• YARIM ALTIN
  872,33
  % -0,04
 • $ DOLAR
  5,7775
  % -0,18
 • € EURO
  6,4596
  % 0,16
 • £ POUND
  7,7281
  % 1,56
 • ¥ YUAN
  0,8243
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,0922
  % 0,45
 • BITCOIN
  41779,494
  % 0,79
 • BIST 100
  111.350
  % 1,12

Sitenizi Anahtar Kelimeleriniz İle Yükseltin !

Sitenizi Anahtar Kelimeleriniz İle Yükseltin !

İnternet sitelerinin daha fazla ziyaretçi almalarındaki en önemli etkenlerden birisi de anahtar kelimeler ve bu kelimelere verilen önemlerdir. Öyledir ki, profesyonel siteler SEO çalışmalarına ve sitelerinin otoritesine güvendikleri için daha rekabet olan ve daha büyük hitler alan kelimeleri, kendilerine anahtar kelime olarak benimsemişlerdir. Ancak tam tersine yeni kurulan ve SEO hakkında pek bir bilgisi olmayan internet siteleri ve projeleri de, bunun yerine daha az rekabet olan ancak rekabetine göre iyi ziyaretçi kitlesi getiren kelimeleri tercih etmektedir.

Anahtar kelimeler, kesinlikle sitenin kuruluş amacına ve hizmetine ihanet etmemelidir. Öyledir ki bir spor haberleri paylaşan internet sitesi için “Oyun” kelimesini keyword olarak belirlemenin size hiçbir yararı olmayacaktır. Çünkü bu kelimeden sitenizi arama motorlarında gören ziyaretçiler, sizin haber hizmeti verdiğinizi ve oyun hizmetini vermediğinizi anlayarak sitenize girmekten vazgeçeceklerdir. Dolayısıyla kelime üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm çalışmalar bir nevi boşa gitmiş olacak.

Ayrıca bir diğer önemli nokta da, anahtar kelimelerinize olan rağbet. Öyledir ki bir internet sitesi çeşitli kelimelerde ilk sıralarda yer alabilir. Ancak bu kesinlikle o internet sitesinin iyi ziyaretçi alacağı anlamına gelmez. Örneğin “Oyun” kelimesi, “Web Tabanlı Online Oyun” kelimesine göre çok daha fazla aratılmaktadır. Yani ikinci kelimemiz üzerine yapılan SEO çalışması yerine birinci kelimeye yapılan SEO çalışması çok daha yararlı ve verimli olacaktır. Sitenizi en iyi siz tanıyorsunuz. Bu yüzden sitenizin anahtar kelimelerine de siz karar verebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !