Hedef Kitlenize Ulaşmak İçin İngilizce Makaleleri Etkili Olarak Yazma

ingilizce makale

İçerikler

Tabii ki, hedef kitlenizi çekmek için etkin bir şekilde yazmaya yönelik deneyimlerimi paylaşacağım. Günümüzde yazma yazılım işinden daha güçlü bir iş çünkü çünkü iyi bir yazarsanız blogunuzda yazmama başlayabilirsiniz ve para yazabilirsiniz.

Evinizde anadilinizi bir dil konuşuyoruz ve görüşülerinizi İngilizce dili ile paylaşmak istiyorsunuz.

 

Dil konusunda endişelenmenize gerek yok, sadece düşüncelerinizi okuyucu kitlesine  iletmek zorundasınız, o zaman onlar sizin İngilizce bilip bilmediğiniz ile ilgilenmez, endişelenmeniz gereken hiçbir şey yok.

Sadece İngilizce kaliteli içerik sunmaya odaklanın, okuyucularınızdan makalenizle ilgili geribildirim toplamaya odaklayın; eğer rahat hissediyorsanız profesyonel yazar olmak için birazcık zorlanırsınız.

Bugün, bu yazıda, hedef kitlenize ulaşmak için etkili bir şekilde makale yazmanıza yardımcı olabilecek birkaç önemli noktayı tartışacağız.

Hedef Kitleniz İçin Etkili Makaleler Yazma


 

“Seyirci için arama motorları için değil okuyucu için yazın” Blog yazmanın en güçlü ifadelerinden biri , makalelerinizi dizinine koymak için her zaman arama motorlarına odaklanmayın .

Arama motorlarını çekmek için makaleler yazmayın, odaklanmayı hedef kitleniz üzerinde tutmanız, onlara yazmanız, düşüncelerinizi onlarla paylaşmanız gerekir.

Okuyucular yazdığınız şekilde olursa, makalelerinizin arama motorları tarafından değil izleyici tarafından derecelendirilmesi gerektiğinden arama motorlarına körü körüne yazmayın, o zaman blogunuza düzenli ziyaretçi olacaklardır.

Hedef kitlenize ulaşmak için etkili bir şekilde makale yazmak için birkaç temel püf noktaya uyun, bunlar:

  • Ziyaretçilerinizi tanıyın
  • Basit kelimeler
  • Kişisel dokunuş
  • Senin görüşün
  • Benzersiz içerik

# Ziyaretçilerinizi Tanıyın:

Bloglarınızda herhangi bir makaleyi yazmadan önce, öncelikle, sizin hedeflediğiniz, okuyucularınızın sizden ne beklediğini analiz edin.

Makaleleri yazarken, konu limitlerinize uyun, konunuzla ilgili A’dan Z’ye bilgileri açıklayın ve önemli noktaları vurguladığınızdan emin olun.

Ziyaretçinizin görüşünü bilmek için makalelerde birkaç soru sormayı ve düşüncelerini yorumlamalarını söylemeyi unutmayın.

Tüm yorum bilgilerinizi ve meslektaşınızla ilgili bilgileri toplayın ve zayıf yönünüzü ortadan kaldırmak için çok çalışın; eğer hedeflerinizi biliyorsanız, onlara kolayca bilgi aktarabilirsiniz.

#Basit kelimeler: 

“İnsanın sözlükleri anlaması gerekir ”  demek, sözleriniz sözlükler değil de insanlar tarafından anlaşılmalıdır; bu nedenle herkes tarafından anlaşılabilir basit bir dili kullandığınızdan emin olun.

Yazılarımda asla tek bir karmaşık cümle kullanmam, hatta kreş çocukları da İngilizcemi anlıyor, çünkü karmaşık kelimelerimi dünyaya aktarmak zorunda değilim, kitlenize basit yararlı bilgiler vermelisiniz.

Makalelerinizi okuyan kişiler Google’da karmaşık anlamlarını keşfedecek zamanları yok, bu nedenle makalelerinizi insan okunabilir dilde yazın.

İngilizce’nizin iyi olmadığını düşünüyorsanız içeriğinizi birden fazla kez gözden geçirin ve ilerlemeye devam edin.

#Kişisel dokunuş:

“Herkes yazı yazabilir ancak her yazar okuyucunun kalbini kazanamaz” , her blog yazarının yararlı bilgileri okuyucularıyla ilettiği, ancak pek az blog yazarı, muhteşem açıklamayla izleyicilerin kalbini kazanır.

Makalelerinizde etkin bir şekilde yazabilirsiniz, ancak hedef kitlenizin kalbini kazanmanız gerekir.

Onlara kişisel bir dokunuş verin, sorularınızı yanıtlamalarını sağlayın, onlara soru sorarak, teşvik edin, açıklamalarınız ile makalelerinize derinlemesine katılmalarına izin verin.

#Görüşleriniz:

“Uzmanların söyledikleri, meselenin ne olduğunu anlatmak önemli değildir,” 

Artıları ve eksileri yazın ve nihayet ürünler hakkındaki görüşlerinizi paylaşın, çünkü izleyici, uzmanlardan duymadıklarını duymak  için blogunuza geldi.

Etkili bir şekilde makale yazınız, kitlenizi çekinizi, hakiki görüşleri paylaşınız, gereksiz bilgi vererek kendilerini aptal duruma düşürmeyiniz.

# Benzersiz, kopyalama:

“Tonlarca içeriğin içerisinde, yazdığınız içeriğin sizin olması gerekir”,  web’deki her bilgiyi bulabileceğiniz anlamına gelir, ancak sizinle yenilikçi bilgiye sahip olduğunuzu ispatlamanız gerekir.

Hiç kimse var olan bilgiyi web’de okumak istemez; bu nedenle yenilikçi makaleleri bulun ve  yeni konuların farkında olun.

Makalelerinizi yazarken yoğun bir şekilde çalışıyorsanız ve diğer bloglarden içerik kopyalamıyorsanız, kitlenize benzersiz olduğunuzu hissettirirseniz, makalelerinizi etkili bir şekilde kolayca yazabilirsiniz; böylece bloglarınız için sadık okuyucular haline gelebilirler.

Eğer iyi bir serbest yazar iseniz o zaman bir dergi için bir makale yazabilirsiniz, bir gazete için bir makale yazabilirsiniz.

Bunlar, kitlenizi hedeflemek için makale yazmak için eksiksiz bilgi ve güveni artırmak için makale yazım ipuçları.

Eminim bu blog iyileştirme ipuçları, blog yazılarınızda size etkili bir şekilde yardımcı olacaktır.

SSS, hedef kitleniz için etkili makale önerileri

SORU) Okuyucuyu çekmek için İngilizce’mi nasıl geliştirebilirim? 

CEVAP) Endişelenmenize gerek yok, bilgiyi kitleye iletmek için içeriğinizle birlikte resim ve emoji ekleyin.

SORU) Bloguma etkili bir şekilde yazı yazmak için öneriniz nedir?

CEVAP) Konulara aşina iseniz, blogunuz için etkili bir şekilde makaleler yazabilirsiniz; bu nedenle yazı yazmadan önce düşüncelerinizi araştırıp yazmaya özen gösterin.

Sorunuz mu var? Sorunu çözmek için yardıma mı ihtiyacınız var? Değerli yorumlarınızı bırakın, çözmek için size geri döneceğim.

Bunlar da ilginizi çekebilir !