• YARIM ALTIN
  984,45
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9442
  % 0,01
 • € EURO
  6,5486
  % -0,05
 • £ POUND
  7,7429
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  0,8571
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0955
  % -0,03
 • BITCOIN
  55462,608
  % 3,01
 • BIST 100
  119.801,6300
  % -0,29

Instagram Reklamlarının Yararları

Instagram Reklamlarının Yararları

Facebook tarafından yönetilen fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kullanıcılarına sunduğu reklam sistemi sayesinde reklamı gören kişilerin ilgi alanlarına en uygun olan reklamları sunuyor. Bu sayede hem reklam veren kişi veya firma direkt olarak istediği müşteri potansiyeline ulaşırken reklamları gören Instagram kullanıcıları da reklamlardan şikayetçi olmuyor. Tabii ki böyle bir reklam sistemi geliştirmek kolay olmasa gerek. Ancak büyük sosyal medya platformlarının yapabileceği bir çalışma ki Instagram günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından. Peki ya Instagram üzerinden vermiş olduğunuz reklamların size ne kadar yararı olacak ?

 

Bunun için hedef kitlenizi çok iyi biliyor olmalısınız. Eğer sizin için mobil tabanlı ziyaretçi önemli değilse Instagram’a reklam vermek büyük bir saçmalık olacak. Ancak mobil tabanlı müşterilere ve ziyaretçilere hitap eden bir siteyseniz emin olun ki sizin için Instagram’dan daha uygun bir reklam platformu yok.

Instagram üzerinden verilen reklamlar, genellikle Google Play ve AppStore’de olan uygulamaların reklamları oluyor. Bu sayede reklam veren, mobil cihazda gezinti yapan kullanıcıların bu uygulamaları indirmesini sağlıyor. Ancak ziyaretçilerin bilgisayar üzerinden reklamlarınızı görüntülediğini düşünürsek.. Bir reklam görüntülemesi yapan kişinin reklamınızı gördükten sonra indirmesi için reklamınızdan çok etkilenmesi gerekiyor. İddaalı bir reklamınız yoksa da bu oran %’de 0.3 gibi düşük bir oranı temsil ediyor. Kısacası Instagram üzerinden reklam vermek uçurum. Eğer gerçekten mantıklı bir reklam çalışması yaparsanız bir anda yükselebilir, reklam çalısmasında hata yaparsanız gereksiz reklam ödemesi yapmış olursunuz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !