e-ticaret girişimcisi olarak yılbaşına hazırlıklı olun !

İçerikler

Yılbaşı pek çok e-ticaret sitesi için satışların patlama yaptığı bir gündür. Müşterilerin hem kendileri, hem de yakınları için çokça alışveriş yaptıkları dönemlerden biri olan yılbaşı e-ticaret siteleri için en yüksek ciroya ulaştığı zaman olabilmektedir. Peki siz dijital girişimciler bu dönem için hazırmısınız?

Yılbaşı sezonunu en iyi bir biçimde karşılamanız için dikkat etmeniz gerekenler

Mobile uyumluluğa dikkat edin

Mobil iletişimin artması, internet hızlarının artması ile mobil alışveriş oranını arttırmaktadır. Tatil alışverişlerinin ciddi bir bölümü mobilden gerçekleşiyor. Bu nedenle e-ticaret sitenizin mobil uyumlu olduğundan ve mobil cihazlarda çok iyi gözükeceğinden emin olun.

Doğru Kampanyaları belirleyin

Yılbaşında müşteriler birçok alternatif arasından kendileri için en avantajlı fırsatları bulmaya çalışacaklardır. Onlar için ne benzeri özel kampanyalar hazırlayacağınıza şimdiden karar vermeye başlamanızda yarar var.

Eski müşterilerinize hatırlatmalar

Yeni müşteriler kazanmak için rekabet yoğun olarak yüksektir. Bu sebepten dolayı daha önce sizden alışveriş yapmış müşterilerinize öncelik vermek mantıklı olacaktır. Müşterilerinize sosyal medya ve değişik kanallar ile şimdiden kendinizi hatırlatmaya başlamanız onlar yılbaşı alışverişe başlayacağı zaman işinizi çok kolaylaştırabilir.

Hediye seçeneklerinizi netleştirin

Yılbaşı alışverişlerinin büyük kısmı hediye alacakları cezbedecek ürünlerden oluşmalıdır.O yüzden normalde olduğundan daha fazla hediye paketi talebi geleceğini, bunun hem lüzumlu malzeme, hem de meslek gücü açısından bir artışa neden olacağını hesaba katmakta yarar mevcut.

Ürün içeriklerinizi gözden geçirin

E-ticaret siteleri için içeriğin önemini ne kadar önem yüklesek o kadar azdır. Ama söz konusu olan yılbaşı dönemi bunun gibi aramaların daha çok gerçekleştirildiği bir dönem olduğunda sitenizin metin ve görsellerinin önemi daha da artıyor. Bu nedenle  yoğunluk başlamadan önce gerekli düzeltmeleri yapın. Bu sırada gerekli ürünlerin açıklamalarında yılbaşı ve armağan vurgusu da ekleyebilirsiniz.

Yoğunluğa hazır olun

Satışının çok olabileceği dönemlerde sunulacak ürün çeşitleri ve stoklar yönünde önceden hazırlık yapmanız çok  faydalı olacaktır. Ayrıca yoğunluğu şu andan kestiremiyor olsanız da gerçekleşecek ek iş yüküne karşı ekibinize geçici olarak genişletebileceğinizi de planlamalısınız.

Bol kazançlar dileriz…

İlginizi çekebilecek yazılarımız !

Hediyelik Ürün E-Ticaret sitesi kuracaklara öneriler

E-Ticaret sitelerinin Aralık ayı içinde uygulanabilecek pazarlama teknikleri

Eticaret Siteleri İçin Eposta Pazarlaması Taktikleri

Firmalar, sosyal medya pazarlamasında nerelerde hatalar yapıyorlar?

Kurban Bayramı yaklaşırken, doğru e-posta pazarlama ile e-ticaret satışınızı arttırın

5 Adımda Mobil Pazarlama

Dijital Pazarlamada 2016 Trendleri

E-ticaret sitelerinin içerik pazarlamasında başarılı olması için 3 önemli ipucu

E Ticaret’te Pazarlama

Pazarlama kategorisindeki diğer paylaşımlarımız !

Bunlar da ilginizi çekebilir !