• YARIM ALTIN
  987,19
  % -0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  5,9524
  % 0,10
 • € EURO
  6,5574
  % 0,09
 • £ POUND
  7,7470
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  0,8581
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,0944
  % -0,02
 • BITCOIN
  53210,124
  % 3,96
 • BIST 100
  119.646,8400
  % -0,42

Backlink Nedir? Nasıl yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Backlink Nedir? Nasıl yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

İçerikler

Backlink nedir? Bir web sitesinin yorum, tanıtım yazısı yahut herhangi bir sayfasında başka bir web sitesine yapılan yönlendirmelerin hepsine verilen isimdir. Bu yönlendirmeleri bir referans şekilde düşünülebilir.

Web sitelerine Trustrank ismi verilen bir puanlandırma şekli ile bir değer verilmektedir. Bu kıymet web sitesi kullanıcılarının sitede kalma süresi ve popülerliğine göre belirlenir. Site çok aşırı fazla ziyaretçi almaktadır ve o ziyaretçiler sitede uzun zaman geziyorsa o sitenin Trustrank değeri yüksek olur.

Backlink Nedir? Nasıl yapılıyor?

Eğer size backlink verecek olan web sitesinin Trustrank değeri yüksek ise web siteniz Google sebebi ile backlink olumlu şekilde görülmektedir. Size backlink veren site sizinle tıpkı sektörde ise o backlink de müspet şekilde görülür. Örneğin bir haber siteniz mevcut. Eğer Hürriyet gibi bir web sitesi size backlink verecek olursa web sitenizin hem sıralamasında hem de gelen ziyaretçi sayısında olumlu bir artış gözlenebilir.

Referansınız ne kadar iyi olursa size katkısı o kadar iyi olur. YouTube bunun gibi bir sosyal medya kanalında video backlink vermeniz de sizlere müspet yönde katkı sağlar.

Bir de yararsız olan backlinkler mevcut. Bunlardan ilki ahlaka aykırı içerikleri olan bir web sitesinden alınan backlinklerdir. Siteniz için kötü bir referans olur ve Google olumsuz olarak değerlendirir.

Web sitesinin açılışından itibaren 2 ay içinde alınan backlinkler de yararsız backlink olarak görülmekte.

Backlink Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Tanıtım yazıları ile backlink almanız olumlu olabileceği bu gibi menfi da olabilmekte. sadece reklam amaçlı alınan tanıtım yazısı yararsız olacaktır. şayet iyi bir siteniz varsa devamlı haber olmalısınız. Bu nedenle belirli aralıklarla tanıtım yazısı almalısınız. Bu yazıları geri arkaya ve kısa zamanda almanız yarardan çok aşırı zarar getirecektir.

Yorum backlinkler eskiden yararlı olsa da bundan böyle aşırı fazla katkısı bulunduğu söylenemez. Site sahibi yapılan yorum backlinki altı aydan önce kaldırır ise bu sitenizin ceza almasına sebep olabilmekte. Bu sebepten dolayı yorum backlink yapmaktan kaçının.

Natürel backlinkler şekilde adlandırılan backlinkler ise web sitenizde paylaştığınız bir yazı yahut herhangi bir içeriğin kaynak gösterilerek başka bir web sitesinde paylaşılmasıdır. Bu biçimde alınan backlinkler müspet olarak görülmektedir.

Sosyal medya ile backlink almanız müspet olarak görülmekte. Google ve Facebook’un yaptığı anlaşmayla sosyal medya daha çok önem kazanmıştır. Bu nedenle Facebook ya da herhangi bir sosyal medyadan yapılan backlink siteniz için olumlu şekilde değerlendirilir.

Netice şekilde her backlink olumlu olduğu benzeri olumsuz da olabilmekte. Bu nedenle backlink alırken dikkatli olmak gerekir. Yanlış link dönüşü sitenizin ceza almasına neden olabilmektedir.

SadeceON’un sunduğu güvenli ödeme sistemiyle 10 liradan başlayan ekonomik backlink fiyatları sizleri bekliyor. Sitenizin sıralamasını kolayca yükseltmek, daha fazla insana ulaşmak için siz de en uygun seo paketini seçebilir, işi uzmanlarına bırakabilirsiniz. Alanında uzman ve profesyonel hizmet verenleri sizin için bir araya getiren SadeceON’a gelin ve avantajlı backlink alma hizmetlerinin tadını çıkarın!

Bunlarda ilginizi çekebilir !

Bunlar da ilginizi çekebilir !