WeChat Nedir? WeChat Nasıl Kullanılır?

WeChat akıllı cihaz kullanıcılarının yakınlarındaki kişilerle tanışıp arkadaşlıklar kurmasına ve tanıdığı kişilerle anlık mesajlaşmalar yapmasına destekçi olan bir mobil uygulamadır. WeChat’i Android, iOS, Windows Phone ve Windows işletim sistemine sahip olan cihazlardan kullanabilmeniz olası.

WeChat Nasıl Kullanılır?

WeChat’i kullanması için evvela cihazınıza indirmeniz ve sonradan doğrulama işlemini gerçekleştirerek profilinizi WeChat’i kullanmaya hazır hale getirmeniz gerekir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra filtreleme sistemi sayesinde yakınlarınızda bulunan WeChat kullanıcıları keşfetmeye başlayabilir ve ya dilerseniz WeChat kullanan arkadaşlarınız ile anlık sohbetler başlatabilirsiniz. WeChat’i öteki anlık mesajlaşma uygulamalarından ayıran bir öteki özellikle ise rastgele şahıs bulma özelliğidir. Bu özellik yardımı ile cihazınızı sallayarak rastgele bir WeChat kullanıcısına erişebilir ve bu kullanıcı ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

WeChat bununla beraber sesli mesajlar ile konuşma yapma konusu için da şimdiye kadar geliştirilmiş enfazla anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Hem bedava olması hem de çoklu platform desteği yardımıyla WeChat kendini diğerlerinden ayırt eden modern ve kullanışlı bir mobil uygulamadır.

 

  Twitter’dan Yeni Bir Özellik