• YARIM ALTIN
  872,33
  % -0,04
 • $ DOLAR
  5,7769
  % -0,19
 • € EURO
  6,4575
  % 0,15
 • £ POUND
  7,7286
  % 1,56
 • ¥ YUAN
  0,8243
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0922
  % 0,45
 • BITCOIN
  41779,686
  % 0,79
 • BIST 100
  111.350
  % 1,12

Dünyanın En Ucuz Mini Bilgisayarı Arduino

Dünyanın En Ucuz Mini Bilgisayarı Arduino

Şimdilerde, bilhassa de ülkemizde bilgisayar kullanmayan hane sayısı hemen hemen sıfıra yakın. Son zamanlarda ülkemizin teknoloji alanında attığı yeni adımlar ile beraber pek aşırı kişi bu tüketicilere doğru yönelmeye başladı. Dilerseniz bilgisayarınız ile oyun oynayın, dilerseniz çeşitli işlerinizi halledin, dilerseniz de müzik dinleyin. Kısacası ne yapacağınız tam olarak size kalmış.
Bir bilgisayar için dağlar kadar para vermek istemeyebilirsiniz. Mesela bilgisayar üzerinden sadece 1-2 esas işlerinizi halledeceksiniz. Bu tür bir durum için milyarlar dökerek kaliteli bir bilgisayar almaya gerek bulunmamaktadır. Sebebi ise elinizde bulunan en küçük bilgisayar dahi, sizin bu tür işlemlerinizi halletmenize yetecektir. Ancak piyasadaki en düşük fiyatlı bilgisayarlar dahi epey yüksek fiyatlı fiyatlardaydı. Sektördeki bu yüksek rekabeti sezen Arduino, bu konu ile ilgili çözüm niteliğinde üretilmiş bir mini bilgisayar.
Eminiz ki daha öncesinde bu kadar küçük bir bilgisayarı ne gördünüz ne de kullandınız. Hatta bu bilgisayarı görünce ram yahut türlü dahili bileşenler ile karıştırmanız da büyük bir ihtimal. Fakat bu küçük şey ile birlikte pek çok aşırı işinizi halledebileceksiniz.
Arduino, tam olarak sizin isteklerinize göre çalışan bir mini bilgisayar. Bilgisayar dediğimize bakmayın, sizin verdiğiniz kodlar ile hareket eden bir mini robot şekilde tanımlamak daha uygun olabilmektedir. Cihazın herhangi bir sınırı yok. Hayal gücünüz ve kodlama yeteneğiniz ne kadar geniş ve güçlü ise o kadar başarılı sonuçlar ortaya koyabilirsiniz. Programın okuyabildiği tek dil C . Dolayısıyla yalnızca bu kodlama dili bilginizi geliştirmek için bile bu tür bir minik robot almanızı, çalışmalarınızı bu robot üzerinden sürdürmenizi tavsiye ederiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !