• YARIM ALTIN
  1.307,14
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8664
  % 0,04
 • € EURO
  7,7826
  % 0,22
 • £ POUND
  8,6984
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  0,9807
  % -0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0972
  % 0,15
 • BITCOIN
  63686,668
  % 0,09
 • BIST 100
  114.808,56
  % -0,85

Google AdSense nedir? Yeni Başlayanlar İçin Blog Sahipleri İçin Özel Rehber

Google AdSense nedir? Yeni Başlayanlar İçin Blog Sahipleri İçin Özel Rehber

 

Bu yazımızda  Google AdSense Nedir ve Google Adsense ile web sitenizden nasıl para kazanacağınız ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız …

Blog dünyasındaki en basit ve en ilgil çekici terim ” Google Adsense nedir?  Basit bir şekilde tanımlayacak olursak, Google AdSense, reklam yayımlayarak para kazanmak isteyen web site sahiplerine özel basit bir reklam kodu oluşturarak tıklama başı maliyet, gösterim başı maliyet ile reklamcılık programıdır. Reklamlar mesajınızdaki içeriğinize bağlı olarak görüntülenir. Google AdSense hakkında birkaç ilginç bilgi vermeye çalışacağım, dikkatle okumayı unutma.

Google AdSense nedir? ve Nasıl Çalışır?

AdSense, blog sahilerinin web sitelerinde reklam kodları ekleyerek para kazanmaya başlamanın en kolay yoludur . Kodunuzu web sitenize yerleştirdikten sonra, AdSense örümcekleri web sitenizi tarayacak ve makaledeki içeriğinize dayalı reklamlar gösterecekler. .Google Adsense, web sitelerine reklam yerleştirerek her bir blog yazarı için para kazandırmaya çalışıyor .

Kuracağınız web siteye nasıl karar vermelisiniz?

Aslında Google AdSense, reklamını yapmak istedikleri anahtar kelimeleri seçen reklam verenlerle başlar. Örnek olarak, otomatik araçlar ile ilgili bir ürün ürettiniz, bunu tanıtmak istiyorsunuz; bu nedenle otomatik araçlar anahtar kelimesinin arama sonuçlarında üst sıralarda gözükmek isterseniz, arama motorlarına reklam verebilirsiniz. Arama motoru (Google) ile reklam verme konusunda anlaştıktan sonra tarayıcıdan otomatik araçlar arattırıldığında arama sonuçlarında en üstte gözükür veya sayfanın sağında gözükür. Ayrıca genelde blog, webmaster gibi sitelerde de reklamlarınız gözükebilir. Bu nedenle, oluşturacağınız blog uzmanı olduğunuz konuda olmalı, faydalı içerikler oluşturmalısınız. Bazen tek konuda yazabilirsiniz; ancak tek konuya odaklanmadan birkaç konu üzerine yoğunlaşmanız reklam geliri arttırma konusunda fayda sağlayacaktır.

Blogcular, Google AdSense’i kullanarak, tıklama başına veya gösterim başına para kazanabilirler.

Çeşitli Reklam Türleri:

 • İçerik Reklamları : – Web sitesinde yazdığımız içeriğe dayanarak, reklamlar görüntülenecektir
 • Sayfa Düzeyinde Reklamlar : – Her sayfada bir reklam birimi
 • Arama Ağı Reklamları : – Reklam anahtar kelimelerini temel alarak, gelirin% 51’ini alacaksınız
 • Video Reklamları : – Video içeriği üzerine reklamlar görüntüleme.
 • Bağlantı Birimleri : – Kullanıcı ilgisine göre reklamlar gösterilecek

Reklam Türleri: 

Google AdSense, basit metin, resim ve animasyonlu resim, flash video veya zengin medya reklamlarına sahiptir. Kullanıcı ister standart boyutlarda reklamlar ekler, isterserse de otomatik boyut seçeneğini de seçebilir…

Blogcular için Google AdSense nedir?  

Blog sahipleri için Google AdSense, google den almış oldukları reklam kodunu kendi sitelerindeki reklam alanlarına ekleyerek yüksek gelir elde etmeye çalışarak. Sonuçta 200 TL’nin üzerine çıkan her aylık hak ediş Google AdSense ekibi tarafından tanımlı banka hesabınıza aktarılır.

Google Adsense’ye nasıl kayıt olabilirim?  

Öncelikle, kendi web sitenize ihtiyacınız var, o zaman sadece bir google hesabı ile onay işlemine devam edebilirsiniz.

Not: Google AdSense hesabı açmak çok kolaydır ve Web Yöneticileri, bir gmail adresi olmadan kaydolamazlar; bu nedenle,  google Adsense işlemi için başvurmadan önce bir gmail adresinizin olduğundan emin olunuz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !