Forumunuzdaki Yetkileri Belirleyin

Forumların gelişmesiyle birlikte, ranklara verilen önem de artmaya başladı. Aslında şimdiki webmaster forumlarına bakacak olursak ranklardaki renkliliğin seviye olayının kullanımının azaldığını göreceksiniz. Bu yazımızda sizlere webmaster forumunuzdaki rankları neye göre hazırlayacağınızı anlatacağız. 

 Öncelikle ilk olarak forumda kullanmak istediğiniz rütbe ve yetki türlerini belirlemeniz gerekiyor. Çünkü yapılacak olan rank çalışması da yetkilere göre yapılacağı için daha önceden yetkileri belirlemelisiniz. Bu tür bir çalışma yapmadıysanız, emin olun ki işleriniz oldukça zorlaşacak. Biz de genel olarak işleri en kolay yoldan yapmaya çalıştığımız için ilk olarak yetkili belirlemeye karar verdik. Genellikle bu tür forumlarda admin, moderator, editör normal üye ve diğer çeşitli üyelik türleri için yetkiler hazırlanmış durumda. Bakıldığı zaman kullanıcılar da genellikle bu tür yetkilere rağbet gösteriyor. Dolayısıyla yetki çeşidi ile ilgili aklınızda herhangi bir fikir yoksa siz de bu yetkileri kullanarak forumunuzda rankları ayarlamaya başlayabilirsiniz. 

 Yetki konusunda da tam anlamıyla bir fikir sahibi olduysanız, artık rankların tasarımına geçebilirsiniz. Daha önce bu tür tasarım işleri ile uğraşmadıysanız ve sadece daha uyguna gelmesi için kendiniz yapmak istiyorsanız kesinlikle bu isteğinizden vazgeçin. Çünkü emin olun bu tür profesyonel tasarımlar yapmak gerçekten de oldukça zor işlerdir ve bu konuda deneyimi olmayan kişiler yaptıkları çalışmalarda asla istedikleri başarıya ulaşamazlar. Siz de uygun fiyata grafikerler ile anlaşarak tasarım çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Ranklar, genel olarak sade ve göze çarpmayan tasarımlardan oluşur. Bu yüzden genellikle sade ve cıvıltısız türleri tercih etmeye özen gösterin. Renkler ile ilgili önemli olan tek unsur sadelik. Eğer gerçekten prestijli bir foruma sahipseniz, ziyaretçilerinizin hiçbiri forumunuzdaki renklerin tasarımına oldukça önem vermez. Bunun yerine forumun işlevine bakarak forumdaki yolculuklarına devam ederler.

İlginizi çekebilecek yazılar!

En Verimli Sitelere Forum Reklamı Verin

Webmaster Forumu İle İlgili Herşey!

Webmaster Forumu Nasıl İyi Yerlere Gelir ?

Forumunuza Maskot Belirleyin

Webmaster Forumlarında Hangi Renkler Ağırlıklı Olmalı ?

Forumu Kurmak İçin İlk Adımı Atma Vakti

Webmaster Forumu İçin Hangi Altyapı Kullanılmalı ?

Webmaster Forumu Nedir ?

Webmaster Forumu Yöneticilerinde Olması Gereken Özellikler

PTC Siteleri Nedir? Kimdir? Nasıldır? Kazandırır mı?

Link kısaltma nedir? Nasıl para kazanılır?

Alan Adı (Domain) Ticareti Ile Para Kazanma

Tapatalk Uygulaması: Form Konularını Anlık Göndermekte

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

NFC (Yakın Alan İletişimi) Nedir?

Bunlar da ilginizi çekebilir !