğünüzü de artıracak ve çok fazla insana ulaşmanızı sağlayacaktır.

Yeni ve belirgin özelliklerini Vurgulayın

Sunduğunuz ürünün başka ürünlerden ayrılmasını verici özelliklerine vurgu yapın. Yeni ve değişik bir sınıfa ait olmanın yolunun bu teknolojik ürüne sahip olmaktan geçtiği fikrini kullanıcıya yansıtmak, alışveriş işleminin başarıyla sonuçlandırılmasını ve satışların artmasını sağlar.

Ürünlerinizin Her Taraftan Fotoğrafını Çekin

Geleneksel mağazacılığın yerini almaya başlayan e-ticaretin en büyük handikabı olan ürünü yeterince inceleyememe durumu, her taraftan çekilen fotoğraflarla büyük oranda ortadan kaldırılabilir. Bir akıllı telefon satacaksanız ayrıcalıklı açılardan ve her bir kenarındaki girişlerle tuşları gösteren fotoğraflar paylaşmak, kullanıcıların akıllarındaki birçok soruya yanıt bulmalarına ve ikna olmalarına yardımcı olur.

Ürün Kıyaslama Seçeneği Sunun

Farklı markaların aynı sınıftaki yada yakın tarihlerde çıkan teknolojik ürünlerinin kıyaslanabilmesi, kullanıcılar için seçim yapma hakkında destekçi olacaktır. Farklı 2 markanın fotoğraf makinelerini ya da akıllı telefonlarını seçme şansı sunarak özelliklerini yan yana getirmek, sonraki alışverişler için de e-ticaret sitenizin satın alanların aklında yer etmesini sağlar.

Ürün Filtreleme Sistemlerinden Yararlanın

Hedef ürün yerine alternatiflere de açık olan kullanıcılar için ekstra önem taşıyan filtreleme seçeneği, yakın özellikteki teknolojik ürünleri bir araya getirir. mesela akıllı telefonlar için dikkat çekici bir fiyat aralığı, renk, işlemci niteliği, bellek, ekran genişliği gibi farklı filtreleme seçeneklerini piyasaya sunarak müşterilerin istedikleri ürünlere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Sitenizin Tasarımını Basit Tutun

Sepet terk durumunun sebepleri içinde yer alan ilginin diğer mecralara çekilmesi, tıklanınca ayrıcalıklı sayfalara yönlendiren banner, link ve görsellerden kaynaklanır. E-ticaret sitelerinin bilhassa ödeme sayfaları olası olan en yalın şekilde tasarlanmalı ve ödeme işlemine destekçi olacaklar dışında hiçbir unsur bulunmamalıdır. bununla beraber sitenin genel tasarımında da renkler, kategoriler, arama alternatifleri, filtreler ve başka unsurlar göz yormayan pratik tasarımlarda olmalıdır.

Sitenizi Mobil Uyumlu Yapın

E-ticaretin yükselen yanı mobil pazarlama, başarı için olmazsa olmaz alanlardan biri konumunda. 36 milyon internet kullanıcısının olduğu Türkiye’de 10 milyonu aşkın online alışveriş müşterisi bulunuyor. Bu müşterilerin neredeyse tamamı aynı sürede mobil cihaz kullanıcısı. Bir e-ticaret sitesi, ürün ve hizmetler meselesi için bilgi alırken en yoğun başvurulan vasıta olan mobil cihazlara uyumlu değilse satın alanların tercihleri içinde yer almayacaktır. Görsellerden ödeme sayfasına kadar her saha mobil uyumlu olarak tasarlanmalıdır.

İçerik Pazarlamaya Ağırlık Verin

Sitenin dizaynı ve ürün çeşitliliği ile kalitesi kadar arama motorlarında da üst sıralarda yer almak, başarılı bir e-ticaret girişimi için gereklidir. SEO uyumlu makaleler, müşterilerin bilgilendirildiği blog içerikleri ve açıklamalar, hem arama yapan kullanıcıları sayfanıza yönlendirecek hem de e-ticaret sitenizin güvenilir bir kaynak olarak bilinirliğini pekiştirecektir.

Güvenli E-ticaret Altyapısı Oluşturun

İnternet sağlayıcılar ve bankacılık kuruluşları sebebi ile geliştirilen 3S Secure, SSL Sertifikası benzeri önlemler ise güvenli e-ticaret için en büyük gerekliliklerdendir. Bu güvenlik önlemleri, e-ticaret sitenizden alışveriş yapacak bu ürünü satın alanların kart bilgilerinin ve kişisel bilgilerinin fena niyetli bireyler tarafından ele geçirilmemesini sağlar. Bilgilerinin hiçbir problem yaşanmayacak biçimde saklanacağını bilen kullanıcılar için güvenli e-ticaret ile markanız sezgisel olarak birbirlerini çağrıştırmaya başlayacaktır. Faaliyetlerinizi arttırmak için reklamdan daha etkili bir yol.


Bunlar da ilginizi çekebilir !