• YARIM ALTIN
  872,40
  % -0,01
 • $ DOLAR
  5,7873
  % 0,00
 • € EURO
  6,4574
  % 0,22
 • £ POUND
  7,7612
  % 1,99
 • ¥ YUAN
  0,8257
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0919
  % 0,15
 • BITCOIN
  41662,202
  % -0,14
 • BIST 100
  110.115
  % 2,03

En Faydalı 10 WordPress Eklentisi

En Faydalı 10 WordPress Eklentisi

Kuşkusuz WordPress’in kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlardan biri de kod bilgisine ihtiyaç duymadan bir takım eklentiler yolu ile geliştirilebilir alt yapısıdır. Bu yazımda wordpress blogunuzu geliştirmeniz için faydalı olacağını düşündüğüm özellikle kullanıp denediğim bazı eklentileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bunun dışında siz de kullanıp memnun kaldığınız eklentileri yorum bölümünde paylaşırsanız. Hem yazıya eklerim hem de diğer blog sahipleri faydalanır. Yararlı olması dileğiyle…

Akismet

akismet-

Akismet; WordPress altyapınız ile hazır olarak size sunulan bir eklentidir. Akismet eklentisi web site ve blogların istenmeyen yorumlardan(spam) korunması için geliştirilmiştir. Örnek vermek gerekirse kötü amaçlı kişiler reklamlarını yapmak gibi amaçlarla sitenizi kullanmak istediğinde akismet devreye girerek sizi korur.

All in One SEO Pack

All-in-seo-pack

Tüm web site ve blog sahipleri Google da üst sıralara çıkmak için elinden gelen herşeyi yapar. Çünkü Google da yoksanız sitenizin kalitesi ve içeriği ne durumda olursa olsun hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bilindiği üzere Google da üst sıralarda yer almanın bir yolu da Arama Motoru Optimizasyonu yani Seo’dan geçer.

WordPress’in ücretsiz olarak sunduğu belki de en kalitesi Seo eklentisi olan, All in one Seo pack ile Seo işlemlerinizi hiçbir kod bilgisine ihtiyaç duymadan otomatikleştirebilir ve optimize edebilirsiniz. Pek çok webmaster tarafından kullanılan eklenti kolay kullanımı ve kullanıcılarına sağladığı faydalar gibi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Fancier Author Box

Fancier- Author-Box

Fancier Author Box, web site ve bloglarda gerçekten harika görünen bir yazar kutusu eklentisidir. Eklentinin ücretli ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan iki ayrı sürümü bulunuyor. Ücretli sürümü, ücretsiz sürüme göre elbette daha gelişmiş. Ancak ücretsiz sürümün de fazlasıyla sizi memnun edecek ve işinizi görecek kalitede olduğunu söyleyebilirim.

Eklenti üzerinde sosyal ağ bağlantıları ve yazarın en son yazılarını gösteren iki farklı sekme bulunmakta. WordPress bloglarla uyumlu bir şekilde çalışan eklenti kullanıcı dostu ara yüzü ve admin panelinden özelleştirilebilir renk seçeneği ile kesinlikle benzersiz.

Fast Secure Contack Form

Fast Secure Contack Form

Fast Secure Contack Form, webmasterların en çok tercih ettiği oldukça kullanışlı bir iletişim formu eklentisidir. Bu eklenti sayesinde iletişim formunuzu istediğiniz gibi özelleştirebilir, ek alanlar ekleyebilirsiniz. Eklenti İhtiyaca göre birbirinden farklı formlar oluşturma, url yönlendirme, çoklu mail bildirimi, güvenlik kodu (Captcha) desteği, otomatik cevaplama gibi özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

 

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps, kod bilgisi olamayanlar için bulunmaz bir nimet. Sitemeps, sizin için otomatik olarak oluşturduğu site haritasını google, yahoo ve bing gibi servislere gönderiyor. Ek olarak ana sayfa, sayfa, yazı, arşiv gibi bölümlerin güncellenme sürelerini admin panelinden kolay bir şekilde ayarlayabilme imkânı sunuyor. Bildiğim pek çok blog tarafından kullanılan eklenti, oldukça faydalı ve kullanışlı.

Wordfence Security

Wordfence Security

Wordfence Security, Site güvenliği için geliştirilmiş bir eklenti. Genel site taraması ile oluşan tehlikeyi, bununla beraber eklenti açıklarını anında size bildiren bir güvenlik uygulaması. Kendi sitemde de kullandığım eklentiyi sizlere de tavsiye ediyorum.

Quick Adsense

Quick Adsense

Quick Adsense, sitesinde adsense ekleme alanı olmayanlar tarafından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Sayfanın iki yanına, yazının başına, sonuna, ortasına tercihe göre sayfaya yerleştirme özelliği ile oldukça faydalı ve kullanışlı.

Milat jQuery Automatic Popup

Milat jQuery Automatic Popup

Milat Popup eklentisi, blog sahipleri tarafından en çok sevilen eklentiler arasında yer alıyor. Bu eklenti ile açılan sayfalarınızda konuklarınıza bir açılır pencere gösterebilirsiniz. Eklentinin benzerlerine göre pek çok üstün özelliği bulunmakta. Eklenti, Türkçe ara yüzü, ana sayfa ve diğer sayfalarda görünüp görünmeyeceği, görüntülenme süre ayarı ve özelleştirilebilir yapısı (Arkaplan, kenarlık, renk, boyut, html, yazı, resim ve video ekleme seçeneği) ile öne çıkıyor.

SEO Facebook Comments

SEO Facebook Comments

SEO Facebook Comments eklentisi, sitenize artı değer katacak eklentilerden biri. Bu eklenti sayesinde facebook kullanıcıları, sitenize üye olmadan ya da üye girişi yapmadan sitenizde yer alan yazılara yorum yapabiliyor. Böylece yorum yapmak daha kolay oluyor. Yorum sahipleri sitenizde Facebook Profilleri ile yer alırken sayfanızın seo değeri de olumlu yönde etkileniyor.

WP-Mail-SMTP

WP-Mail-SMTP

Bulunduğunuz sunucuda spam mail problemlerinden ötürü mail gönderim ve alımları kapatılmış ise sorununuzun çözümü bu eklentide. Herhangi bir nedenden ötürü bloglarında mail gönderme sorunu yaşayanların kesinlikle imdadına yetişecek bu eklenti ile SMTP kullanarak başka bir sunucu üzerinden mail işlemlerini rahatlıkla yürütebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !