Backlink Nedir? Nasıl yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

backlink

Backlink nedir? Bir web sitesinin yorum, tanıtım yazısı yahut herhangi bir sayfasında başka bir web sitesine yapılan yönlendirmelerin hepsine verilen isimdir. Bu yönlendirmeleri bir referans şekilde düşünülebilir.

Web sitelerine Trustrank ismi verilen bir puanlandırma şekli ile bir değer verilmektedir. Bu kıymet web sitesi kullanıcılarının sitede kalma süresi ve popülerliğine göre belirlenir. Site çok aşırı fazla ziyaretçi almaktadır ve o ziyaretçiler sitede uzun zaman geziyorsa o sitenin Trustrank değeri yüksek olur.

Backlink Nedir? Nasıl yapılıyor?

Eğer size backlink verecek olan web sitesinin Trustrank değeri yüksek ise web siteniz Google sebebi ile backlink olumlu şekilde görülmektedir. Size backlink veren site sizinle tıpkı sektörde ise o backlink de müspet şekilde görülür. Örneğin bir haber siteniz mevcut. Eğer Hürriyet gibi bir web sitesi size backlink verecek olursa web sitenizin hem sıralamasında hem de gelen ziyaretçi sayısında olumlu bir artış gözlenebilir.

Referansınız ne kadar iyi olursa size katkısı o kadar iyi olur. YouTube bunun gibi bir sosyal medya kanalında video backlink vermeniz de sizlere müspet yönde katkı sağlar.

Bir de yararsız olan backlinkler mevcut. Bunlardan ilki ahlaka aykırı içerikleri olan bir web sitesinden alınan backlinklerdir. Siteniz için kötü bir referans olur ve Google olumsuz olarak değerlendirir.

Web’de açılışından itibaren 2 ay içinde alınan backlinkler de yararsız backlink olarak görülmekte.

Backlink Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Tanıtım yazıları ile geri bağlantı almanız Ölümlü olabilecegi bu gibi menfi da olabilmekte. sadece reklam amaçlı alınan tanıtım yazısı yararsızdır. şayet iyi bir siteniz varsa devamlı haber olmanızı. Bu sayfada belirli aralıklarla tanıtım yazısı almalısınız. Bu makalenin arka arkaya ve kısa zamanda alda yarardan çok aşırı zarar getirecektir.

Yorum backlinkler eskiden faydalanıyor olsa da böyle aşırı fazla katkısı içerir söylenemez. Site sahibi yapılan yorum backlinki altı aydan önce kaldırır ise bu sitenin ceza almasına sebep olabiliyor. Bu sebepten dolayı yorum backlink yapmaktan kaçının.

Naturel backlinkler sekılde adlandırılan backlinkler imkb web sitenizde paylaştığınız bir yazı yahut HERHANGİ Bir içeriğin kaynak gösterilerek Başka Bir web sitesinde paylaşılmasıdır. Bu biçimde alınan backlinkler müspet olarak oluyor.

Sosyal medya ile backlink almanız müspet olarak görülmekte. Google ve Facebook’un yaptığı anlaşmayla sosyal medya daha çok önem kazanmıştır. Backlink siteniz için olumlu şekilde değerlendirilir.

Netice böyle her backlink olumlu olduğu gibi olumsuz da olabiliyor. Bu backlink alırken dikkatli olmak gerekir. Yanlış link dönüşü siten ceza almasına neden olabilmektedir.

SadeceON’un otelleri güvenli ödeme sistemiyle 10 lira yönelik ekonomik backlink fiyatları sizleri yorum. Seo paketini seçebilir, işi uzmanlarına bırakabilir. SadeceON’a gelin ve avantajlı backlink alma hizmetlerinin tadını çıkarmak !

Bunlarda ilginizi çekebilir !