• YARIM ALTIN
  883,92
  % 0,55
 • $ DOLAR
  5,7321
  % 0,26
 • € EURO
  6,3127
  % -0,07
 • £ POUND
  7,1414
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  0,8052
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,0893
  % 0,40
 • BITCOIN
  58242,137
  % 1,62
 • BIST 100
  100.237
  % -0,10

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

Giriş,

İnternet’in hayatımıza girdiği günden bugüne sektörün hızla büyümesi ve gelişmesi sonucunda tabiri caizse her şey değişti. Yeni yeni meslekler doğdu.  Ticaret anlayışı bambaşka bir boyut kazandı. Reklam ve pazarlama yöntemleri değişti. Değişmeyen tek şey olarak değişimin kendisi kaldı. Bu konuda daha pek çok örneklemde bulunabiliriz. Bugün gelinen noktada ise milyonlarca insan, internet’in kendilerine sağladığı imkânları kullanarak hayatını kazanır durumda. Hal böyle olunca büyük çekişmeler de kaçınılmaz oluyor. Bu sektörde yer almak, tutunabilmek adına her şey yapıldı, yapılıyor ve yapılmaya da devam edecek. İşte siz bu çekişmelerden ve rekabet ortamından yararlanarak gerçekten de internet üzerinden direkt olarak ticaret yapmasanız dahi bir takım yöntemleri kullanarak para kazanabilirsiniz. Tam da burada, ‘Peki, nasıl olacak bu?’ Sorusunu duyar gibiyim. Bir bilgisayar ve internet bağlantısının olduğu her yerden bilgi kaynaklarına ulaşmanız mümkün. Siz yeter ki araştırın ve edindiğiniz bilgileri uygulayın. İnternetten para kazanmak denildiği zaman pek çok insanın aklına bir site kurarak reklamlardan tıklama başına para kazanmak geldiğini biliyorum. Ancak bu o kadar basit değil, yeni açılan bir site ile para kazanmanız imkânsız. Sitenizin para kazanması için günlük ziyaretçi sayısının en az birkaç bin kişi olması gerekiyor. Bu kadar ziyaretçiyi takdir edersiniz ki sitenize çekmeniz kolay olmayacaktır. Sitenizden para kazanabilmeniz için uzun zaman boyunca sitenizin google gözündeki değerini ve günlük ziyaretçi sayınızı artırmak için bedavaya çalışmanız gerekecek. Bu da zaman, emek ve para demektir. Yani bu işe ayıracak zamanınız, çalışkan bir yapınız ve bir miktar paranız yoksa özellikle de sabırsız bir yapıya sahipseniz kesinlikle bu işe başlamamanızı öneriyorum.

İlginizi çekebilir  Bitcoin Güvenli Mi?

Ayrıca internet üzerinde para kazanma sadece banner reklamlar aracılığı ile olmaz. Bunun daha farklı yöntemleri de var. Ancak yukarıda belirttiğim gibi sitenizin google gözündeki değeri ve günlük ziyaretçi sayısı tüm yöntemler için olmazsa olmaz bir şart olarak karşımıza çıkmaktadır. Aksi takdirde bahsedeceğim yöntemlerle para kazanma sadece bir hayal olarak kalacaktır.

Bu noktada Google da ilk sayfada yer almak için neler yapabiliriz?  konulu yazımızı okumalısınız.

Konumuza dönecek olursak, günlük ziyaretçi trafiği yüksek siteler aşağıdaki yöntemleri kullanarak bir miktar para kazanabilirler. Ancak burada şu hususu da belirtmeden geçemeyeceğim. Zira burada umut tacirliği peşinde değilim. Bu yöntemlerle para kazanmak çok kolay değildir. Kazansanız bile zengin olmazsınız. Burada bir parantez açmak istiyorum elbette bu yöntemlerle iyi para kazananlar da var. Ancak bu işe yeni başlayan biri olarak hayal kırıklığı yaşamamak için beklentilerinizi düşük tutmalısınız. Yani çok büyük beklentilerimiz varsa farklı alanlara yönelmeli emeğimizi, enerjimizi ve zamanımızı beklentilerimizi karşılayacak bir işte harcamalıyız. Bu yöntemler öğrenciler, ev hanımları, evden ek iş düşününler vs için daha uygun olacaktır.

Sözü daha fazla uzatmadan İnternetten Para Kazanma Yollarını’ sizlerle paylaşıyorum.

1- Satış ortaklığı (Affiliate marketing) yaparak,

2- Blog açarak,

3-Network marketing yöntemi ile,

4-Profesyonel makale yazarlığı yaparak,

Bunlar da ilginizi çekebilir !