Hızlı Makale Yazmak İçin Olmazsa Olmazlar

hizli-makale-yazimi

 

İnternetten para kazanmak isteyen hemen hemen herkesin dönüp dolaşıp geldiği noktalardan biri makale yazarak kazanma konusudur.
Ancak makale sektörü sürekli güncel kalma ve değişiklere adapte olabilme şartı getirmektedir. Bunu da ancak kendini sürekli güncelleyebilen makale yazarlarının yapabileceği bir iştir.

Hızlı Makale Yazma Sorunu ve Neticeleri (H2 TAG)

Güncelliğini koruyabilen bir çok makale yazarının ortak derdi  ise yeterince hızlı yazamama sorunudur.Hızlı makale yazma noktasında eksiklikleri olan bir çok başarılı makale yazarı gelen bıkkınlık neticesinde, biraz da araştırmalarının ve bilgilerinin hızlı yazamamaktan kaynaklı kazanca dönüşmemesi nedeniyle sektöre hevesle yaptığı girişten sonra bir o kadar da hızlıca çıkış yapar. Bu da hem bir çok web sitesi sahibinin faydalı içeriklere ulaşmasını zorlaştırır, hem de site ziyaretçilerinin uzmanından çıkma kaliteli yazılar okuma imkanını düşürür.
Bu nedenle sorunun kökenine inerek kaliteli ve işinin uzmanı  yazarların makale yazarak para kazanma noktasında en büyük sıkıntısı olan hızlı makale yazma sorunu ele almak gerekir.

Hızlı Makale Yazmak İçin Tavsiyeler (H2 TAG)

1-Makale Konularını Önceden Listeler Halinde Belirleyin.(H3 TAG)

arama hacmi

Odaklanacağınız anahtar kelimeyi yazdıktan sonra, aranma hacmini öğrenmek için Hedefleme ve Tarih Aralığı kısmında istediğiniz değişikliği yaparak Arama Hacmini Al butonuna tıklıyorsunuz.

Google Anahtar Kelime Aracından mutlaka ve mutlaka yararlanın. Kendinizce uzmanı olduğunuz bir anahtar kelime belirleyin ve bu anahtar kelimeye yakın diğer anahtar kelimeleri kendi aralarında gruplayın. Bütün anahtar kelimeleri bir makaleye sığdırmaya çalışmayın. Benzer anahtar kelimeleri tek makalede, farklı gruplara koyduğunuz anahtar kelimeleri ise bağlantılı bir makalede kullanın. Bu site içi SEO konusunda da Google tarafından çok fazla dikkat edilen bir mevzudur. Böylelikle uzman olduğunuz konularda birden fazla kelime yazmanın yanında SEO kurallarına da uygun hareket etmiş olursunuz.
2-Zamanlamanızı Önceden Ayarlayın. (H3 TAG)

zaman-tasarrufu-nasil-yapilir
Bir işin başına oturduğunuzda mutlaka o işi bitirmeden kalkmayın. Kendinize belirlediğiniz süreler bitmedikçe kafanızın dağılmasına hiç bir şekilde müsade etmeyin. Eğer bir kez buna müsade ederseniz konuya dönmeniz zorlaşır ve makale olması gerektiğinden daha uzun sürede bitmiş olur. Özellikle tomato-timer gibi zamanlama araçlarını tercih edebilirsiniz.
3-Kullanmak İstediğiniz Kelimeleri Önceden Bir Kağıda Not Edin. (H3 TAG)
İster bir özlü söz olsun, ister anahtar kelime olsun. Yazacağınız makale ile ilgili bir kağıda not alın ve hemen klavyenizin veya yazacağınız kağıdın yanına koyun. Kendinize belirleyeceğiniz süre içinde ara ara kağıda göz atın. Böylelikle kullanmak istediğiniz cümleler hızlıca aklınızda şekillenecektir.
4-Öncelikle Kolay Makale Konuları Belirleyin. (H3 TAG)
Eğer makale yazarak para kazanma konusunda etkili bir başlangıç yapmak istiyorsanız ve makale yazımı konusunda çok fazla vaktiniz yoksa öncelikle kendiniz için uzman olduğunuz konularda kolay makale konulura belirleyin ve giderek derinlere inin. Bu aynı bir denize girdiğinizde kademe kademe suyun soğukluğuna ve derinliğine alışmak gibidir.  Birden iskeleden atlarcasına derin bir makale konusu belirlerseniz, şok etkisine maruz kalarak bir an önce sudan çıkar gibi makale sektöründen de çıkarsınız.
5-F Klayve Kullanın veya On Parmak Klavye Kullanmayı Öğrenin. (H3 TAG)
Hızlı makale yazmak on parmak klavye kullananlar için çok basit bir mevzudur. Çünkü klavyeye hiç bakmadan yazabilmek, yazıya ve düşünceye odaklanabilme kabiliyetini artırır. Bu da daha yaratıcı makale konuları üretebilmenizin yanında oldukça hızlı makale yazma imkanı verir. Q klavyede on parmak yazmayı bilmiyorsanız mutlaka F kalvye kullanmayı öğrenin. Bunun için ya internetteki F Klavye programlarını (M5 Bilişim, katipler.net gibi.) kullanın veya on parmak kursuna gidin. Başta masraflı gibi görünsede kısa zamanda kurs parasını çıkartacağınıza emin olabilirsiniz.

Hızlı makale yazmak kadar önemli, hatta ondan daha önemli bir şey varsa kesinlikle kaliteli içerik üretebilmektir. Yukarıda saymış olduğum maddeler aynı zamanda kaliteli içerik yazmanın da çıkış noktasıdır. Kolay makale konuları ile sektöre yumuşak bir giriş yaptıktan sonra anahtar kelime araştırması ve kullanılmak istenen kelimeler konusunda yapılan bir ön hazırlık ve uzmanı olduğunuz bir alan sizin kaliteli içerik üretmenizi sağlar. F klavye ile klavyeye tamamiyle hakim olma duygusu ise sizin yazı yazarken mutlu olmanızı ve yazmaya olan tutku ve isteğin artmasını sağlar. Nitekim  F klavye tamamiyle Türkçe kelimelerin en fazla kullanılan harflerinden yola çıkılarak oluşturulmuş özel  ve genç bir klavyedir.  Bu da hızlı makale yazma hususunda sıkıntı yaşayan herkesin sorununu çözeceği kaçınılmaz bir durumdur diyebiliriz.