• YARIM ALTIN
  883,40
  % -0,23
 • $ DOLAR
  5,7371
  % 0,13
 • € EURO
  6,3680
  % -0,01
 • £ POUND
  6,9833
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  0,8145
  % 0,22
 • РУБ RUBLE
  0,0865
  % 0,16
 • BITCOIN
  58607,371
  % -3,57
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

Iconomi Coin Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Iconomi Coin Nedir, Özellikleri Nelerdir?

 

Kripto para birimlerine yatırım yapmak zorlu bir süreçtir. Farklı para birimlerine hesaplar açılır, cüzdanlar oluşturulur, kripto paralar hakkında araştırmalar yapılır. Tüm bunları yaptıktan sonra portföydeki her dijital para biriminin değişiminin takip edilmesi gerekir. Bu uzun sürecin farkına varan Iconomi coin kurucuları bu durum için bir çözüm üretmişler ve kullanıcı dostu bir kripto para yatırım platformu oluşturmuşlardır. Iconomi, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş ve bu platformda uzmanların ortak görüşe sahip oldukları portföylere yatırım yapılabilen bir dijital paradır. Buna da Dijital Varlık Dizisi (DAA) adı verilmektedir.

Iconomi Dijital Varlık Dizisi (DAA)

Iconomi’nin kripto para portföyü, Dijital Varlıklar Dizisidir. DAA’nın amacı farklı kripto paralara yatırım yapılarak, yüksek dalgalanmaların etkisini azaltmaktır. Iconomi, Dijital Varlıklar Dizisini yaratacak ve paylaşacak üçüncü şahıslarla sözleşme yaparak, yatırımcılara yatırım yapma imkânı sağlamaktadır. Sevilen bir DAA ve güvenilir bir yönetici oluğu zaman, DAA içinde Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto paralar ile satın alma işlemi yapılabilmektedir. Dijital Varlıklar Dizisi içinde yatırım yapıldığı müddetçe, yöneticilerin belirlediği ücretler ödenecek ve bazen de sisteme giriş-çıkış ücreti ödenebilecektir. DAA yöneticisi,  portföyü sürekli olarak güncellemekte ve değiştirmektedir. Bu değişiklikleri, görüş ve analizlere dayanarak gerçekleştirmektedirler. Bu değişiklikler, platformdaki geri dönüşler ve geçmişteki performanslar göz önüne alınarak yapılmaktadır. Yatırımcılar, bütün bu yatırımları kendi başlarına yapmak yerine DAA’ne yatırım yaparak zamandan tasarruf ederler. Bunun yanı sıra tüm bu kripto paraları farklı para birimlerinden almak işini yine DAA yöneticisi ve Iconomi yapmaktadır. Iconomi, yatırımcılar tarafından satın alınan tüm kripto paraları güvenlik altına alır. Bu da yatırımcının kendi başına yaptığı yatırımları güvenlik altına almasına göre daha avantajlıdır. Siber suçlardaki artışlar nedeniyle, kripto paralar tehlike altındadır. Iconomi’nin sağladığı Cold Storage güvenlik sistemi sayesinde bu paraların hacklenme ihtimalide ortadan kalkmaktadır.

İlginizi çekebilir  NXT Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Dijital Varlıklar Dizini (DAA) Yöneticileri

DAA yatırımı yapılırken, DAA yöneticilerinin en doğru kararları vereceğinden ve en yüksek kar marjını hedeflediklerinden emin olunabilir. DAA yöneticilerinin geçmişte yaptıkları tüm hareketler ve değişimler takip edilebilmektedir. Bu durum güvenilirliğin garantisi değildir. Iconomi, DAA yöneticilerinin kredibilitesini güvenlik altına alır ve herkes DAA yaratma şansına sahip değildir. DAA, ilk olarak Londra merkezli bir yatırım firması tarafından yönetilmiştir. İlk olarak yüksek riskli ve yüksek getirili iki dijital varlık yaratıldı. Bu sadece başlangıçtı ve Iconomi, yeni yöneticiler için açık başvuru yayınladı. Bunun üzerine yüzün üzerinde hevesli yatırımcı başvuruda bulundu ve bunlardan beşi platforma tanıtıldı.

Iconomi Güvenilir mi, Iconomi Madenciliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Iconomi, blockchain tabanlı bir dijital varlık platformudur. Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanarak geliştirilmiştir. İlk önce yıkıcı fikirler oluşturarak dünyadaki insanları birbirine bağlamayı ve bunlara dağıtılan ekonomide etkin rol almak için eşsiz bir araç seti sunan bir şirket olarak ortaya çıkmıştır. Iconomi madenciliğinin temel amacı, herkesin dijital para dünyasına girmesini sağlamak ve oluşacak yeni ekonomiyi daha açık ve bağımlı hale getirmektir.

Iconomi Madenciliğini Kimler Yönetiyor?

Iconomi, çeşitli bilgi birikimine ve deneyime sahip bir gurup uzman tarafından yönetilmektedir. Şirketin kurucusu, teknolojiyle uğraşmak hayatının bir parçası olmuş bir kişi olan Tim. M. Zagar’dır. Tim, 2013 yılında kripto para alanını, bankacılık dünyasına bağlamak için blokaj projeleri üzerine çalışmaya başlamıştır. Diğer kurucusu Jani Valjavec, Bitcoin ve Ethereum’dan esinlenerek kripto paralar hakkında yenilikler geliştirmeye başlamıştır. Bir diğer kurucusu olan Gregor Lah ise, hızlı yazılım geliştirme üzerine görev almaktadır.

Iconomi Üzerindeki Dijital Varlıklar Nelerdir?

Yeni ekonominin temelini dijital varlıklar oluşturmaktadır. Dijital varlıklar, akıllı sözleşmeler, oyunlar, tahmin piyasaları, mikro ödemeler, havale, dağıtılan hesaplama ve diğer hizmetleri temsil etmektedir. Piyasadaki en güçlü ve en büyük piyasa gücüne sahip dijital varlıklar, Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero, MaidSafeCoin ve iconomi madenciliği bulunmaktadır. Iconomi, dördüncü nesil dijital varlıklar içinde ilk sırayı alan bir platformdur. Bitcoin birinci nesil, altın paralar ikinci nesil, uygulama simgeleri üçüncü nesil dijital varlıklar iken, iconomi,  tüm dijital varlıkların özelliklerini bir araya getirerek dördüncü nesli oluşturmaktadır.

İlginizi çekebilir  NEM (XEM) Nedir, Nasıl Alınır?

Iconomi Nasıl Alınır?

Iconomi almak için öncelikle Bitcoin alınmalıdır. Bunun için, Paribu hesabı açılır ve bu hesap onaylatıldıktan sonra, hesaba TL yatırılır. Buradan BTC alınır. Daha sonra Binance hesabı açılır ve Paribu’daki Bitcoinler Binance hesabına transfer edilir. Binance borsasında BTC’ler satılarak karşılığında Iconomi alınabilir.

Altcoin ile ilgili diğer makalelerimizi okumak istiyorsanız linke tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir !