• YARIM ALTIN
  1.222,06
  % -1,45
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7378
  % 0,42
 • € EURO
  7,5774
  % 0,92
 • £ POUND
  8,4851
  % 0,68
 • ¥ YUAN
  0,9478
  % 0,21
 • РУБ RUBLE
  0,0983
  % 0,66
 • BITCOIN
  64276,427
  % 0,53
 • BIST 100
  109.111,34
  % 0,94

Pagerank nedir? ve Google Pagerank’ı nasıl geliştirebilirim?

Pagerank nedir? ve Google Pagerank’ı nasıl geliştirebilirim?

Google, kaliteli içerikleri her zaman tercih eder ve üst sıralarda yer almasını sağlar. Arama motorlarından itibar elde etmek için bloglarınızda kaliteli içerik yazmanız gerekir.

Google Pagerank nedir?

1995 yılında, Larry Page tarafından web sayfaları ve web siteleri için bir bağlantı analizi programı geliştirildi. Bu linkler, siteye popülerliğini esas alarak bir sıralama veya sayı verdi, dolayısıyla Pagerank olarak adlandırıldı.

Pagerank popülerliğinin durumunu veya kategorisini görüntüler, ‘0’ dan ’10’ rakamına kadar değişir. ‘0’ en az popüler sayfa, ’10’ en popüler sayfayı veya siteyi ifade eder. Eğer blogunuzun Pagerank’i ‘0’ ise, arama motorlarında iyi sıralama yapmak için çok çalışmanız gerekir ve çoğu zaman PageRank 1 yıl içinde 1 veya 2 kez güncellenir.

Pagerank neden artmalı?

Daha önce de belirttiğim gibi, PageRank sitenin popülaritesini gösterir; bu, sitenin daha popüler olacağı yönündedir. Google’a göre, PageRank’ı daha fazla olan sayfalardan alınan bağlantılar daha değerli olur.

Pagerank’ı yüksek olan blogların reklam oranları da yüksektir. Bu tarz siteler birden fazla reklam veren firmalar tarafından reklam  alır. Böylece iyi kazançlar elde ederler. Google’ın kazançlarının yüzde 90’ı, bloglar üzerinde gösterilen reklamlardan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, blog yazarlığı yapıyorsanız ve bu işe emek veriyorsanız, biraz kazanç elde etmek için ne yapmalısınız?

Google Pagerank’ı nasıl geliştirebilirim?

Google sayfaları sıralamak için yüzlerce taktik düşünüyor; Google daima yeni algoritmalar, kurallar ve web sayfalarını analiz etme stratejileri getiriyor. Bu taktiklerin bir parçası olarak, en iyilerinden biri, google arama motoru optimizasyonu . Yapmanız gereken SEO tekniklerini uygulayarak sayfalarınızı arama motorlarında iyi sıralama elde etmelerini sağlamaktır.

Web sitenize birçok web sitesi bağlantısından gelmesi, arama motorlarında iyi sıralaması gerekir; bunu elde etmek değişik sitelerden bağlantı gelmesi gerekir.

SEO + Dofollow geri dönüşleri , ikisi de google PageRank’ı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

PageRank siteniz için çok önemli bir unsur olduğunu, Google tarafından önemsendiğini unutmayın. Sitenizin PageRank değerini arttırmak için yapmanız gerekleri anlatmaya çalıştım.

Herhangi bir sorunuz var mı? Web siteniz için google PageRank’ı geliştirmeniz mi gerekiyor? Değerli yorumlarınızı bırakın, çözmek için size geri döneceğim.

Bunlar da ilginizi çekebilir !