• YARIM ALTIN
  883,33
  % -0,22
 • $ DOLAR
  5,7378
  % 0,14
 • € EURO
  6,3682
  % -0,01
 • £ POUND
  6,9839
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  0,8146
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,0865
  % 0,18
 • BITCOIN
  58737,385
  % -3,36
 • BIST 100
  96.032
  % 0,00

13 Madde de Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

13 Madde de Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

1. Mikro blog sitelerde (Twitter, Tumblr, Typad, sizleri en etkin bir biçimde tanıtır, gündelik kampanyalardan haberdar eder.
2. Facebook, Friendfeed, Google , MySpace bu gibi sosyal ağlarda marka imajınızı lanse edecek özel görsel sayfalar oluşturur, etkinlikler tertip eder, yenilikler ile alakalı düzenli mesajlar yollayarak müşterilerini bunlara teşvik eder.
3. Linkedin, Xing gibi uzman iş ağlarında firmanıza yönelik teferruatları kaçırmadan firmanız meselesinde bütün bilgilere yer verir, firmanızın yapmış olduğu atılımları daimi yayınlar, Gruplar oluşturarak var ağınızı yeni meslek ortaklarına ve dünyaya açar.
4. Youtube, Vimeo, Dailymotion, Metacafe bunun gibi sosyal video ağlarında çarpıcı firmanız ile ilgili watermark ve filigranlı, introlu videolar paylaşır. Videoların entegre sistemlerle medyaya duyurulmasını sağlar. SEO kaidelerine müsait başlık ve yaftalara dikkat ederek mevcut video hakkında bütün ayrıntıları atlamadan ayrıntıları sayfalarınıza girer.
5. Ar-Ge, yatırım ve yeniliklerinizi metin ve görsel şekilde paylaşabileceğiniz dünyanın en iyi kullanılan blog servislerinde marka isminizi alarak bunları düzenli şekilde paylaşır. WordPress, Blogger, Tumblr, LiveJournal gibi blog sistemlerini etkin bir biçimde kullanarak arama motorlarında kampanyanızla alakalı ziyaretçileri çeker.
6. Firmanız ve markanızla alakalı kampanyaları ve deklarasyonları satın alanların en çok sevdiği sosyal imleme sitelerine düzenli olarak imler. Digg, Stumbleupon, Delicious, Reddit, Haber.gen.tr benzeri ağlarda haberlerinizi imler.
7. Sual/cevap sistemlerinde firmanıza ve markanızın ürünlerine ait sualleri cevaplar. Forumlarda, Muhteva sistemlerinde firmanızla alakalı her türlü yorumları takip eder ve raporlar oluşturur. Firmanızla alakalı yakıntı, öneri ve hevesleri dinler, bunlara cevaplar. Sikayetvar.com, Formspring, Quizy.m. bu gibi ağlarda sorunlara cevaplar.
8. Google SEM (Google Tanıtım Hizmetleri) ‘nde firmanızla alakalı reklam mecralarını oluşturur, rakiplerin analizlerini yaparak en tesirli hedef reklam biçimlerini oluşturarak, arama hizmetlerinde firmanızı ve markanızı ön tasarıya çıkarır.
9. Haftalık, Aylık ve 3 aylık sosyal medya tasarılaması yaparak kampanyaları ve muhtevaları bu yol haritasına göre çizer. Bu tasarı doğrultusunda sizlere tüm organizasyon şemasını çizer.
10. Firmanızla alakalı haftalık dergi, gazete, radyo, tv bu gibi medyalarda çıkan gelişmeleri inceler, pozitif/negatif olup bitenleri aktarır.
11. Emailling sistemlerine haftalık e-bülten hazırlar. Bunların gönderilmesini takip eder, arka dönüşleri inceler ve raporlar.
12. Eğer biliyorsa paravan sistemler açarak blackhatseo teknikleriyle rakiplerin davranışlarını tahlil eder. Sosyal medyada etki/reaksiyonları çözümleyerek eksi ve artılarını not eder.
13. Tüm rakiplerin sosyal medya ve internet alanındaki listelerini çıkarır. örnek olarak bütün rakip siteler, Google PR değerleri, Alexa değerleri, yazılım ve tasarımlarının özgünlüğü, Domain yaşları, reklam modelleri, finansör ve sponsorları, Facebook, Twitter takipçilerinin sayısı ve marka imajı, kaç tane sosyal ağda oluşu gibi değerleri listeler.

İlginizi çekebilir  Basit Bölüm Nedir?

Bunun gibi  madde madde sayısını arttırabileceğimiz meslek tanımı mevcuttur. Bu firmanın meslek yüküne ve personelin performansına bağlı şekilde maddelerin 5’nide günlük yapabilir, tamamını’da yapabilir

Ekran Alıntısı

 

İlginizi çekebilecek yazılar!

Firmalar, sosyal medya pazarlamasında nerelerde hatalar yapıyorlar?

Firmalar Sosyal Medya Uzmanına Neden İhtiyaç Duyar?

Sosyal Medya Tarihçesi Kronolojik (İnfografik)

Ürünlerinizi Sosyal Medya’da Pazarlayın !

Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın !

Sosyal Medya Hitlerinin Zararları Nedir ?

Sosyal Medyanın E-Ticaret’e etkileri

Sosyal Medya İnsanı Şahinleştiriyor mu?

Sosyal Medya Nedir?

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouNow Ne Kadar Kazandırıyor ?

Periscope’den İki Yeni Özellik !

Facebook Dosyaları Nerede Saklıyor?

Telefondan YouTube İstatistiklerini Takip Etmek

Whatsapp’a “Alıntı” Özelliği Eklendi

Twitter’dan Yeni Bir Özellik

Yiyecek Videolarının E-Ticarete Etkileri

Hobinizi E-Ticaret ile Satın

Bunlar da ilginizi çekebilir !