Hediyelik Ürün E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

hediyelik ürün_www.eticaretgunlugu.com

E-ticaret alanının en ilginç sahalarından bir tanesi de hediyelik ürünler e-ticaret sitesidir. Enteresan olmasının özelliği kişiye özel hediyelik ürünlerin yanı sıra birçok sektördeki ürün grubu da hediyelik ürün grupları arasına dahil edilebilir olmasıdır. Çocuğu dünyaya gelmiş birisine bebek nevresim takımını, annenize bir nevresim setini, parfümü, eşinize çay takımı, sevgilinize bir takı ürünü komşunuza bir çay takımın ürünlerini armağan olarak almak, göndermek pek ala mümkün. Böyle olunca da armağan ürün grupları arasına anne bebek ürünleri, kozmetik alternatifler, takı ürün çeşitleri, çanta, ev tekstili ürünleri, züccaciye, oyuncak bunun gibi ürün çeşitleri aynı zamanda birer hediyelik ürün grupları olarak da dahil olabilmektedir.

Hediyelik e-ticaret sitesi denildiğinde sadece insana özel hediye konsepti akla gelse de 2012 yılında anneler gününde yalnızca Hepsiburada.com’da 200 bin ürün satışı oluşmuş olması yukarıdaki tezimizi doğrulamaktadır.

Hediyelik ürün satışı yapan bir site kurmak; ürünlerin satış hacmi ile internette arama trafiğinin sevgililer günü, anneler günü, babalar günü bu gibi özel günlerde olağanüstü bir artış gösterse de Tük toplumunun hediyeleşme alışkanlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Yani hediyeleşmeyi seven bir milletiz.

Hediyelik alternatifler üzerine kazanç yapmayı isteyen girişimci yukarıdaki ürün gruplarını da dikkate alarak bir e-ticaret sitesi açabilir. Bu şekilde hem armağan arayan müşterilere hem de bu ürün gruplarını ihtiyacı için satın almayı düşünen alıcı gruplarına hitap etmiş olacaktır.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Tesettür giyim ürünlerine yönelik e-ticaret sitesi kurmak

Moda Tarzı E-Ticaret Sitesi kuracaklara öneriler

Anne Bebek Ürünleri Tarzı E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Oto Aksesuar Ürünleri E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Market Tarzı E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

Adım Adım E-Ticaret

C2B (Consumer to Business): Tüketiciden Firmaya E-Turizm (E-Ticaret)

Tüketiciden-Tüketiciye (Consumer to Consumer, C2C ) E-Turizm (Elektronik Ticaret)

XML ile Ürün Tedariği Sağlayan Ayakkabı Firmaları

Ayakkabı Satan Siteler

Bunlar da ilginizi çekebilir !