• YARIM ALTIN
  873,01
  % -0,50
 • $ DOLAR
  5,7872
  % -0,19
 • € EURO
  6,4456
  % -0,22
 • £ POUND
  7,6076
  % -0,38
 • ¥ YUAN
  0,8259
  % 0,65
 • РУБ RUBLE
  0,0918
  % 0,50
 • BITCOIN
  41874,364
  % 0,70
 • BIST 100
  110.115
  % 2,03

Basın Bülteni Dağıtımın Faydaları Nelerdir?

Basın Bülteni Dağıtımın Faydaları Nelerdir?

Kurumsal iletişim en etkili araçlarından bir tanesi olan basın bülteni ile çok geniş kitlelere kısa zamanda ulaşabiliyorsunuz. Pekiyi basın bültenleri hakkında ne biliyorsunuz? Basın bülteni nedir? Ne amaçla kullanılır? Yayınlayan kuruluşlara nasıl ulaştırılır? Hangi özelliklere sahip olmalıdır? Biliyor musunuz? Etkili bir basın bülteni ile birçok medya organına ulaşabilir, yayımlama için ek bir maliyete katlanmadan haber niteliğindeki tanıtım metinlerinizi ve duyurularınızı yapabilirsiniz. Tabii etkili bir dağıtım elde edebilmeniz için profesyonel dağıtım ağlarından faydalanmanız gerekecektir. Zira kendi imkânlarınızla ne uygun medya mecralarına metninizi ulaştırabilir, ne de etkili basın bültenleri hazırlayabilirsiniz. Basın bülteni nedir? Sorusunun cevabı aslında sorunun içerisinde gizlidir. Bir bülten yani, haberler içeren metin niteliği taşıyan metin, basın yayın organlarına ulaştırılmak üzere hazırlanır ve basın bülteni niteliği taşıyan metinler yayımcılar tarafından kullanıcılara haber olarak ulaştırılır.

Basın Bülteni Nasıl Hazırlanır?

Basın bültenleri, kimilerimizce oldukça yanlış anlaşılır. Basın bültenleri hazırlanırken oldukça hassas kurallara uyulması zorunludur. Öyle ki, bu metin bir tanıtım metni olmamalıdır ve reklam içeriğine hiçbir şekilde sahip olmamalıdır. Bu noktada sektör hâkimiyeti bulunmayanlar, basın bülteni nedir? Sorusuna açık kaynaklardan elde ettikleri cevaplardan hareketle bir takım tanıtım metinleri hazırlarlar ki, basın yayın organları reklam niteliği bulunan metinleri yayımlamaz. Daha doğrusu, kanunlarda tanımlanan hali dışında, hiçbir metin basın bülteni olarak kabul edilmez. Reklamlarla kazancını sağlayan basın yayın kuruluşları da doğal olarak bedavaya reklam yapmayacaktır. Bu nedenle bülten hazırlanırken, haber yayımcılarının ilgisini çekecek içeriklerin üretilmesi ve haber sütunlarında yer alabilmesinin sağlanması gerekli olacaktır. İşte bu nedenle basın bülteni hazırlama işi oldukça profesyonel bir çalışmadır. Mümkün olduğunca bu işi uzmanlarına bırakmanızda fayda olacaktır.

Basın Bülteni Dağıtımı Ne Fayda Sağlar?

Basın Bülteni Dağıtımın Faydaları Nelerdir? Dediğimizde karşımıza onlarca maddelik bir liste çıkar. Bültenin hazırlanması kadar ve hatta belki daha fazla önemli olarak kabul edilebilecek dağıtım, basın bülteninin anlamlı hale gelmesi için gereklidir. Zira doğru mecralara yeterince ulaştırılmayan bültenlerin mükemmel hazırlanmış olmaları bir anlam ifade etmez. Günümüzde gelişen ve çeşitlenen, bununla birlikte biçimde değiştiren medya araçlarını doğru kullanan uzman ekiplerle çalışarak, basın bültenlerinizin oldukça geniş bir kitleye erişmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik basın bülteni dağıtım işlemini doğru bir şekilde yaptığınızda bültenin yayımlanması için ekstra bir ücret de ödemezsiniz. Sizin için dağıtım faaliyetini gerçekleştiren uzman ekibin maliyeti dışında herhangi bir ücret söz konusu olmayacaktır. Çünkü basın bülteni nedir? Sorusunu cevaplarken belirttiğimiz gibi, basın bültenleri haber niteliği taşıyan metinlerdir ve medya organları haber yayınından ücret talep etmez, edemez. Bu durumda dikkat çekici işlerinizin tanıtımını mükemmel biçimde yapabilme olanağına sahip olursunuz.

Günümüzde dijital medya araçlarının, konvansiyonel medya araçlarına göre hayli etkili oluşu, basın bülteni yayımlayıcılarını da normal olarak değiştirmiştir. Artık basın bülteni nedir? Sorusunun cevabı değişmese de, nerede yayın yapılır sorusu oldukça farklı şekilde cevaplanmaktadır. Geçmişte basılı medya araçları ile dağıtılan basın bültenleri artık dijital olarak dağıtılmakta ve saniyeler içerisinde milyonlarca kişiye erişebilmektedir. İşte Basın Bülteni Dağıtımın Faydaları Nelerdir? Sorusuna verilecek en önemli ve ilk cevap da bu olacaktır. Basın bülteni dağıtımı, pek çok kanaldan aynı anda yapılması halinde, birçok reklam, pazarlama ve tutundurma aracından misli ile daha etkili bir araçtır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !